4
eski yazılarım.
uzun bişeyler.
"hiç öyle uzun şeyler yazmak istemiyorum sadece anlatmak istediklerimi anlatmak istiyorum. geriye dönüp bakınca aklıma gelen canımın yanması/acıması geliyor. ilk başta yere düşüp kalmak canımı acıtırdı sonraları ayakta durmaya alıştım evet lan bunu başardım. sonra bisiklete binmeyi öğrenmek.. ilk başta çok zor geldi bindim, denedim, düştüm, kalktım ama yılmadım. bir yığın kaza atlattım bu süreçte bitti.. sonra ilk kez birinden hoşlanır oldum ama onu elde etmek için hiçbir boku yapmadım. şimdiye kadarda hep aynı süreç devam ettim hoşlandım ama uğraşmadım. sonraları değer vermeye başladım ardından siktir olup gittiler. bunun en acısı şey olduğunu sanıyordum. sonrasında sen geldin ve hala hayatımın ortasında duruyorsun. aldatılmak, sevilmeme vs. şeyler zordu evet ama senin benimle mutsuz olman ama başkaları ile mutlu olman.. en acısını gördüm. bildiğin duygusal tecavüz sendromu. umarım bunu da atlatırım ve zamanla senide unutmayı öğrenirim. biliyorum zaman hiçbir şeye ilaç değil sadece akıp gidiyor ama yine de bu duygusal süreçleri ne daha beter hala getiriyor nede dindiriyor tarafsız bir orospu çocuğu işte. umarım, dilerim, inanırım seni yani vücudumu esir almış kanserimden kurtucam. şimdilik bu kadar sonra görüşürüz."
 • 0
  cemal_abi 1 yıl önce
  gelecek korkusu

  korkuların geleceğe dair. çünkü kafanı kaldırıp hayatı gördün.görmen gereken yaşta gördün.kimseye verecek sevgin yok... böyle düşünmemelisin, sen sadece sevmeyi öğrendin. sevgi çarşıda pazarda satılmıyor ve gelene geçene verilmiyor. zaman.. sevmek için bile. her insanı güzel ya da etkileyici diye hayatına sokmamalısın çünkü insanlar, insanlarda iz bırakır. insanlara daima iyi niyetle yaklaş ama samimi olma. insanlar nankördür, sevgi gibi arada çok nadir insanlar vardır, dostluğunu verebileceğin.olgun olmayı başar. kitap okumayı asla bırakma. zaman konusunda kendime asla pozitif bir düşünce bulamadım.öyle bir geçiyor ki.. çocukluğum kayıp ! gençliğimi ben kurdum.


  (kendi sorunumun çözümünü kendimde aradığım bir dönemdi)
 • 0
  cemal_abi 1 yıl önce
  replikle karıştırdığım yazılardan.
  rüya buraya kadarmış. istediğin şey olamıyorsun. ne olacağını sanıyordum ki? gerçekten de benimle kalacağını mı? bu acizlik. bu daha fazlasını istediğim için aldığım şey. yalnızca elimdeki ile mutlu olmalıyım. bu durum değişmeyecek, bunu kabul etmeliyim.
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  uzaktan ilişki mi ?
  uzaktan uzağa ilişkimi yaşanır lan ? hemde bu dönemde ? 21.yüzyıldayız amk 18. yüzyıl mektup aşıkları ile karıştırma kendini. her gün mal mal hayaller kuracaksın sonuç olarak ümitleneceksin. aç artık gözünü gerçekleşmemiş hayaller seni çürütür koçum. hadi diyelim hayal kurmaya katlandın "şu an yanında olsam " zımbırtısı vs vs klişe laflar.
  sen farkında mısın milletin her 3 saniyede 1 aklına cinsellik geçerken sen yazı yazarak neyi tatmin edeceksin ? insanlar mutlulukları yanındakilerde arar uzaktaki kişi sadece yazarak yada telefonla konuşarak iletişimi devam ettirir. peh kıyaslamaya bakar mısın ? bir yandan sanal ilişki bir yandan gerçek hayat. ulan dışarıda gördüğü karşı cinse alıcı gözle bakan milleiz lan sen neyin sadakatinden bahsediyorsun ? siktirin gidin kendi çevrenizden birini bulun. inanın yaşayacağınız tecrübe daha fazladır. zaten yakındaki insanlarla ilişki kuramıyorsan moronsundur amk kısa ve net. farklı şeyler yapabilme cesareti olmalı insanda "sen ilişkiyi nereden bilirsin amına koyduğum" diyecek olursan "4 senedir asosyalim piç 4 sene sanal ilişki yaşadım derim. anlayacağın karşıdaki tecrübe emsali" diyeceğim şu ki; hiç boktan yere hayallere kapılıp da kendi kendinizi çürütmeyin
  şuraya bir anektod sığdırmak isterdim de olmadı sanırsam benim gibi taşmak üzere. ha birde bunları okuduktan sonra inatla hayatıma girmek isten yabancıları hiç anlamamış olacağım ama neyse.
 • 0
  cemal_abi 1 yıl önce
  yalnızlığım

