10

internet sansüründen kurtulmak

ön bilgi: bu yöntem bir vpn değildir. dolayısıyla bağlandığınız adreslerle aranızda bir aracı olmaz. dolayısıyla hız sorununuz da olmaz.

ilk olarak bilgisayarınızın mimarisini bilmeniz gerekiyor. bunu sistem bilgisine girip, sistem türü kısmından öğrenebilirsiniz.

sonrasında şuradan goodbyedpi gui, şuradan da simple dnscrypt indiriyorsunuz. indirme işlemleri sırasında mimarinize göre 64 bit(x64), 32 bit (x86) indiriyorsunuz.

programlar indikten sonra simple dnscrypt programında, ilk olarak hizmet sekmesindeki "dnscrypt hizmeti"ni açıyorsunuz. sonrasında ağ kartları kısmından kullandığınız ağ kart(lar)ını seçiyorsunuz.

dnscrypt ayarladıktan sonra goodbyedpi açıp, tavsiye edilen ayarlarla başlatıyorsunuz.

ve bu kadar. artık wikipedia, imgur, thepiratebay, xhamster falan sizindir.
 • 2
  lazcoder 5 ay önce
  ismi cismi belli olmayan, senin verilerini kaydeden ve 3. şahıs şirketlere satan programları kullanmak yerine sansürü tercih ederim.
 • 0
  f242 5 ay önce
  o programlara nasıl güveniyorsun ki?
  0
  frostie 5 ay önce
  dnscrypt acik kaynak kodlu brom benim. propraiety vpn lerden bin kat daha iyidir .)
 • 0
  dusunenfasulye 5 ay önce
  kullandiginiz isletim sistemi olan windows bile bilgilerinizi toplayip satiyorken siz vpn falan degistirmeniz birseyi degistirmiyor arkadaslar. benim yaptigim gibi linux isletim sistemi kullanip ufak bir kac ayardan sonra isteginiz ozgurlukte ve guvenlikte bilgisayarinizi kullanabilirsiniz
  0
  nic 5 ay önce ~ 5 ay önce
  linux zaten kullanıyorum ama yeterli gelmiyor. evet, windows'taki çoğu şeyi onda da kullanıyoruz, evet linux da gelişti ama yok. işletim sistemi piyasasının amiral gemisi windows olduğu sürece linux hiçbir zaman ilk tercih olamayacak benim için.
  0
  dusunenfasulye 5 ay önce
  ne yapmak istiyorsun da linux yeterli gelmiyor?
  linux un amacı belli ki her geçen gün yenileniyor. bunun dışında günlük kullanım için ideal fakat oyun falan oynuyorsan evet kullanamayacaksın zaten. ama internet güvenliği istiyorsan bence gayet mükemmel bir sistem..
 • internet

  Çağımızın olmazsa olmazı İnternet hakkında her şey!

  3 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  erdinc

 • bu bölüm #bilim-teknoloji bölümünün alt bölümüdür.

 • harici paylaşımların yapılması yasaktır.