insan ırkı ve anunnakiler

  18
  saksak 5.8.2019 21:33 ~ 21:40
  anunnakiler "gökyüzünden dünya'ya gelenler" demektir. sümerlerin anlatılarına göre, anunnaki'ler yapısal olarak insanlara benziyordu. bu, normaldi, çünkü insanlar onların genlerini taşıyolardı! ancak anunnaki'ler, yarattıkları varlıklardan çok yüceydiler. yaklaşık 5 metre boyundalardı. bazı kaynaklar insan ırkını yaratan tanrılar olarak kabul ederler. prometheus izlediniz mi? bu filmde ridley scott aslında anunnakileri işaret eder.

  kimdir bu anunnakiler?

  sitchin’e göre, annunaki, güneş sistemindeki gizemli, henüz teyit edilmemiş onuncu gezegen olan nibiru’dan geldi. 430.000 yıl önce iran körfezi bölgesine indiler ve gezegenimizi, monoblok altın madenciliği yapmak için kolonize ettiler ki nibiru’da kıttı, ancak dünya’da bol miktarda vardı.

  madencilik faaliyetleri, madenciler isyan etmeden ve anunnaki’nin çalışma kuvveti bitip tükeninceye kadar 200.000 yıl bir aksama olmadan devam etti. sitchin, anunnaki’nin yeni madencilerin aranmasında üstlendiği çabalardan ve sonuçta homo sapiens’in ortaya çıkmasına yol açan çabalarından bahsetti.

  anunnaki lider bilim insanları enki ve ninhursag, hayvan ve homo erectus dna’sını eklemlemeye yönelik başarısız girişimlerden sonra kendi genetik materyallerini modern insanların babası olan homo erectus’a dahil ettiler. onların başarısı, yeni insan kölelerinin steril klonları olması ve gönüllü işgücü talebi arttıkça insanlığın çoğaltılabilmesi için gölgelendi.

  bu yetenek aşırı nüfusa yol açtı ve birçok insanın yaşadıkları şehrin güvenliğinden çekildi. bu kadar çeşitli kültür hâlâ cennet efsanesini hatırladıkları halde yaşadıkları yerden sınır dışı edilmiş oldu.

  yüzyıllar sonra binlerce insan istikrar içinde yaşadı ve anunnaki’nin dikkatini çekti. yeni genetik stoktan yararlanmak istediler ve bazıları cinsel partner olarak seçildi. yasaklanan bu birleşmeden doğan çocuklara “eski devler” olan nefilim denirdi. bu protokol ihlali, hâlâ yaratılışa sempati duyan enki tarafından korunan birkaç seçilmiş kişiyi kurtarmak için, ortaya çıkan halkın yok edilmesine neden oldu. bu olaylar birçok uygarlığın kültürel mirası olarak hâlâ var olmaktadır.

  anunnaki, yüz binlerce yıl, karanlık çıkarlarına hizmet etmeleri için yarattıklarını köleleştirdikten sonra, dünya’yı terk etme kararı aldı. etkileri, mezopotamya’dan hindistan’a, güney amerika’ya kadar dünyanın her köşesine ulaştı.

  sitchin’e göre, anunnaki göçü yaklaşık 6.000 yıl önce meydana geldi. ayrılmadan önce, sümer uygarlığı gibi özetlenebilen ve o zamanlar açıklanması mümkün olmayan çokça ilerlemeyi bahşederek insanlığa bir adım daha yaklaşmaya karar verdiler. nitekim olgun ve oldukça organize bir kültür olarak ‘ani’ bir görünüş ortaya koydular. seçtikleri kan çizgisi anunnaki genleriyle genetik olarak zenginleştirildi ve astronomi, matematik, teknoloji ve tıp öğretildi.

