• 1
  oxygen 15.1.2017 14:34 ~ 15:13
  kendi dinini bilmeyen din tüccarıdır kendisi.

  edit:
  söz konusu hadis: "adem'den kıyamete kadar insanlığın ömrü 7000 senedir" deylemi, münavi.

  hadisi şerifin sahihliğini bi kenara bırakacak olursak, buradaki 7000 yılın dünya yılı olmadığı bir çok islami kaynakta mevcut. çok sevgili araştırmacı cübbeli bey neden onları da görmemiş hayret doğrusu. "rabbin katında bir gün saydıklarınızdan 1000 yıl gibidir" hacc 47. islami kaynaklarda bu ayete dayandırarak bu hesabın 2.5 milyar yıldan fazla olduğu görülmekte.

  ayrıca yine islami kaynaklarda, bütün dünya, canlılar cansızlar yaratılıp en son cin yaratıldığından insanın yaratılışına geçen sürenin 40bin yıl olduğu yazar.

  ve yine bir rivayete göre 128bin bir rivayete göre 228bin olan peygamber sayısının 7000 yıla sığması akıl alacak şey değildir. tabi ki hepsi farklı zamanlarda gelmedi farklı farklı zamanlarda geldi ama basit bir hesapla, adem, idris, nuh (a.s) gibi peygamberlerin yaklaşık 1000 yıl yaşadıkları, isa (a.s) ile peygamberimiz (s.a.v) arasında yaklaşık 500-1000 yıl olduğu düşünülürse zaten geriye çok bir zaman kalmıyor.

  daha söyleyeceğim çok şey vardı da unuttum.

  cübbeli kaynak göstererek kendini haklı çıkarmaya çalışıyor ama ne yapmaya çalıştığını anlamak gerçekten güç. çünkü kaynaklara gerçekten hakim olsaydı böyle bir saçmalığa imza atmazdı. zira geçtiğimiz günlerde de satrançla ilgili konuştu. hatta direkt kuran'da haram kılınan kumardan daha büyük günah olduğunu söyledi cübbeli.

  islam'a en büyük zararı müslümanlar veriyor. yazık.