  "yalnızım ve çok (aslında bakarsan mutluluk tek başına yaşanmıyor lan. mutlaka birine ihtiyacınız oluyor. yanından olmasını istediğin birisini arıyorsun ama bulamıyorsun. hayır hayır, yani demek istediğim sürekli yanında olması değil seninle iyi vakit geçirmesi seninle mutlu olmasını istediğin birisi gerekli ağa, yalnız iken olmuyor. elini tutarken güven hissedeceğin biri olması lazım yarın bir gün siktir olup gitmemesi dileği ile gezebileceğin yeni şeyler keşfedeceğin meraklı veya hiperaktif demiyorum sana bir şeyler yapma çabasında olmasını istediğim biri harbiden arıyorum lan. sürekli etrafımdakilere saçma sapan espriler yaparken mutlu değilim sadece kafa dağıtmaya çalışıyorum. çevremdekiler "ulan hayat sana güzel be baksana nasıl eğleniyorsun" böyle olmamı ben de çok isterdim. sonuç olarak bu yazıyı yazmak ne benim yalnızlığımı engelleyecek ne de sana dünyanın en değerli bilgisini sağlayacak. sadece kendimi rahatlatma çabalarım bunlar. siz gidip sevişin, ben biraz film izleyeceğim) mutluyum."
 • 0
  cemal_abi 1 yıl önce
  cemal_abi kimdir?
  "ben kimim" hadi başlayayım anlatmaya.
  ben cemal_abi 1995 yılının 5 mayısından 9 ay 10 gün önce bir yarışda birinci olmuş birisiyim.
  çocukluk dönemim çok güzeldi 2,000 adet misket(bilye) 9,875 adet sporcu kartı, 45 adet yu-gi-oh taso'su, 150 adet normal taso sahibiydim. yani bir zamanlar ciddi bir mutluluk servetim vardı .

  çocukluk evresini ışınlanma sonucu geçip ergenlik rütbesine ulaşıp atarlı bir ergen olduğum doğrudur.
  arsız bela dinleyenlerden uzak durmaya özen gösteririm. filmleri ve kitapları çok severim (öylesine olsun diye yazmıyorum ciddi anlamda çok severim). insanların hayatında pozitif değişiklik yapmayı severim.
  karşımda dinlemek istemediğim birisi olduğu zaman cümlelerim kısa ve soğuktur. "arkadaş" diye bir tanımı sevmem çünkü insanlar nankör olabiliyor bu yüzden sadece "tanıdık" diye geçiştiririm. hayatımda bir kız varsa mutlaka mutlu olmasını sağlarım ve bu yüzden her seferinde yalnız kalırım. aşık olduğum zaman karşımdakinin pervane (kelebek) ben şem(mum) olayım isterim. çünkü; şem vü pervane hikayesine bayılırım. tabi ki bunlar sadece hayal ve sonuç olarak aşk hayatım çok boktan işte.
  lise hayatım çok kısa geçti 5. senemde ve hiçbir şey öğrenmeden mezun oldum. tanıdık olduğum ortamı özleyebilirim / umursamayabilirim bunu gelecek seneler gösterecek. kesinlikle çoğu ortama ayak uydururum insanlarla çok iyi anlaşırım tabi ki karşımdaki insan ise.
  gezerim, eğlenirim, hayatımı yaşar ve zevkimi alırım. benim egoistliğim yoktur, benim mutluluğum vardır. nergis bir kişiliğim yoktur sonuçta mükemmel olmadığımdan eminim.  ne kadar yazarsam o kadar uzayacak zaten çoğunuz bunları okumaya üşenecek kadar tembelsiniz. tanımak istiyorsan konuşman gerekir okuyarak bir insanı sadece yüzeysel tanırsınız.

  ne kadar yazarsam o kadar uzayacak zaten çoğunuz bunları okumaya üşenecek kadar tembelsiniz. tanımak istiyorsan konuşman gerekir okuyarak bir insanı sadece yüzeysel tanırsınız.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  cemal abinin benden kucuk oldugunu ogrendikten sonraki icimdeki saçma his. oysa aklimda nasil canlanmisti :( ama bu yazilardan zevk aldigim gercegini değiştirmiyor
  0
  cemal_abi 1 yıl önce
  oysaki "cemal abi " nickini sadece travesti konuşmasından aldığım saçma gülme yüzüne koyduğumu açıklamıştım ahanda şu başlıkta (pi: efenim adımın geliş noktası, adam gibi adam.)
 • 0
  cemal_abi 1 yıl önce
  en sevdiğim kusurum.