  kaynak: www.bizsiziz.com/.../
  kaynak: eksisozluk.com/insan-irkinin-anunnakiler-tarafindan-yaratilmasi--5868761
 • 2
  dejin 5.8.2019 21:52
  islam çizgisinden çok dışarıda olmasına rağmen inanılmaz ilgi çekici bir konu. birkaç yüzyıla kadar tekrar gelmeleri gerekebilir zira insanlık aptallıkta zirveye doğru gidiyor.
 • 5
  hedap 5.8.2019 22:07 ~ 22:09
  sümerlerin aldıkları ve günümüze bıraktıkları gerçekten muazzam. 1 saatin 60 dakika 60 saniye vs olması, 360 derecelik açının sümerlerden gelmesi.
  şuan tüm dünya ilkel denilen bu uygarlığın kullandığı zaman dilimini kullanıyor.
  hatta bir sümer tabletin de nuh tufanı anlatılıyor. bu olayın aynısı, gilgamis destanında, tevrat ta incil de ve kur'an'ı kerim de geçiyor.
  sırasıyla.
  0
  saksak 13.8.2019 19:55
  yani sonuç olarak bu anlatılanlara doğru diyebilir miyiz?
  0
  hedap 13.8.2019 20:23
  bu soruyu sormak artık çok geç.
 • 3
  horseman 5.8.2019 22:09
  +hangi ırktan geliyorsunuz
  -anunnakinin
  +ayıp oluyor ama :d
  3
  ofsaytsizburak 5.8.2019 22:59
  aklıma bi an gora gelmedi değil ama bunlar dünyalılardan tiskinmiyor
  1
  horseman 5.8.2019 23:13
  ordaki replik nasıldı
  2
  hedap 5.8.2019 23:37
  garavel; dünyalilardan tiskiniyorumm. yalnız dikkat çeken detay, tiksiniyorum değil, tiskiniyorum olması.
  oftsaysiz iyi yakalamış:)
 • 2
  ferhattt 5.8.2019 23:25
  diğer iddialara göreyse;
  evrim teorisi dediğimiz insan-maymun ortak ata olayını anunakiler yapmış. yani laboratuvar ortamında gen birlesimleriyle insanı üretmişler. bizim su anda yapay zeka üretmemiz gibi.
  kendilerini çok gelişmiş gördükleri için tanrıya ayak yapmışlar. tanrı da bunları yok etmiş. bir daha dünyaya dönme ihtimalleri yok.(bu kısmı çeşitli kuran ayetleriyle öne sürüyorlar)
  nasıl yapıldığı hakkında net bilgi edinilemeyen piramitlerin sırlarını da bunlara bağlıyorlar.
 • 2
  theeru 6.8.2019 01:00
  hocam bu mevzu basindan sonuna kurgudur. sumer tabletleri cevirileri sonucunda resmi bir sozluk olusturuldu. sozluk yardimi ile konuyla ilgili tablet bolumlerini incelerseniz mevzunun kulliyen hikaye oldugunu anlarsiniz.
  1
  saksak 6.8.2019 23:51
  ne bileyim bana ilginç geldi
  0
  theeru 7.8.2019 00:22
  ılginc zaten de sadece kurgu oldugundan emin olunmasi adina bilgi vermek istedim.
  0
  saksak 13.8.2019 19:54
  kurgu mu? bana pek öyle gelmedi :)
  0
  theeru 13.8.2019 20:03
  zekeria sitchin isimli aslen yazar olan bir adamin gayet iyi sekilde kurguladigi basarili bir hikaye malesef dostum. malesef diyorum cunku ben de inanmak istemistim ilk okudugumda. ancak arastirinca anladim ki kurgu. dedigim gibi aumer tabletleri icin sozluk arastirmasi yaparsan eger tabletlerde boyle bir mevzunun yakinindan dahi gecilmedigini gorebilirsin.
 • astronomi ve uzay

  Astronomi hakkında bilgi, haber, video ve fotoğrafın paylaşıldığı bölümdür.

 • 1. astronomi dışında bir şey paylaşmayın

  2. haber yazısı paylaşılıyorsa lütfen kaynak belirtin