1
türk yapımı olduğu iddia edilen piramitler
On dört aylık, uzun ve meşakkatli uğraşlarımız sonucu elde ettiğimiz aşağıdaki bilgileri; Türk ve Dünya kamuoyunun ilgisine sunuyoruz.

Çin zulmünde hayatını kaybeden, Uygur Sincan Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi rahmetle anıyor ve bu çalışmamızı onlara ithaf ediyoruz...

Bugüne kadar pek çok spekülasyona sebep olan 'beyaz piramitler' çok tartışıldı. Kimisi gerçek dedi, kimisi yok dedi. Bazı araştırmacılar ise, Çin'in bu piramitlerdeki çok önemli bilgilerin açığa çıkmaması için büyük bir çaba gösterdiğini ve bunun için bu piramitleri ve içindeki bilgileri gizlediğini söyledi.

Ama bir gerçek var ki, Çin'in Xian'daki yasaklanmış bölgede, uydudan tespit edilmiş piramitler var.

Şimdi, bu konuda bilinen birkaç kısa bilgiyi tekrar gözden geçirelim:

Bu konuda anlatıla gelen bilgiler şöyle; (burada anlatılan bilgilerin doğruluğu veya yanlışlığı konusunda şimdiye kadar elimizde kesin bilgiler yoktu.) Çinin Xian bölgesinde, 300 metre olduğu söylenen dev bir piramit ve etrafında çeşitli boyutlarda pek çok piramitler olduğu ifade edilmektedir. Bu piramitler Orta Amerika'daki piramitler gibi düz bir tepeye sahiptir. Bu piramitlerin 5000-6000 yıllık oldukları tahmin edilmektedir.

Beyaz piramitleri, 2. Dünya savaşı sırasında Amerikalı pilot James Gaussan, Hindistan'dan Chungking'e erzak taşırken gördüğünü rapor etti. Kireçtaşından yapıldıklarını tahmin ettiğini söyledi. Böylece bu bölgedeki dev piramitleri tartışmaya açmış oldu. Alman araştırmacı yazar, Hartwig Hausdorf bölgeyi bizzat ziyaret etti. Birçok materyal ve bilgi topladı hatta birkaç fotoğraf elde etti. Ancak bu fotoğraflar birkaç tane ve uzaktan çekilmiş idi. Daha sonra, Çin yönetimi, bu bölgede araştırma yapmayı, hem yabancı araştırmacılara hem de kendi araştırmacılarına ve arkeologlarına yasakladı.

1954 yılında C-54 uçağından çekilen ilk fotoğraf Life Dergisi'nde yayınlandı. Hausdof bu piramitlerde, ön Türklere ait yazıtlar ve çok değişik mumyalar olduğunu söylese de delillendiremediği için bu bilgileri kuşkuyla karşılanmıştır.

Bir tv programına katılan eski Sağlık Bakanı Halil Şıvgın, "1984 yılında Çin'i ziyaret ettiğini, orada eski Mısır medeniyetinden daha ileri tekniklerle yapılmış mumyalar gördüğünü" ifade etmiştir.

Bu konuda araştırma yapmak isteyen bir çok araştırmacı ve arkeolog Çin hükümetine başvurmuş ama başvuruları geri çevrilmiştir. Zaman zaman buraya turist olarak giden araştırmacılar, piramitleri uzaktan gördüklerini ve etrafta yöresel kıyafetler içinde Çinli köylüleri gördüklerini ifade etmişlerdir.

Çin'in, bu piramitler gizlemek için üzerlerine toprak döküp ağaçlandırdığı da söylenmektedir.
 • 1
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Soyle bi yanlislik goruyorum bu bilgilerde bu kadar buyuk meşur piramitleri neden cinliler saklasin icindeki bilgileri alip turizme acabilirlerdi bu piramitleri sonucta kazanan cin olacak bizim ulkemizdede bircok bizans eseri var saklasak kime ne faydasi olacak turizm gelirleri bize kaliyor suan kimsede uzerinde hak iddia edemiyor
  1
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Puro bu piramitlerin içinde ön türklere ait yazılar türklerin medeniyete yaptığı büyük katkılar falan var . bunun yanı sıra bunlardan biri (beyaz piramit) 300 metre boylarinda ama dunyanin en büyük piramidi olan keops yaklaşık 140 metre ve bu beyaz piramit Turk yapımı. Bence bu gayet yeterli bir sebep saklamaları icin.
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Bence defil haci icindeki bilgileri tahrip edip sunabilirler sumela manastirida cok onemli bir yapi ama suan bizden baskasina faydasi yok
  0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Bunu yaparlarsa ve ogrenilirse çok büyük olay olur aynı zamanda bütün bilgileri tahrip edemezler çünkü çok fazla piramit var hepsinin bir çok odası var biraz bilgi bırakanlar ve bunu bir arkeolog bulup araştırırsanız çin bile olsan bu işten parçayı kurtaramazsin
  0
  kaygusuzyazar 1 yıl önce
  Bilemiyorum haci yil olmus 2015 300 metrelik piramit saklamak mantikli gelmiyor anlik haber yapiliyor saklanmak zor artik sanal ortamdaki birseyden bahsetmiyoruzki yapi bu nasil saklanir akil almiyor
  0
  dunyayikurtaranadam 1 yıl önce
  Piramide topraklama yapıp ağaç dikmişler tepe gibi görünmesi için

  Bölgeye giriş yasak

  Dünya da biliyor böyle bir şey olduğunu ama kimse çini karşısına alamiyor
 • 1
  80kiloysa79udassak 1 yıl önce
  Oo beyaz piramitler +1


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...