4
özgürlüğümüz git gide kısıtlanacak
asıl mesele şu ki; dünya nüfusu. kendi halimde düşünürken bir şeyin farkına vardım, özgürlüğümüz git gide kısıtlanacak. dünyada farklı fikirlere sahip milyarlarca insan var, eğer bu insanların hepsine özgürlük verirseniz ne olur? tam bir kaos ortamı çıkar. yani belli kurallar koyup insanların düşüncelerini istedikleri gibi şekillendiriyorlar ki kurdukları sisteme karşı çıkan bireyler meydana gelmesin. nüfus arttıkça zıt fikirler meydana geliyor, özgün düşünceler ortaya çıkıyor. bunların olması da bir kaos ortamını meydana getirir. bunu önlemek içinde sürekli daha katı kurallar, daha baskıcı bir yönetim gerekli. ya da dünya nüfusunu azaltmak.

eğer şu an özgür olduğunuzu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. en basitinden, istediğiniz ülkeye neden gidemiyorsunuz? siz bir insansınız ve dünya sizin için var. tüm topraklar, kara parçaları, denizler hepsi sizin için var. ama gidemiyorsunuz çünkü sizi yöneten insanlar buna izin vermiyor. size biçilmiş bir alan var ve oradan izin verilmedikçe dışarı çıkamıyorsunuz. hatta daha ayrıntılı düşünürsek, şu koskoca dünyada bir dört duvar arasında küçük bir alana sahip olmak için bile yıllarca çalışmanız gerekiyor. çünkü sistem bunu gerektiriyor. her geçen gün özgürlüğümüz kısıtlanıyor, ancak elimizden hiç bir şey gelmiyor.

o kadar kısıtlanıyoruz ki, fikirlerimiz bile özgür değil. bize ne düşünmemiz gerektiğini dahi öğrettiler. ortaya bir 'doğru' kavramı attılar ve bize eğer 'yanlış' olan şeyleri düşünürsek toplum tarafından dışlanacağımızı, hatta bir takım cezalara maruz kalacağımızı aşıladılar. fikirlerimiz bile özgür değilken, bedenlerimizin nasıl özgür kalmasını bekliyorsunuz?
 • -1
  efendisioftherings 10 ay önce
  dostum yazdıklarını okumadım (uykum var ve yatıcam çünkü yarın okurum büyük ihtimal) fakat sadece şunu söylüyeyim başımızda bunlar varken zaten yazdığın başlık gerçekleşiyor , dahada kötüleri olacak saygılar , hayırlı geceler.
  0
  roxic7 10 ay önce
  ülkeden bahsetmiyorum, dünyadan bahsediyorum dostum.
 • -2
  yondaimehokagesama 10 ay önce
  seni kısıtlayan biri mi var?
  al pasaportunu git kim engelliyor?😂😂😂
  0
  roxic7 10 ay önce
  yazıyı okumadan yorum yapmayın lütfen.
  0
  dirtcinciyazari 10 ay önce
  bulgaristana yakında vize siz girez herhalde 😂😂😂

 • derin düşünce

  eleştirel bir fikrin varsa, yeni bir teori ürettiysen, kayda değer planların varsa, insanlara bir gerçeği göstermek istiyorsan veya düşünceni akım haline getirip kendine yeni nökerler kazanmak istiyorsan, derin düşünce bölümü emrine amade.

  136 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  roxic7

 • görünürde bir kural yok. fakat gizli saklı bir kaç kural var. onları ihlal etme. düşün bakalım, sence hangileridir? 

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...