piiuvdan puive manifesto !!!

  10
  piiuv 25.5.2019 18:13 ~ 20:03
  puivde son yapılan açıklamalara binaen:

  ben piiuv 1 senedir burdayım ve burda olmaktan mutluyum :)
  buraya geldiğim ilk zamanlar çokdaha kötü bir yerdi içerikler edebe aykırı cinsellik revaçtaydı ve ben özgürce burda kalıp direnmeyi seçtim ve zamanla beğenmediğim içerikler azaldı. burada bulunmamın en büyük sebeplerinden biride kendi fikirlerimi özgürce ve "saygıyla" başkalarına aktarmak ve aktarırken kendimde öğrenmek bugüne dek bana küfür edenler hariç ağzımı bozmaktan kaçtım fıtratımda kötü söz kullanmak pek yok daha çok savunma üstüne içerikler paylaşırım ve islamın temeline zarar vermek isteyen düşüncelere karşı çıkarım ve bunu delillerle yaparım. ve bunu yaparken saygılı birşekilde yaparım kimseyi zedeleyecek şeyler söylemem.

  nasıl oluyorda bazı kimseler kendi inandıklarını anlatırken herkesi saygıya davet edip saygıyı zorunlu görüyorlar ama iş çıkarlarına ve fikirlerine ters düştümü saygı duymak zorunda değilsiniz diyebiliyorlar. yapılan hakaretleri meşru görebiliyorlar anlamak zor.

  aramızda hergün siyasi içerik üretenler var,aramızda hergün cinsel içerikler üretenler var...

  ve bazıları bu tür içeriklerden sıkılmıyor ama iş piiuva ve sevdeye gelince dini içeriklerinden sıkılıyorlar buna saygılıyım
  onlar kendi içeriklerini üretirken sorun yok çünkü burası özgür platform ve onlara saygı duymalıyız ama ben dini bi başlık açtığımda bana kimsenin saygı duyması zorunlu değil çok ilginç !


  bugüne dek samimi olmaktan kaçmadım ve samimi olanlara detaylı cevap vermekten de kaçmadım yeterki anlamak için uğraşsın anlamamaya gayret gösterenler istisna... bugünden sonrada böyle olmaya devam edecek. ben biliyorum ki burda benim düşünceme muhalif çok insan var ama yine biliyorum ki düşüncelerime değer verenlerde var onlara teşekkür ederim.

  yaptığınız probaganda ilk değildi sonda olmasın bugüne dek önemsemedim bundan sonrada öyle olacak ben içeriklerime devam edecem. bu zamana kadar elalem ne der diyer düşünmedim allaha şükür el-alimi önemsiyorum. puiv kimsenin babasının bahçesi değil eğer samimiyseniz içerik üretirsiniz içerik silmezsiniz...!!!

  varlığımın rahatsız ettiği insanlar olabilir onlarıda önemsemiyorum ben piiuv içeriklerim dinidir, her lafın sonu islama çıkabilir dini başlıklarımdan rahatsız olan kimseler varsa onlara önerim ricamdır okumasınlar takip etmesinler zira ben beğenmediğim içeriklere öyle yapıyorum. amacım kimseyle münakaşa etmek değil. herkesin herkese sevgisi olmasada umarım puiv bir gün saygı duymayı öğrenir... dini başlıklarda görüşmek üzere eyvallah.
 • 8
  psv 25.5.2019 18:22
  elf gözlerim burada da bir kavga çıkacağını söylüyor. bu başlıklar yerine keşke kendi kendinize mesaj alanında kavga etseniz. biliyorum amacım kavga etmek değil diyeceksin fakat yine de kavga edilecek.
  0
  pentaigo 25.5.2019 18:27 ~ 18:28
  you were the chosen one!

  bu konuda hak verdiğim tek yorum.
 • -3
  banabubade 25.5.2019 18:23
  +
 • 5
  sewo 25.5.2019 18:26
  bu yorumda geçen " saygı" benim içeriğe ithafen geçiyor büyük ihtimal bir örnek vereyim o zaman.

  ben atatürk'ün yaptıklarına, yapmaya çalıştıklarına ve fikirlerine hep hayranlık duymuş. sevgi ve saygı besleyen biriyim bunu da puiv'de yer alan beni tanıyan çoğu yazar bilmektedir.

  ancak biri çıkıp benim bu kadar idol gördüğüm kişiye " kemmal, mııı, bak şu 10 yaşında kıza şöyle yaptı, bak ingiliz ajanı...vb."
  gibi iftiralar atan kişilerin yorumlarını sözde kaynak göstererek aşağılıyor, sinirlenebilirim onun fikrine karşı tez sunabilirim. ancak o kadar...
  herkesin herkesle dalga geçmeye, saygısızlık yapmaya veya başka bir değişle saygı göstermemeye hakkını kimse gasp edemez

  maalesef ne kadar sevgi ve saygı yanlısı biri olsam da ( yanlış düşündüğünü inandığım, ayrılıkçı, düzenbaz...vb.) herkesi sevip, saygı gösteriyorum. ancak kimse kimseye saygı göstermek zorunda değil, benim düşüncem herkesin birbirine saygı göstermesi olsa bile bu zoraki bir durum değildir.

