çin'in yakında tüm dünyaya sahip olması.

  5
  serbestyazar 3.10.2019 12:15 ~ 12:48
  aslında gerçekten düşündüğümüzde amerika gibi veya ne bileyim ingilteredir vs gibi ülkelerin güçlü olması durumu bizim için daha iyi gibi geliyor gerçekten şuan baktığınız zaman çin, kuzey kore gibi asya ülkeleri üretim olsun, sanayi, silahlanma olsun bu konuda fazlası ile yükselişte ve gerçekten çok büyük güçler geliyor...

  özellikle çin gibi bir ülkenin dünya lideri olması yani amerikanın yerinde olması aslında bizim fazlasıyla zor dönemler geçirmemize neden olurdu çin gibi bir ülkenin sanmıyorum bize amerika gibi davranmasını etmesini direk tehditler ve ardından savaş açar diye düşünüyorum ve eminim ki öyle olur. fakat amerika gibi bir düşmanızı olduğu için ayrı bir avantajımız var neden bilmiyorum ama gerçekten de şanslıyız, eğer çin dünyanın en başte gelen ülkesi olsaydı ki olacak o zaman bizim vay halimize.

  bu adamların geliştiğini ben zaten haberlerde çalışmanın verdiği ölümler ile anladım dedim ki tamam bu adamlar uçmuş, gümbür gümbür geliyorlar ki öyle de olacak. ürettikleri telefonlar, sistemler, silahlar, teknolojileri vs vs o kadar çok şey var ki yakın bir zamanda 5-10 sene kadar dünya lideri çin olacaktır diye düşünüyorum.
 • 0
  kaptanblack 3.10.2019 12:59
  çin, amerika'dan daha acımasız.dogu türkistan'da ki asimilasyon ve katliamlara bakarak anlayabiliriz
  0
  serbestyazar 3.10.2019 13:55
  kesinlikle zaten orası ap ayrı konu, unutmayız, unnutaramayız elbet intikam alınacak...

  he bu arada " burnumuzda tütüyor çinlinin kan kokusu "