4
teras kısmını kapatmalımıyım ?
mevsimsel faktörler ile beraber kış ve yaz aylarında teras alanlarını daha az kullanıyorum. sıcak ve soğuk havanın etkisi ile zeminde yağışlar sonrası çatlaklar oluşması ile mavi mozaik firması ile görüştüm firma ahşap ve cam malzemeler ile özel bir teras kapama modeli önerdi gerçekten hoşuma gitti, ödeme konusunda da taksit seçeneği sunaçaklarını söylediler. binamız oldukça sakin fakat bina sakinleri bu konu hakkında şikayette bulunur mu, bunu merak ediyorum. sonuçta oldukça fazla para harcayacağım sizce teras kapama yaptırmalımıyım ?
 • 1
  yusufir 1 yıl önce
  bunu önce o bölgenin belediyesinde danışman gerekir. eğer iskan belgesi alınmış bir bina ise, iskan belgesine eklenmesi gereken bir proje değişikliği gerekir mi gerekmez mi ona bakılır. tekrardan proje çizilmesini isteyeceklerdir.
  eğer proje değişikliği gerektirmeyecek bir durumsa iskan belgesine işletmeniz gerekenbir durum ortaya çıkmaz. ama resimdeki gibi kapamalar genelde proje ister ve ileride denetleme yapmaya gelen ekipler, eski projede oranin açık olduğu görurse yıkım kararı çıkar ve ceza yersiniz. bu yüzden önce belediyeye danışmanı takviye ederim.
  bu işlemleri yaptıysan kapatman daha iyi olur çünkü 4 mevsim bi ülkede yaşıyoruz. kapatman daha iyi olur.
 • 0
  cihann 1 yıl önce
  haklısın teşekür ederim yusuf kardeşim. bende öyle düşündüm yarın birgün sorun olursa emek masraflar boşa gider


 • inşaat

  İnşaat ve yapı üzerine kurulu olan tüm firma sitelerinin toplandığı bölüm.

  0 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  kenanyilmaz

popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...