  yazmak istiyorum ulan sadece yazmak. aklımdan geçen herşeyi yazmak istiyorum. imla hatalarıyla dolu bir sayfa istiyorum düşüncesizce yazılmış sözlük yığını görmek istiyorum. kafamdaki kamaşayı gözümün önünde soyutlaştırmak istiyorum. hafam kadar duygularım da karışık b.k gibi hissediyorum.

  hep bir eksiklik var lan. hep bir karamsarlık...
  hüzünüm, yalnızlık. bir türlü beni yalnız bırakmayan yalnızlık hissi ne kadar garip değil mi ?


  şimdiye kadar hep birilerinin hayatında öyle yada böyle yer tutardım. sonradan herkesten kaçmak istedim ve başardım, yalnız kaldım. ilk başlarda bu durum çok iyi geldi kafamdaki karışıklık hissi yok oldu gitti. zamanlar konuşmaya ihtiyacım olduğunu fark ettim etrafımda konuşabilecek adam kalmamıştı ve bende konuşmak yerine yazmayı tercih ettim. telefon taslakları, notları, word belgesi, notpad, notpad++ her yerde yazılar var hepsi duygularım gibi darmadağın. zamanla bu not karmaşası benim günlük konuşmamı da etkiledi ve çok düşüncesiz çok kopuk çok düzensiz konuşmaya başladım. aklımdaki not parçalarını düzenlemek hayatımı karıştıracak gibi geliyor. yine de yazıyorum amına koyayım şimd bu bblogda ne bok yiyorum bilmiyoprum ama sadece yazmak istiyorum. ggördün mü kafan yine başka konuya kaydı. alzheimer ile karışık şizofreni hastası gibiyim. tüm üzüntülerimi toplayıp mutluluklarımı ateşe veriyorum. mutlu olmak bir şizofren için gerçekten zordur. okuduğum kitapların birince şöyle bir tabir (yada buna benzer bir tabir) ile" çocuk ellerin açıp birşeyi yakalamaya çalışıyordu ve sonradan ağlamaya başladı ve gidip yanına sordum 'ne oldu evlat neden ağlıyorsun ?' çocuk: 'az önce bir mutluluk yakaladım, tam ellerimin içindeydi onu sıkıca tuttum benim olmasını istedim. ellerimi açtıktan sonra kelebeğim gitmişti' " şu an belki sizi etkilemez ama bana mükemmel bir söz gibi gelmişti sonuçta mutluluga ne kadar sarılırsan sarıl sizi terk eder tıpkı onursuz bir sevgili gibi başkalarına doğru yol alır bizim yaptıgımız şey ise mutlu olduğumu anıları unutmamaya çalışmak, canımızın ne kadar yandığını bilsek bile yinede eskiyi hatırlamayı herkes ister. mutluluk zevkine düşkün bir fahişedir evlat, para ile satın alamayacağın bir fahişe.
  imla hatalarım ile mutluyum sonuçta benim kusursuz olmadığım gibi onlarda kusursuz değiller.
 • 0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  son donemde cikan yazarlarin hayat hikayeleri tecrubeleri deneyimleri hem ilgiyle okuyorum hemde yazarlarin kalitesindeki artisi gormek mutluluk veriyor bana . umariz boyle ilgi ceken yazilar devam eder .
  0
  cemal_abi 1 yıl önce
  ilgini çekebildiysem ne mutlu bana
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  valla hepsini okudum hepsi ayri guzel
 • 0
  omelas 1 yıl önce
  (pi: @cemal_abi) oooo cemal abiden bir yazı dizisi gelmiş okumadan +1 :d
 • 0
  cix 1 yıl önce
  kardeşim aralıksız her gün içki tavsiye ediyorum yalnızlıgına ise çözüm dışarıdaki hayattaki belirli koşullarla geçirebilirsin ve şu felsefeyi düşün derim sabah erken kalk güne düzgün başla ki düzgün geçsin düzensiz uyku saatleri düzensiz ilişkiler terkedilmiş sendromu vs ve antidepresan vs gibi haplar kullanma sakın piskolojin bozolmoş olom senin dikkatli ol ve yazılara devam et
  0
  cemal_abi 1 yıl önce
  bunlar lise 2 lise 3 civarlarında yazdığım yazılardı..


 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  257 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • küfür ve +18 başlıklar yasaktır..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...