  kimsenin kimseye saygı göstermesi gerekmemektedir.

  işte sen ne kadar rahatça islamiyetin koşullarını, yapılması gerekeni hatırlatıp yapılmaması gerekeni söylemek hakkın olduğu kadar başkaları da inançsızlığını özgürce dile getirme hakkına sahiptir. buna özgürlük deniyor.
  0
  cagrialaf 25.5.2019 18:48
  cidden bu forumda atatürk'e sübyancılık yaftası geçti mi ?
  1
  sewo 25.5.2019 18:53
  elbette oldu.
  bir yabancının kitap çıkartıp prim yapmak suretiyle geçmişte yaşadı bir olayı iddiasını kanıtsız olarak ortaya attığı olaylar tartışıldı.
  1
  cagrialaf 25.5.2019 18:56
  vay be. hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. ayrıca hangi dinin mensubu olursa olsun esas sübyancının kimler olduğu ve kimlere denildiğini herkes inandığı dini kitabı okuyarak bulabilir. saygılar
 • 3
  karaatli 25.5.2019 18:39
  buradan büyük bir puiv iç savaşı çıkacak belli ama biz sewo reisin arkasındayız iş hakaret ve küfre varmadığı sürece özgür platformda özgürce eleştiri ve dalga geçme yapılabilir.
 • 0
  cagrialaf 25.5.2019 18:45 ~ 18:45
  allah aşkına vitrinde kaç kere porno gördün kaç kere teke tek programını anımsatan ard arda başlığa rastladın da sen vitrini loopa sokup sürekli iftar programı sunarcasına kullanırken kendini meşru görüyorsun hocam ? istediğini yapta başımızı ağrıtma. ayet paylaşıp duruyorsun bak çok güzel dini siteler var oralarda senin gibi düşünen insanlarla bu sohbetini yapabilirsin. gerçekten kendine bir şeyler katmak istediğinde de aramıza tekrar katılırsın. zira dini sohbetler ayetler ne sana ne başkasına bir şey katar
 • 2
  lazcoder 25.5.2019 18:50
 • 0
  meqt 25.5.2019 21:02
  ben bu tartışmalara dahil miyim değil miyim bilmiyorum ama ben mantığıma oturtamadığım her gönderiye karşı gelip kendi fikrimi sunmaya devam edeceğim ayrıca birilerinin arası limonileşti de ben mi farkedemedim puivde noluyor son zamanlarda? :|
  0
  piiuv 25.5.2019 21:06
  senlik bi durum yok kardeşim sadece özgürce bir başlık açtım okadar ama merak etme içinde saygıda var :)
  0
  meqt 25.5.2019 21:10
  içinde saygı da var derken kime sallamaya çalıştın giderek meraklanıyorum :d
  0
  piiuv 25.5.2019 21:19
  ben gerçek saygıyı kastetmiştim kardeşim hani herkeste olmayan ama herkese lazım olan saygı varya :) bunun dışındaki boş muhabbetlerle piiuv ilgilenmiyor. sende öyle yap :)
 • -2
  therosa 26.5.2019 12:57 ~ 23:15
  sorun senin dini başlık açman değil. yanlış yöne çekiyorsun. sorun senin dini başlıkları kendi fikirlerine göre değil, kalıplaşmış bazı fikirlere göre açıp; iki üç hadisle, ayetle sana katılmayan insan olduğunda yanına birkaç dini arkadaşını da katıp istemeden de olsa karşı tarafla bir tartışma ortamı yaratmak. ayrıca burada müslüman olmayan hiçbir şahıs siz burada iki dini başlık açtınız diye de müslüman olmayacak. çünkü burası islam'ı yayma sitesi değil, zorlama yok. dinde de zorlama yok.
  siz buraya kendi dininize mensup olmayanı yargılamak için başlık açıyorsunuz resmen. madem bu kadar yayma meraklısısınız, açarsınız bi' dini yayma sitesi, oradan toplu olarak yayarsınız. ben bu siteye girdiğimden beri sizin dini başlıklarınızın sayısı kadar* cinsellik içeren başlık görmedim. sizin dini başlıklarınız realist ve nesnel cevaplarla dolu olsa kimsenin burada yargı dağıtacağını sanmıyorum. back up your friend etkinliğinizde iyi şanslar dilerim, ahirette görüşmek üzere
  0
  keepgoin 26.5.2019 20:19
  dini başlıkta ki cinsellik mi asgahag puvo bu hangi kafaaa?? assgafa
  1
  therosa 26.5.2019 20:49
  cümleyi yanlış anlamışsın. sizin dini başlıklarınızın sayısı kadar cinsellik içeren başlık görmedim demek istedim :)
  -1
  keepgoin 26.5.2019 20:57
  benim dini başlığım yok yalnız?
  1
  therosa 26.5.2019 21:12
  sana ithafen söylemediğim gayet açık ve net olduğu halde böyle düşünmeye devam edeceksen bu kendi sorunun.d