10

internet sansüründen kurtulmak

ön bilgi: bu yöntem bir vpn değildir. dolayısıyla bağlandığınız adreslerle aranızda bir aracı olmaz. dolayısıyla hız sorununuz da olmaz.

ilk olarak bilgisayarınızın mimarisini bilmeniz gerekiyor. bunu sistem bilgisine girip, sistem türü kısmından öğrenebilirsiniz.

sonrasında şuradan goodbyedpi gui, şuradan da simple dnscrypt indiriyorsunuz. indirme işlemleri sırasında mimarinize göre 64 bit(x64), 32 bit (x86) indiriyorsunuz.

programlar indikten sonra simple dnscrypt programında, ilk olarak hizmet sekmesindeki "dnscrypt hizmeti"ni açıyorsunuz. sonrasında ağ kartları kısmından kullandığınız ağ kart(lar)ını seçiyorsunuz.

dnscrypt ayarladıktan sonra goodbyedpi açıp, tavsiye edilen ayarlarla başlatıyorsunuz.

ve bu kadar. artık wikipedia, imgur, thepiratebay, xhamster falan sizindir.
 • 0
  msaid0816 19 gün önce
  ya da vpn kullanın :)
  0
  nic 19 gün önce
  neden internetimin yavaşlamasını, bilgilerimin çalınması ihtimalini, yüksek hız almak için para ödemeyi isteyeyim ki?
  1
  msaid0816 19 gün önce
  çünkü malım
  2
  lazcoder 19 gün önce
  senin verdiğin ismi cismi belli olmayan program bilgilerini çalmıyor mu sanıyorsun 😂😂
  0
  nic 19 gün önce ~ 19 gün önce
  ikisi de açık kaynak program. dnscrypt zaten oldukça ünlü bir program. goodbyedpi ise zaten 3-5 dosyadan oluşan bir komut dosyası altı üstü. coderim diyorsun, dolayısıyla muhtemelen benden daha çok bilgili birisindir. github üzerinde biraz kontrol edebilirsin.

  sen sansür isteyebilirsin ama diğer insanları bundan uzak tutmaya çalışmak için hiçbir sebebin yok.
  0
  lazcoder 19 gün önce
  hadi güvenli olduğunu kabul edelim. tavsiye edilen ayarlarda ki dns servisi muhtemelen yavaştır. en hızlı dns servisi, android'te de kullandığım, cloudflare dns'tir. bunu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.
  0
  nic 19 gün önce ~ 19 gün önce
  dnscrypt, opendns tarafından sunulan, dns ile kullanıcı arasındaki veriyi şifrelemeye yarayan bir program. yani bir dns sağlayıcı değil.

  yapma coder bey.
  0
  lazcoder 19 gün önce
  "dnscrypt ayarladıktan sonra goodbyedpi açıp, tavsiye edilen ayarlarla başlatıyorsunuz." şu kısmı diyorum. önerilen ayarlarda rastgele dns servisi seçmiyor mu?
  0
  nic 19 gün önce ~ 19 gün önce
  goodbyedpi açıklaması: "passive deep packet ınspection blocker and active dpı circumvention utility" diyor. yani dns poisoningi engelliyor. konu hakkında bir yazı.
  0
  lazcoder 19 gün önce
  peki istediğimiz dns sunucusunu kullanabiliyor muyuz?
  1
  nic 19 gün önce
  simple dnscrypt üzerinde istediğimiz bir liste üzerinden istediğimiz dnsi seçebiliyoruz. cloudflare, opennic falan var ama google dns falan yok. sanırım sadece dnscrypt destekleyen dnsler var. belki normal dnscrypt'te vardır.
  1
  lazcoder 18 gün önce
  şuan zaten cloudflare dns servisi en hızlısı. google kullanmak için sebep yok.

  https://www.dnsperf.com/#!dns-resolvers
 • 2
  lazcoder 19 gün önce
  ismi cismi belli olmayan, senin verilerini kaydeden ve 3. şahıs şirketlere satan programları kullanmak yerine sansürü tercih ederim.
 • 0
  f242 19 gün önce
  o programlara nasıl güveniyorsun ki?
  0
  frostie 19 gün önce
  dnscrypt acik kaynak kodlu brom benim. propraiety vpn lerden bin kat daha iyidir .)
 • 0
  dusunenfasulye 19 gün önce
  kullandiginiz isletim sistemi olan windows bile bilgilerinizi toplayip satiyorken siz vpn falan degistirmeniz birseyi degistirmiyor arkadaslar. benim yaptigim gibi linux isletim sistemi kullanip ufak bir kac ayardan sonra isteginiz ozgurlukte ve guvenlikte bilgisayarinizi kullanabilirsiniz
  0
  nic 19 gün önce ~ 19 gün önce
  linux zaten kullanıyorum ama yeterli gelmiyor. evet, windows'taki çoğu şeyi onda da kullanıyoruz, evet linux da gelişti ama yok. işletim sistemi piyasasının amiral gemisi windows olduğu sürece linux hiçbir zaman ilk tercih olamayacak benim için.
  0
  dusunenfasulye 18 gün önce
  ne yapmak istiyorsun da linux yeterli gelmiyor?
  linux un amacı belli ki her geçen gün yenileniyor. bunun dışında günlük kullanım için ideal fakat oyun falan oynuyorsan evet kullanamayacaksın zaten. ama internet güvenliği istiyorsan bence gayet mükemmel bir sistem..
10 saat önce 10 saat önce
 • internet

  Çağımızın olmazsa olmazı İnternet hakkında her şey!

  3 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  erdinc

 • bu bölüm #bilim-teknoloji bölümünün alt bölümüdür.

 • harici paylaşımların yapılması yasaktır.