samsun'da seçimden önce yüzde 15 indirim yapılan suya yüzde 25 zam yapıldı.

  4
  horseman 25.5.2019 14:09
  31 mart seçimlerinden önce su fiyatlarında yüzde 15 indirim uygulayan akp'li samsun büyükşehir belediyesi su ve kanalizasyon idaresi genel müdürlüğü, içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline de yüzde 150 oranında zam yaptı.

  ıstanbul’da büyükşehir belediyesi aldığı kararla su fiyatlarına yüzde 46’ya varan bir indirim uyguladı. ankara büyükşehir belediye meclisi de içme suyuna yüzde 30 indirim yaptı. aynı şekilde gaziantep büyükşehir belediyesi aldığı kararla yüzde 12 oranında indirim yaptı. uşak belediyesi yüzde 10 oranında indirim yaparken samsun büyükşehir belediyesi suya yüzde 25 okuma bedeline yüzde 150 zam yapması tepkilere yol açtı.

  ak partili belediye başkanı mustafa demir; suya yapılan yüzde 25'li zam oranıyla ilgili “şu anda meclisimizin gündeminde saski'nin su fiyatları ile ilgili yaptığı düzenleme var. bu düzenleme daha önce geçmişte alınmış olan indirim kararırın saski bütçesine getirdiği çok negatif bir yükün düzenlenmesi şeklindedir. saski'nin şu anda görevlerini icra edebilmesi için bu alınması gereken bir karardır. bu ayarlamadan sonra bile samsun'daki su fiyatları türkiye'deki birçok şehirden gerisindedir. önceki düzenleme doğru bir düzenleme değildi. o düzenlemenin aylık 4.5 milyon liraya yakın saski'ye yük getirmiştir. o kararın düzeltilmesidir” diye konuştu...

  www.google.com/.../...-25-zam-h7676.html