9

kendime nasıl iyi bakarım?

allah korusun soğuk algınlığı, nezle vs yılda 1 kere hasta oluyoruz herbirimiz.
üşütmüşsün veya birinden bulaşmış. doktorun iğne ilaç 3 gün rapor yazmış. sgk 2 günün parasını ödemiyor bildiğim kadarı ile. yani 20 gün bile olsa 2 günü karşılıksız. 2 gün kafadan 150 tl kaybın var. ilaçtı, çeşitli masrafı idi 200 tl. bu 200 tl ile hasteneye düşmemek ve kışı rahat geçirmek adına ne yapılabilir?
gelsin fikirler puvolar..:)
 • 1
  fuckultyoflav 5 ay önce
  nezle ve soğuk algınlığında doktora gitmemek en basit çare değil mi , ben çok mu yobazım yoksa, açıkçası ben bu tarz ufak şeylerde hastanenin yanından bile geçmem
  0
  bybeho 5 ay önce
  ağır olanına tutuldun ayakta geçecek gibi değil. öylesini düşünelim..
  0
  fuckultyoflav 5 ay önce
  çocukken o kadar fazla hasta oldum ki uzun bir süredir o kadar hasta olmuyorum hacı, vallahi ilacın bende değil :)
  0
  bybeho 5 ay önce
  buna üzülsem mi sevinsem mi bilemedim :) allah hastalık vermesin. :) afiyet versin :)
 • 1
  horseman 5 ay önce
  en temizi morgda uyumak
  0
  bybeho 5 ay önce
  kestirmeden gitmeyi ben de isterim ama yollar kapalı:))
  0
  horseman 5 ay önce
  istanbuldasin o zaman
 • 1
  unnamed 5 ay önce
  şekeri hiç kullanma tuzu az kullan. bol bol meyve sebze tüket. abur cuburdan kaçın. spor yap. çok şükür en son ne zaman grip oldum onu bile hatırlamıyorum.
  1
  bybeho 5 ay önce
  allah afiyet versin puvom:)
  0
  unnamed 5 ay önce
  eyvallah. hepimize.
 • 1
  altaydangelenbarbar 5 ay önce
  hasta ol oldukça vücudun dahada alışacak ve en sonunda o mikroplar senin vücudunda işlemez hale gelecek biraz acılı bir süreç ama denendi 2 3 yıldır şöyle adam gibi bir hasta olmadım ha yok ben bunla uğraşamam diyorsan kış günleri kapıları sıkı sıkı kapama çok kalabalık ortamlara girme içeri az oksijen girsin hava temizlensin hasta insanların yanında çok bulunmamaya çalış beslenmene dikkat et onuda burda anlatmıyım internet sitelerinde ayrıntılı ayrıntılı yazıyor zaten dışarı çıktığında hava 8 derecenin altındaysa lahana gibi kat kat hrkalara montlara atkılara sarıl ve en önemlisi termal içlik ve su geçirmeyen montlar kullan böylece yaza kadar hiç kışmı olmuş karmı yağmış hissetmezsin bile birde eller ayaklar ve mühim bölgeyi soğuktan olabildiğince korumaya çalış
  1
  bybeho 5 ay önce ~ 5 ay önce
  mükemmel :)) teşekkür ederim. ayrıca şunu da diyebilirim. ilacı da hastaneyi de sevmem. sağlıklı beslenmek, bunlara yaptığımız harcama ile kafa kafaya gelecektir diye düşünüyorum.
  1
  altaydangelenbarbar 5 ay önce
  ricaederim bir faydam olduysa ne mutlu bana :)bencede ilaç kullanmaktansa hiç hasta olmamak daha iyi hem kendimize hemde cebimize yararda bulunmuş oluruz dediğin gibi bir hastaneye giriyorsun doktorun söylediği ilaçlarla en az 30 40 tl vererek çıkıyorsun
 • 0
  anarchist 5 ay önce
  aşı yaptır amk parasını ver
12 saat önce 12 saat önce 13 saat önce 16 saat önce
 • sağlık

  Tıp ve alternatif tıp,tıp etiği,toplumsal sağlık,güncel sağlık problemleri,yeni tedaviler,hayvan sağlığı ve benzeri haberler.

  32 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  bcaa

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • argo ve dalga amaçlı yorumlar kesinlikle yasaktır.

  sorularınızı öncelikle yorum olarak sormanızı tercih ediyoruz.ancak gerekli yerlerde bizler de birer sağlıkçı olarak özelden sorularınızı seve seve cevaplayabiliriz. 

  ilgilerinizi eksik etmezseniz seviniriz. 

  paylaşımlarınızı bekliyoruz.