gümüş yüzük

  1
  kadinvsaglik 5.3.2018 06:29 ~ 06:30
  www.kadinvsaglik.com/.../...sitleri.html

  taşlı gümüş yüzük
  taşlı gümüş yüzüklerde genelde çok değerli taşlar kullanılmaktadır. bu taşların insan sağlığı için çok faydalı olması da bir avantaj niteliğindedir. gösterişli ve değerli olan bu taşlar ile süslenmiş yüzükler kadın gümüş yüzük çeşitlerinde çok fazladır. çok kıymetli olan bu taşlar gümüş işlemeciliğinde altından daha çok kullanılmaktadır. değerli taş takmak isteyen kişiler gümüş işlemeciliğinde kullanılan bu taşlı yüzük modellerini tercih etmektedir. son derece kıymetli ve işlemeleri ile göz alıcı olan yüzükler en çok tercih edilen kadın gümüş yüzüklerindendir.

  zirkon taşlı gümüş yüzük
  zirkon taşından üretilen bu yüzükler genelde bu taşın elmasa benzerliği ile gümüşte çok kullanılmaktadır. kadınlarda özellikle taşlı alyans modellerinde tam tur, beş taş, üç taş gibi çeşitlerinde kullanılan yüzük bir çok kadın gümüş yüzük çeşidinde de kendini göstermektedir.

  tektaş gümüş yüzük
  genelde evlilik yüzüğü olarak üretilen tek taş yüzük modelleri zirkon taşı ile yapılmaktadır. gümüşün asaleti ile birleşen tek taş yüzük kadın gümüş yüzüklerinin vazgeçilmezidir. evlilik teklifinde sen benim için teksin anlamına gelen tektaş gümüş yüzükler sayısız model çeşitleri ile kadın gümüş yüzükleri arasında kadınların en değer verdiği yüzüktür. bu yüzden de çok özenli ve kaliteli birinci sınıf gümüş işlemeciliği ön plandadır.

  yakut gümüş yüzük
  yakut değerli taşların başlarında gelen son derece nadide bir taş olup kadın gümüş yüzük modellerinde de bu eşsiz görüntüsü ile çok fazla kullanılmaktadır. kuran-ı kerimde bahsi geçen 3 değerli taştan biri olan yakut son derece bedene faydalıdır. iyileştirme gücüne sahip olan bu değerli taş, kanı temizler, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, insana güç ve kuvvet veren bu taş ile yapılmış yakut taşlı gümüş yüzük insanın zihnini temizler.

  zümrüt gümüş yüzük
  zümrüt yeşil renkte, saydam, ışığı kırma ve saçma gücü çok yüksel olan çok değerli bir taştır. kraliyet takılarında bile kullanılan zümrüt taşlı mücevherler çok kıymetlidir. zümrüt gümüş yüzük seçimlerinde zümrütün insan sağlığına katkısıda azınsanamayacak kadar çoktur. sakinleştirici etkisi ile birlikte zümrüt huzuru temsil eder. evlilik taşı olarak bilinen zümrüt bağlılığı ve sevgi duygusunu taşıyana vermektedir. zümrüt gümüş yüzük çok değerlidir ve takan kişide zerafeti ve asilliği ön plana çıkarır.

  akit gümüş yüzük
  akit gümüş yüzükler üzerindeki akik taşı, kırmızı, yeşil, kahve, gri gibi bir çok renktedir. peygamber efendimizin de kullandığı ve tavsiye ettiği akik taşlı gümüş yüzükler son derece kıynetlidir. ateş taşı olarak da bilinen akiğin iyileştirici etkisi olduğu bilinmektedir. akik taşının içerisindeki çeşitli minerallerin her biri bir çok hastalığa şifa niteliğindedir. gümüşe çok yakışan akik taşı en çok tercih edilen kadın gümüş yüzükleri arasındadır.

  sedef gümüş yüzük
  sedef beyaz renkde ve insan sağlığı için çok faydalı bir taştır. saflığı ve güzel görünümü ile pek çok kadın gümüş yüzük modellerinde bulunmaktadır. görme gücünü arttırır, zihni temizler, sedef taşının tene teması bir çok hastalığın şifasıdır. sedef gümüş yüzükler, gümüş işlemeciliği ile son derece şık olup kadınlar arasında çok tercih edilen yüzükler arasındadır.

  ametist gümüş yüzük
  ametis taşı kuvars ailesinden şifa kaynağı olan son derece kıymetli bir taştır. mavi-mor yada sadece mor renklerde olup negatif elektrik yüklü olduğundan bedendeki fazla eletrik yükünü toplayarak beyin güzünü yükseltmektedir. yoğunlaşma sorunu yaşayanlar için son derece faydalı olan bu taşın yatıştırıcı etkisi vardır. ametis gümüş yüzükler çok gösterişli ve şifa kaynağıdır.

  safir gümüş yüzük
  safir taşı gök yakut ismi ile de bilinen mavi bir taştır. mavinin yanında pembe, turuncu, sarı, yeşil mor ve siyah renklerde de doğada bulunmaktadır. çok kıymetli olan bu taş gümüşe çok yakışmaktadır. kralların kötülüklerden ve büyüden korunmak için taktıkları bu taş nazarı ve büyüyü takan kişiye iletmediği için çok kıymetli ve kutsal bir taştır. safir taşı takan kişiye büyü ve nazar işlemediği gibi aynı zamanda bir çok hastalığa da şifadır. safir taşı duygusal travmalarda özellikle depresyonda takılması gereken bir taş olup genelde safir, gümüş yüzüklerde tercih edilmektedir. yüzüğün tene teması ve göz önünde olması sebebiyeti bu taşın şifasının alınması bu şekilde daha kolay olmaktadır.


  oniks taşlı gümüş yüzük
  oniks taşı siyah renklerde olup şans taşı olarak bilinmektedir. insana mutluluk veren bu taş depresyon tedavisinde kullanılmaktadır. kaygı duygusunu kaldıran bu nadide taş çok kıymetli oluşu ile gümüş işlemeciliğinde kullanılmaktadır. negatif düşünceyi ortadan kaldıran oniks taşı nazarada çok etkili bir taştır. siyah taşlı yüzüklerin çoğu oniks taşı ile üretilmiş çok güzel parçalardır.

  turkuaz gümüş yüzük
  turkuaz gök mavisi ve yeşilin tüm tonlarını taşıdığı için çok kıymetli taşlar arasındadır. talih taşı olarak bilinen turkuaz taşı panzehir özelliği olduğu için hastalara şifa olarak kullanılmaktadır. kadın gümüş yüzüklerinde en çok tercih edilen taşlar arasında olup kadın takılarının vazgeçilmez taşları arasındadır. tansiyon, kalp gibi hastalıklara şifa verdiği bilinen turkuaz taşı takan kişilere rahatlatıcı etkisi ile enerji vermektedir.

  inci gümüş yüzük
  inci saflığı ve doğallığı ile gümüş yüzüğe en yakışan taşlar arasındadır. takım halinde de kullanılan inci gümüş yüzükler takan kişilerde olumlu etkiler yaratmaktadır. incinin insan sağlığına da çok faydası vardır. takan kişideki olumsuz enerjiyi çekme gücü olan inci nadide bir taştır. asalet ve sadeliğin göstergesi olarak takılan inci gümüş yüzükler son derece şık ve gösterişlidir. gelinliğe yakışan inci genelde düğün törenlerinde gelinlikle uyumu yüzünden ve saflığı temsil ettiği için tercih edilmektedir.

  www.kadinvsaglik.com/.../...sitleri.html