5
referandum hakkında
artık tayyip erdoğan'ın sonu gelmiştir. bunun için sayılamayacak kadar sebep var bunlardan en önemlilerini söyleyip gideceğim. bugünden çok uzak olmayan bir tarihte insanları işsizlikle, tehdit ettiler. “evet’ çıkmazsa ekonomi bozulur, elinde kalan o son lokma da gider” diye de devam ettiler bunun üstüne. ve sayısız propaganda, sayısız tehdidin kandırmanın üzerine %51 gibi kıl payı farkla evet kazandı. ysk'nın yaptıklarını görmezden gelerek söylüyorum bunca tehdide bunca propagandaya bunca baskıya bunca içeri alınmalara rağmen elde edebildikleri anca %51. neyse ekonomimiz bildiği üzere iyice bokun içine batıyor krizin kapıda olduğunu görmeyen ya bu işlerden anlamıyodur ya da net çomardır ve tabi ki evet çıkması şu açıdan farklı oldu. tabi ki krizle de kalmıyo iç barış giderek daha kötü bir hale geliyor seçim sırasında tüfekle bekleyenler veya oy kullanmak için 3 kişiyi öldürenler.... saymakla bitmez ekonomik krizi/iç barışın bozulmasını bu sistemle birlikte kendi gözlerimizle göreceğiz ama tabi ki tayyipten "bize evet vermediler o yüzden böyle oldu"/ " istikrarı onlar yüzünden sürdüremedik bunların bütün sebebi hayırcılardır" gibi sözlerini duymayacağız çünkü bütün yetki onda. ona karışabilecek kimse de yok hayır diyenler için 1 yıl öncesiyle çok bi farkı yok tek farkı khk'larla yaptığı şeyleri artık yasal olarak yapacak. neyse sonuca gelecek olursak artık tayyipin bir bahanesi yok artık bu ülkede ne olursa olsun tek sorumlusu tayyiptir. sadece kötü şeylerden değil iyi şeylerden de bahsedeceksek insanlar tek taban altında birleşmeyi öğrendi. ve bu sistem %51 oyla çok kırılgan bir sistemdir. bunu kırmak içinde gerçek bir muhalefete ihtiyacımız var. bakın gerçek diyorum kılıçdaroğlu gibi gevşek birine değil. bu sisteme karşı savaşabilmek için elimizde çok fazla şey var. hala umut var eğer adil gür'ün dediği gibi %60 evet çıksaydı o zaman gerçekten kaybetmiş olurduk. ama daha hiç bir şey kaybetmedik %49 hayır bu umudu verdi bize erdoğanın artık tek bir kişiye bile ihtiyacı var hiç kimseyi karşısına alacak gücü yok %40'la tek başına iktidar olan erdoğan artık bir %51'e ihtiyacı var. özgürlük/demokrasi mücadelesi daha yeni başlıyor ve biz buna çok iyi başladık. iyi geceler
 • 0
  bibi 7 ay önce
  paragraf yapaydın iyiydi zor okudum.

  sana katılıyorum evet çıkabileceği en iyi şekilde çıktı. %51 bile olsa sonuçta artık her şeyden mesuller. doların düşmemesi zaten piyasanın artık rte'ye güven duymadığının kanıtı. batışlarını izleyerek göreceğiz. bunu türkiye istedi türkiye yaşayacak maalesef.
  0
  rust 7 ay önce
  bir dahakine sözüm olsun
 • 0
  jokerci19 7 ay önce
  okuyamam çok uzun
  0
  rust 7 ay önce
  sana zorla okutan da yok kardeş bu dönemde bu gevşekliğe sahipsen iyi eğlenceler
  0
  jokerci19 7 ay önce
  kardeş cidden uzun biraz kısa yapsan okuruz gevşeklik değil uzun okuyamıyom gözlerim ağrıyor
  0
  rust 7 ay önce
  bu zaten kısaltabildiğim hali
 • -1
  dmrdmr 7 ay önce
  tek taraflı baktığın için dediklerine katılmıyorum. iç barışın bozulması gibi bişeye de inanmıyorum. kk başkanlık sistemi için böyle bir sistemi bu ülkede kan dökmeden gerçekleştiremezsiniz dedi mesela tehditlerden bahsediyorsan bunu da ekle tehditler listesine.
  hayır diyen %49'un içinde erdoğanı çok sevip başkanlığı istemeyen insanlar da vardı.
  en önemlisi de şu ki hayır diyenlerin büyük bir kısmının ''tamam şimdi recep tayyip erdoğan var ama ya ondan sonra kötü biri gelirse, o zaman ne olacak?'' demişliği vardır. bu durumda ne kadar sevildiği belli.
  sonuç olarak recep tayyip erdoğan ilerlemeye devam ediyor. mücadeleye iyi başladık demişsin ama henüz bi mücadele yok. kk yerine bi adam getirilirse eyvallah işte o zaman mücadele başlar. rakip olarak da solcu değil sağcı birisi getirilecek bana kalırsa çünkü -kemalistlerden temizlenmeden- solculuğun beli doğrulmaz.
  0
  rust 7 ay önce ~ 7 ay önce
  öncelikle tehditlerden sadece 2-3 tanesini örnek verdim bunların yanında sedat pekerin dedikleri cübbeli ahmetin veya onun gibi sahte din adamlarının söylediklerini de evet cephesinin yaptığı tehditlere ekleyebiliriz ayrıca sırf erdoğana yalakalık olsun diye "erdoğana itaat etmek farzdır" şeklinde hitaplarla dini bu amaçlar için kullanılmasından rahatsız olmuyorsan sende bir sıkıntı var kardeşim otur bir düşün. diğer konuya gelirsek umarım %51 evetin meşru olduğunu hiç bir şaibenin dönmediğini düşünüyorsan söyle bu tartışmayı çok uzatmayalım. şimdi mücadele konusuna gelirsek kk'nın, böyle durumlar yaşanırken elini masaya vurup konuşmasını yapmasının en çok gerektiği dönemde hala "nasıl olabilir böyle bir şey" diyorsa zaten o adamdan bir şey beklenmez ki hayır cephesi zaten en başından beri kk'dan bir şey beklemiyor. ayrıca mücadeleye iyi başladık. bilmiyorum gördün mü duydun mu ama sokaklarda hayırcılar var kendi haklarını savunuyorlar aslında bir mücadele var bu mücadele yeni de başlamadı neredeyse 15 senedir mücadele var. bugünü dünden ayıran şey ise insanların tek isim altında örgütlenebilmesi olay artık sandıktan veya bir nevi partilerin muhalefetlerinden çıktı kimse onlardan bir şey beklemiyor. şu an ki duruma baktığımızfa bizim elimizdeki en önemli değer cumhuriyet. bir sosyalist olarak söylüyorum şu anda bunu ortak bir cephede sonuna kadar savunmamız gerekir eğer topluma hitap edeceksek o kişilerin arasında kemalistler de olmak zorundadır çünkü ortak paydada buluşabiliyoruz. hayırı güçlü kılan şey de bu insanların aslında ortak payda da buluşabileceğini gösterdi. "vay be demek birlikte durunca güçlü olabiliyormuşuz" dedirtti mücadeleye yeni başladık dememin sebebi de buydu çünkü tek bir isim altında toplanabildik. ideoloji/din/ırk farketmeden herkes aynı direnişe destek verebiliyor.

  düzeltme: imla/yazım yanlışları varsa affola


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...