6

gündemin anlam ve önemine layık bir kitap önerisi

gündemi takip ederken birden aklıma bu kitap geldi ve tekrardan biraz karıştırdım ilk sayfasında yazanları paylaşsam yeterli olacağını düşünüyorum.

herkes atatürkçü
türkiye'de herkes atatürkçü: atatürk’ü sevenler atatürkçü, sevmeyenler atatürkçü, ihtiyarlar atatürkçü, orta yaşlılar atatürkçü, gençler atatürkçü, çocuklar atatürkçü, kadınlar atatürkçü, erkekler atatürkçü, siviller atatürkçü, askerler atatürkçü, öğretmenler atatürkçü, öğretim görevlileri atatürkçü, öğrenciler atatürkçü, okumuşlar atatürkçü, okumammışlar atatürkçü, çalışanlar atatürkçü, işsizler atatürkçü, cesaretliler atatürkçü, korkaklar atatürkçü, yönetenler atatürkçü, yönetilenler atatürkçü, köylüler atatürkçü, kentliler atatürkçü, memurlar atatürkçü, işçiler atatürkçü, demokratlar, ilericiler, devrimciler atatürkçü, gericiler, yobazlar, şeriatçılar atatürkçü, ırkçılar, kafatasçılar, turancılar, faşistler atatürkçü, kapitalizmi, liberalizmi, serbest ekonomiyi savunanlar atatürkçü, demokratik solcular, ortanın solcuları, atatürkçü, sosyal demokratlar, sosyalistler atatürkçü, komünistler, anarşistler atatürkçü, ağalar, beyler atatürkçü, şeyhler atatürkçü, karaborsacılar atatürkçü, tefeciler atatürkçü, vurguncular atatürkçü, soyguncular atatürkçü, ezenler atatürkçü, ezilenler atatürkçü, bankerler atatürkçü, bankerzedeler atatürkçü, rüşvetçiler atatürkçü, hırsızlar atatürkçü, kaçakçılar atatürkçü, satılmışlar, üçkağıtçılar atatürkçü, dönekler atatürkçü, kısacası herkes ama herkes atatürkçü...

evet atatürkçü parantezine alınarak yazılsaymış daha iyi olabilirmiş sizlerlere aktarmak için yazarken fark ettim bunu.

kitabımızın adı “ sömürülen atatürk ve atatürkçülük”. kitap baskılara göre farklılık gösterse de ortalama 190 sayfa civarında. ilk basım yılı 1973. evet baya eski bir kitap o yüzden kitap mağazalarından temin edemiyebilirsiniz. ancak 2. el kitap satan sitelerde ve sahaflarda rahatlıkla bulabilirsiniz. kitap “asım aslan”ın kaleminden çıkmış.

kitap iki bölümden oluşuyor ilk bölümden atatürk’ün nasıl sömürüldüğünü, yalancının, hırsızın da atatürkçüyüm demesini ve atatürkü koruma yasasını eleştiriyor. ikinci bölümde ise atatürkçülük nedir nasıl olmalıdır anlatılıyor.

tek oturuşta okunulacak bir kitap ve okuduktan sonra bakış açınızın genişlediğini fark edeceğiniz bir eser.

iyi puivlemeler:)


 • 2
  bizanskurdu 1 yıl önce
  kütüphaneye bir bakayım var mıymış.

  www.sanatkitabevi.com.tr/tr/?sku=23518 burada 6 lira diyor bu arada başka bir yerde de yok. nadir kitapta var 2. eli
 • 1
  yepyep 1 yıl önce
  konu çok güzel. atatürk cidden çok sömürüldü ve bu sömürü ülkenin kolonlarına dinamit koydu. bugün çektiklerimizin tamamı zaten bu sömürü yüzünden başımıza geldi. öyle aptal insanlar atatürkçüyüm diye geçindilerki millet atatürkü kötü birisi zannetti.
 • 0
  fatihbll 11 ay önce
  hitler in hayatını okumalısın, geleceği görmen için tavsiye edilir !

 • okuyun istedim

  Okunmasını istediğiniz kitap, makale, tez gibi eserleri ufak spoilerlarla tanıtarak paylaşabileceğiniz bir bölüm.

  2 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ibrahimisbilir
 • 1. bölüm açıklamasına uygun olmayan başlıklar açmayınız.

  2. yanlış bir bilgi gördüğünüzde yazara düzeltmesi için rica ediniz.

  3. açılan başlığı gerekli buluyorsanız (+), gereksiz buluyorsanız (-) yönünde işaretleyiniz.  iyi puivlemeler :)