kolay yoldan windows 10 pro yükseltmesi yapma.

  7
  taspinar03 24.1.2016 21:48

  Öncelikle bu yükseltmeyi yaparken "dosyalarıma, programlarıma birşey olacak mı?" şeklinde kafanızda soru işaretleri oluşacak. Onları gidermek adına şöyle söyleyeyim; Yükseltme ekranında "dosya vb. verilerimizi yedekleyin" tarzı bir uyarı görmedim, şahsen herhangi bir sıkıntı da yaşamadım. Kesin olmamakla birlikte sizin de herhangi bir veri kaybı yaşamayacağınızı düşünüyorum. 

  1) Öncelikle bu yükseltmeyi yapabilmek için bilgisayarınızda Windows 10'un herhangi bir sürümü çalışıyor olması gerekiyor(Home, Enterpise vb.). 

  2) Sırasıyla "Ayarlar>Güncelleştirme ve Güvenlik>Etkinleştirme>Ürün anahtarını değiştir" adımlarını takip ediyoruz. 

  4) Şimdi sıra geldi internetten bir Windows 10 Pro ürün anahtarı bulmaya(Çok uğraştırmaz max 5dk)

  5) Ürün anahtarını bulduktan sonra 2. maddeyi kullanarak geçerli olup olmadığını kontrol ediyoruz. Geçersiz veyahut engellenmiş gibi hatalar verirse farklı bir anahtarla tekrar deniyoruz. 

  6) Doğru anahtarı bulduğunuz zaman zaten anlayacağınız üzere "Windows Yükseltmeye Hazır" gibi bir ekran gelir karşımıza. 

  7) Yükseltmeye başla derseniz, arka planda windows update gibi indirme işlemi gerçekleşir. İndirme işlemi bittiğinde Windows, güncellemeyi yapmak için bilgisayarınızı birkaç defa otomatik olarak yeniden başlatır ve kısa bir süre içinde Windows 10 Pro sürümüyle birlikte tekrar kullanımınıza sunar. 

  8) Bilgisayarınız tekrar açıldıktan sonra yeniden lisanslamanız gerekecek. Sebebi ise internetteki ürün anahtarlarının Windows etkinleştirme sunucuları tarafından engellenmiş olmasıdır. İnternetteki çeşitli programlar yardımıyla kolayca etkinleştirip, kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

  Dediğim gibi hiçbir riski yoktur ve herhangi bir hatayla karşılaşıp sinirlerinizi alt üst etmeden kolayca yükseltme yapabilirsiniz. Kolay gelsin...