15

bedelli yoksa oyda yok

hukumet yetkılılerı bir gün önce nabız yokladı bedelli için ertesi gün yok böyle bir şey deyınce olan oldu senı basbakan yapacagız dıyenler şimdi bedellı yoksa oy yok dıyor bu nasıl bır mantıkdır anlamadım birisini desteklıyorsan çıkar için degıl yaptıkları için desteklemelisin .


bu nasıl bir mantıkdır arkadaş bunu anlamıyorum yani adamların tek sorunları askerden kaçmış olmaları ve devletın bu adamları affetmeleri için devletı tehtıd etmelerı kendılerince dıyelım bedellı çıktı kurtuldun eee sonra baska sorunların yokmu senın sonra ne olacak muhtemelen ben yapmadım olacak mıllete kızıyorlar bılmem ne verdıler oy verdın dıye ee sen daha bokunu yapıyorsun hemde bunu belgeleyerek ..

bunlardan bir kaçtanesı ıle konustum neden bedelli istiyorsun dıye kımısın hastası var kimisinin çocugu olmuş vs vs tamam ama anlamadıgım şu herkesın bır bahane yokmu herkesın bır hayatı yokmu kım gıdecek bu askere ozaman ??? arkasından ugurladıgın askerler kımın evladı ?? .. ya ınsanda az bıraz utanma olur ya gıt yap yada sus kaç bu kadar basit zaten artık ulkenın genelı unıverıste mezunu 6 ay kadar askerlık yapıyorlar neden bu kaçmak anlamış degılım..
 • 0
  mrmojorisin 1 yıl önce
  0
  systemfailed 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  kızdım yazarken ondandır :))
 • 0
  mam1zm 1 yıl önce
  yanlış anlama askerlik yaptın mı ?
  1
  systemfailed 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  evet hakkari çukurcada yaptım dagların tepesınde 18 ay. bu arada bedelliye karşı degılım ben sadece bunun hak olması gerek herkese eşit bir şekilde her dogan gencın bır hakkı olsun bu .ama bu sekılde olması güzel degil hem ınsanların acık acık bedellı yoksa oy demesı ve aynı adamların hadı askerımız savasa nagraları atmaları mıgde bulandırıcı
  0
  mam1zm 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  bu ülkede parayla yaşanmamalı çünkü bu ülkeyi kuranlar bedelli diye ağlamıyordu kimse kusura bakmasın. sadece gerçekten makul sebepleri olanlar erteletme hakkı olsun.
 • 0
  onlinehitfilm 1 yıl önce
  askerden kacan vatan hainidir bu kadar basit gideceksiniz herkez gibi askerlik yapacaksınız ...
 • 0
  omerfbalak 1 yıl önce
  bilader , pardon katiksız orospu çocugu sana acıklama yapardım ama haketmiyosun.
 • 0
  yuceosman 1 yıl önce
  bence bedelllide bir gorev sayilir cunku ordunun ihtiyaclarina destek cikiyor
  0
  systemfailed 1 yıl önce
  ordunun askere ihtiyacı yokmu
  0
  yuceosman 1 yıl önce
  var ama mesela bir fuze 1000 asker gorevi goruyor dyelim farzi misal o yuzden maddiyatta onemli
 • 1
  ciddiyetsiz 1 yıl önce
  bağlaç olan de'yide ayırmak yok 😂.
  1
  systemfailed 1 yıl önce
  :)))
 • 0
  dikusak 1 yıl önce
  bedelli falan bu işe çözüm değil. bu arada arkadaşı destekliyorum. askere gitmemek için oy verilmez. ama bu konuda çözüm şudur profosyonel ordu kurulur. herkes 3 ay yada 4 ay neyse gider askeri eğtimini alır geri gelir. ülkenin gençlerini en verimli olabileceği çağlarda 1 yıl sadece askerlik sürece oncesinde 2 ay sonrasında 2 ay hazırlık ve tekrar ahayata adapte olma süreçlerini katarsak 1.5 yıla yakın bir zaman emir altında tutmak doğru değil bu 3 _4 aylık sürecün sonunda kalmak isteyenler için sınavlar açılabilir falan filan ama profosyonel ordu şart.
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  609 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.