16

kopmuş bir el hissedilebilir mi?

bence hepinizin aklina böyle bir soru gelmiştir. bir insanın eli kopuyor, tamamen bedeninden ayrılıyor ve kanlar içinde yerde kalıyor (testerenin bendeki yan etkisi bu arada sjsj)

o el ona ait, sinirleri hücreleri bütün varlığıyla onun. eli bedenden ayrıldığı zaman hala hareket ettirebilir mi? hareket ettirebilirse ruhumuz bedendeki bütün organlara mi bağlı olmuş olur? yoksa hareket ettiremezse gerçekten ruh sadece beyinde falan midir?
 • 6
  trakyalikuala 1 ay önce
  hayalet uzuv sendromu deniyor buna ve duyu olmadan algı olmasının bir sonucu
  1
  shewolf 1 ay önce
  ne demek olduğunu bilmiyordum araştırdım da baya bi üzüldüm. ameliyatla aldırılmış bile olsa o kisma doğru bir ağrı olusuyormus. beyin o kisma dogru çalışmayı durdurmuyormus
  1
  trakyalikuala 1 ay önce
  beyindeki o kısım işlev yapamayacak durumda olmadığı sürece algısı devam eder. gerçekten kötü bir durum bence de
 • 6
  redi 1 ay önce
  neden bunu bana hayal ettirdin ki şimdi :( tam yatıyordum :d
 • 1
  bizanskurdu 1 ay önce
  lanet olsun wolf neyin peşindesin dostum ha
  0
  shewolf 1 ay önce
  :d
 • 2
  anilcan 1 ay önce
  dene gör
 • 2
  horseman 1 ay önce
  kopmuş eli bilmem de kokuşmuş ayak anında hissedilir :d
  2
  shewolf 1 ay önce
  10km den
  0
  horseman 1 ay önce
  bi tek atmışım :dd
 • 1
  saiko 1 ay önce
  aramızda bir fakir bulup parasını verip deneyelim
  0
  shewolf 1 ay önce
  düşünmeyi deneyelim
 • 2
  nuktedan 1 ay önce
  hayalet uzuv sendromu, uzuv kaybı yaşayanların %80'inde izlenir.
  rahmetli dedemin de bir bacağı diz altından kesikti. sürekli mevcut olmayan bacağının ağrıdığından şikayet ederdi.
  ama siz farklı bir durumdan bahsediyorsunuz.
  kesik elin acısını o dakika hissetmeniz şu anki bilimle mümkün gözükmüyor. aynı şekilde hareket ettirmenizde. fakat metafizik ile, enerji diye tabir ettiğimiz şeyler ile ilerleyen zamanlarda mümkün olabilir.
  0
  shewolf 1 ay önce
  benim aslında almak istediğim cevap ruhu tespit etmek nasıl olduğunu anlamak bir nebze. eger eli saniyeler içerisinde bile hareket ettirebiliyorsa ruh bedende yayılmış bir enerjidir. ama hareket ettirmesi imkansız ise ruhun sabit durduğu bir veya bir iki nokta var.
  0
  nuktedan 1 ay önce
  ruh dediğimiz şey kanıtlanmış bir şey değildir sevgili shewolf. ruh dediğimiz şey, beyindeki enerjiden ibarettir. dolayısıyla kopmuş bir uzvu hareket ettirmek mümkün değildir. illa da mümkün olacaksa, bu ruhtan değil, başka bir şeyden olacaktır.
  ama şu durumda da, a noktasından çıkan enerji, b noktasında ki "bir alıcıya" ulaşamayacağı için yine mümkün gözükmüyor. çünkü şu durumda b noktasında bir alıcı mümkün değildir.
 • 0
  hedap 1 ay önce
  yakınlarda sünnet olmuş birine, olayın sıcağı sıcağına sormak daha canlı bir bilgi akışı sağlayabilir. daha tatmin edici bir cevap gelme olasılığı yüksek. soruyu cevaplayan şahsın deneyimleme üzerinden cevap verebilme imkanı da olur.
 • 0
  hircamapasi 1 ay önce
  bir kitapta buna benzer bir ikilemden bahsedildiğini hatırlıyorum. orada daha çok organ nakli yapılan insanlar üzerinden bu soru soruluyordu. ya organ insana adapte olmadan insan organa adapte olursa sorusunu örneklerle incelemişlerdi.
 • 0