ıstanbul zeytinburnu bina faciası 1 çocuk yaşamını yitirdi, detaylı yazı

  -3
  hellomyfriend 13.1.2017 16:46
  **istanbul
  zeytinburnu'nda bina çöktü: 1 çocuk hayatını kaybetti**

  istanbul zeytinburnu'nun mithatpaşa tramvay durağına yakın 7 katlı bir bina çöktü. olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. 6 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. zeytinburnu belediye başkanı murat aydın, "56 daireli bina bir yıl önce boşaltılmıştı" açıklamasını yaptı.

  ınternet haber merkezi 13 ocak 2017, 04:39 yeni şafak

  istanbul zeytinburnu'nun mithatpaşa tramvay durağına yakın 7 katlı bir bina çöktü. olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. benzin istasyonunun yanında çöken binanın altında kalan 6 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti, 6 kişi de yaralandı. hayatını kaybeden çocuğun ikiz kardeşi ise hastaneye sevk edildi. polis vatandaşları olay yerine yaklaştırmıyor. çöken binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
  zeytinburnu belediye başkanı murat aydın: 56 daireli bina bir yıl önce boşaltılmıştı. 1 sene önce boşaltılan bina, mülk sahiplerin anlaşmazlığı nedeniyle yıkılamamıştı.

  mahallenin muhtarı bekir yavuz olay anında binanın yakınındaydı. tvnet'e bağlanan yavuz, "5-10 dakika kadar önce sağlık ocağından arkadaşlar geldi. ses duyuldu dediler. aramız çok değil, yaklaşık 200 metre. trafiği kapattılar burada. çöken bina büyük bir apartmandı ve boştu. tahliye edilmişti, yeniden yapılacaktı. yapılması bekleniyordu. binanın demir kapısı bildiğim kadarıyla kapalıydı, içeriye kimse girmesin diye" sözleriyle olay anını anlattı.
  bina boşaltılmıştı

  tvnet muhabiri ebru cengiz, olay yerinden bildirdi: bina tamamen boştu ancak burası işlek bir cadde olduğu için yoldan geçen vatandaşlar enkazın altında kaldı. bu bilgiler teyide muhtaç bilgiler. 5 yaralının olduğu tahmin ediliyor ama net bilgiler değil. olayın gerçekleştiği andan itibaren olay yerine ambulanslar ve itfaiye ekipleri yönlendirildi.