0
website tasarımı için dil önerisi
İyi geceler, Ben website tasarımı yapmak istiyorum. araştırmalarım sonucu html ve css olarak başlangıçta bilmem gereken iki işaret dili olduğunu öğrendim. Pek öğrenmem gereken kodlama dilleri hangileri, hangi sırada öğrenmeliyim? 
 • 2
  king 1 yıl önce
  php işini fazlasıyla görecektir. fakat ilk önce html ve css temellerini iyi çöz, mantığı kavra.
  0
  cagatayde 1 yıl önce
  Teşekkür ederim :)
 • 1
  kisacaed 1 yıl önce
  Megep sitesinde modüller var galiba ordan başla. Html i en güzel not defteriyle alıştırma yaparak öğrenebilirsin
  0
  cagatayde 1 yıl önce
  Teşekkürler :)
 • 1
  agaoglu 1 yıl önce
  İşin temeli HTML CSS dir. HTML5 ve CSS3 olarak google da aratırsan kaynak var.Yine bu konu hakkında yazılmış güzel kitaplarda var.Başlangıç için HTML5 ve CSS3 öğren zaten bunlar programlama dilleri değildir.Tasarım yapabilicek hale gelmen gerek.

  Daha sonra araştırıp ASP.NET veya PHP başta olmak üzeren bi web programlama dili seçip aynı şekilde internetteki kaynaklardan veya bi kitap alıp başlayabilir.Yaptığın web sayfalarını yönetilebilir hale getirebilirsin.

  Ama sana tavsiyem aşama aşama gitmek temelini iyi al.Merakın varsa sonrası gelicektir.Zaten yapamadığın takıldığın yer olur kaynak önerisi olursa bana mesaj atabilirsin :)
  0
  cagatayde 1 yıl önce
  Teşekkür ederim ilginiz için, HTML ve CSS eğitimimi codecademy üzerinden dün gece tamamladım. Birkaç pratik daha yaptıktan sonra site beni javascripte yönlendirdi. Sizce Javascripti tamamlamalı mıyım yoksa direkt Php'ye mi geçmeliyim?
  1
  agaoglu 1 yıl önce
  Javascript'i de tamamlayın bence.Daha Sonra PHP'ye başlarsınız.PHP dede A'dan Z'ye PHP kitabı Rıza Çelik
  Başlangıç için öneririm.Temelden başlayıp planlı bi şekilde ilerlersiniz.
  0
  cagatayde 1 yıl önce
  Teşekkürler :)
 • 1
  pasazade 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Tasarım için gerekli olan html ve css css3 ve htm5 ile gelen bi çok özellikle jscripte bile gerek kalmadan müthiş tasarımlar yapabilirsin önemli olan zevk ve hayal gücü :) Php asp ve asp. Net programlama kısmına giriyor bütün tasarımlar html ve css de bitiyor
  0
  cagatayde 1 yıl önce
  Ama sitenin tasarımınu yaparken blog gibi hazırlamam gerek, wordpress tarzı içerik yönetim sistemlerini incelediğimde genelde Php ile karşılaşıyorum. Bu yüzden html ve css üzerine php de öğrenip tasarımı tamamlamayı planlıyorum. İlginiz için teşekkür ederim :)
 • 2
  caylakmuhendis 1 yıl önce
  Bootstrap'ı da tavsiye ederim. CSS frameworktür. Gerekli her şey içine entegre edilmiştir. Form öğeleri, butonlar, menüler vs hatta js'ler bile içine entegre edilmiştir. Senin yapacağın tek şey tasarlarken bunları belirli kodlarla çağırmak. Onları da araştırarak bulabilirsin. Her tarayıcının son sürümlerinde dahi çalışır sıkıntısız. Bootstrap'ı da kesinlikle tavsiye ederim.
  0
  cagatayde 1 yıl önce
  Kolaylık varsa ben de varım :D, tüyo için teşekkürler.
  0
  caylakmuhendis 1 yıl önce
  Ne kadar kolay ve bugsuz iş o kadar iyi iş :D Yine de bootstrap kullanabilmek için yeterli düzeyde html ve css bilgin olması gerektiğini unutma. Hiç bilmiyorsun sanırım o yüzden öncelikle onları öğren. Html ve CSS en azından php, asp.net, jscript gibi fazla karmaşık değildir daha kolay öğrenirsin. Kolay gelsin :)


 • programlama

  Donanıma ne yapması gerektiğini söyleyen sanat! Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş bu bölümde yeni bilgiler edinebilir, kendinizi geliştirebilir ya da bilgilerinizi paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz.

  128 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ssl

  mryoda
  erkansivas35
 • bölüm kuralları

  sizden uymanızı rica edeceğimiz bazı basit kurallar var. 

  • bilgisayar teknolojileri ile ilgisi olmayan içerikleri bu bölümde oluşturmayın. yorumlar için de aynı geçerlilik mevcuttur.
  • yazılım bir sanattır ve siyasetin, küfür ve hakaretin sanatla ilgisi yoktur. lütfen yorumlarınıza ve içeriklerinize özen bu konuda özen gösterin.
  • puiv içerisinde başka bir üyenin yazısını bütün olarak kesinlikle kopyalamayın. kullanmak istediğiniz kısımı alıntı işareti içerisine alıp, orjinal başlığına link verin.
  • etik ya da legal olmayan her türlü yazılımsal ürün ya da içerik paylaşımı yasaktır. hack, crack vb.


  içerik standartları

  • anlatacağımız şeyi çok iyi bilmemize gerek yok, herkes her şeyi bilemez. siz başlatın, elbet konuya hakim bir yazarımız vardır.
  • içeriğimizde kod varsa, kodumuza yorum ekleyip öğrenmek isteyen arkadaşlara destek olalım!
  • puiv standartları gereği paylaştığınız kodların tüm harfleri lowercase olacaktır. bir başkası kopyalayıp çalıştırmaya çalıştığında hata almayacağına emin olalım. yorum kullanarak belirtelim.
  • resim ya da anket paylaşımları haricinde içeriğimizin çoğunu anlatımların oluşturması gerektiğini unutmayalım.

  bölüm kuralları hakkında bilgi edinmek ve fikir belirtmek için tıklayınız.

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...