11

göz renginin karaktere etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

isveç'teki orebro üniversitesi'nden bilim insanları, kişiliğin göz rengiyle bağlantılı olup olmadığını görmek için 428 kişi inceledi. göz rengimizin, frontal loblarımızı oluşturan genlerden etkilendiğini ve benzer irisleri olan insanlarda belirgin şekilde paylaşılan davranışların bulunduğunu tespit ettiler.

araştırmada ulaşılan bulgularda, göz renginin insanların kişiliklerine dair etkisi olduğu ortaya çıktı. edinburgh üniversitesi'nden dr. anthony fallone de gözler ve kişilik arasındaki bağlantıları inceledi.

koyu kahverengi – siyah gözler

koyu kahverengi ya da siyah gözlere sahip kişiler liderlik yönleriyle öne çıkarlar. cüretkar kararlar almaktan çekinmezler. koyu renk gözlüler sporda da başarılı olurlar. gözün koyuluğu melanin sisteminden kaynaklıdır. melanin, beyin hücreleri arasındaki bağlantı için taşıyıcı görevi görür.

mavi gözler

daily mail’de yer alan habere göre; 2006 yılında alman psikologların mavi gözlü çocukların yeni şeyler konusunda ihtiyatlı davrandıklarını ve akranları arasında daha içe kapanık olduklarını buldu. medical daily ise; birçok insanın mavi gözlü insanların "rekabetçi" ve hatta "bencil" olarak algıladığını bildiriyor.

ela gözler

ela gözler, irisin renk değiştirişine göre farklılık kazanır. bu yüzden hiçbir ela göz birbirine benzemez, hepsi eşsizdir. ela gözlü kişiler bağımsız, kendinden emin ve plansız insanlardır. gözdeki melanin miktarı kişiden kişiye değişir, bu nedenle ortak bir kişilik analizi yapmak zordur. ela gözlüler gizemli kişiliğe sahiptirler.

yeşil gözler

çevrelerindeki insanlar üzerinde en hızlı etkiyi yeşil gözlüler bırakıyor. çoğu insan yeşil gözlüleri, çekici, gizemli ve hatta seksi buluyor.

kahverengi gözler

kahverengi gözler, hoşgörülüdürler, insanlar bu kişilere güven duyarlar.
prag'daki charles üniversitesi, kahverengi gözlü kişileri genellikle çok sadık, saygılı ve nazik insanlar olarak tanımlıyor; ancak kesinlikle itaatkar değil.

ayrıntılı bilgi
 • 0
  shewolf 9 ay önce
  burçlar ağlıyor
  0
  aydakigunes 9 ay önce
  muhtemelen.
 • 1
  sjense 9 ay önce
  yeşil ağırlıklı ela, seksi miyim şimdi ben?
  1
  aydakigunes 9 ay önce
  eladır o yeşil olsa duramazsın
  1
  sjense 9 ay önce
  haha :d
 • 0
  karakartal1903 9 ay önce
  yeşil göz neden çok az?
 • 1
  magic 9 ay önce
  gözünü karartmak... hmm atalar gene bi şeyler biliyor.
 • 0
  ultim 9 ay önce ~ 9 ay önce
  "bilmiyordunzu çünkü ben uydurdum" diyeceğini sandım:d

  edit: kahverengi beni özetledi, cidden kahverengi davranışlarımı anlatıyor
  0
  aydakigunes 9 ay önce
  o kadar da acımasız değilim :d
 • bilgi

  Puiv halkıyla paylaşmak istediğiniz bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

  17 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  aydakigunes

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları geçerlidir.  ilgili bölümler;

  kara delik