21

zülfü livaneli'nin romanını birebir çaldılar

ben daha önce böyle bir şey ne gördüm ne de duydum, zülfü livaneli'nin kardeşimin hikayesi adlı romanını, nursen karayanız isimli bir yazarımsı bildiğin çalmış.
 • 0
 • 2
  dobrosko 1 yıl önce
  şaşırmamak gerek. artık insanlar 3 gun cezaevine girip kitap çıkartıyor. bu kadar vasıfsızlaşmamalı.
  1
  yaz 1 yıl önce
  emin ol hapse bile girmez bu, hatta kitabın toplatılacağından bile şüpheliyim.
 • 1
  elfhin 1 yıl önce
  ınsanlar bu tarz olaylara tepkisiz kalmamalı diye düşünüyorum.. basit bir goygoy muhabbetine bu kadar çok insan cevap yazarken değerlerimize ve yapilan haksizliga tepkisiz kalmak koyuyor en çok da.. zulmu alkışlamamalıyız.. benim nacizane fikrim.
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  oncelikle tesekkurler duyarliliginiz icin, yaklasik 1 ay oldu bu haber cikali ama ortada bekledigim tepki yok, zulfu livaneliyi cok severim ama degil zulfu livaneli hic bir yazarin emegi boyle göz gore gore, utanma arlanma olmadan calinamaz, insan esinlenir ama bu yüzsüz direk calmis.
  1
  elfhin 1 yıl önce
  ben teşekkür ederim öncelikle bu haberi paylaşıp bilgilendirediginiz için:) ayrıca yapılan emek hırsızlığından ve bundan arlanmayisindan dolayı sözü edilen şahsiyetin bu davranışına kizdigimdan daha fazla bu haberi okuyup tepkisiz kalan insanlara kiziyorum.
  1
  sivridil 1 yıl önce
  bakin ben yazarim ve ortada o kadar cok sahtekar yazar musvettesi var ki . biz de piyasada yazmasi zaten zor iken birde caldirmamaya ozen gosteriyoruz. yani anlayacaginiz 40 takla atiyoruz. burada yazdigimiz bir eseri basim oncesi neden bir amerikan korunma programinda saklayalim. bu ulkede cok sey degismesi gerekir. o kitabi da edebiyatcilar degerlendirir , birebir kopyalanmissa livaneli hakkını alır fakat hakkını alamayacağı kadar dalavere varsa bu işin içinde, korkmayın bu ise gonul vermiş gerçek edebiyatcilar sahtekari da mimler kara listelerine alır piyasa da ilerletmezler. böyle şey olmaz yaaa böyle adalet olmaz. birinin buna dur demesi ve gercek sanatkarlara destek çıkması ve haklarını koruması gerek.
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  başkası adına utanmak vardır ya, resmen onu yaşıyorum fakat bu utanmaz hırsızın umurunda da değil rezil olması, zaten ilk vukuatı da değilmiş, bir kaç tane daha kitap yazmış yani çalmış, benim bildiğim kitap yazmak için önce bir kaç tane okumak lazım özellikle etikle ilgili olan kitapları...
  0
  sivridil 1 yıl önce
  bunun onunu durdurmak gerekir. hic kimse emege kirli ellerini uzatmamali. ayrıca bende cok severim zulfu livaneli yi
 • 1
  savas8 1 yıl önce
  nasıl çalar be
 • 1
  dehr 1 yıl önce
  şaşırmadım aslında, trajikomik olmuş.popüler kültür o kadar hızlı tüketmeye meyilli ki dönüşü olmayan bir döneme girdik 2000 yılından sonra. her şey birbirinin benzeri, bir farklısı, tekrarıymış gibi. daha önce karşılaşılmamış yeni düşünceler ise akılda kalıyor.
 • 1
  jusuper 1 yıl önce
  ayıp be.
 • 1
  kinyas 1 yıl önce
  ortada bu kadar emek hırsızı varken ve halk yönetim biçimi olarak bunu meşrulaştırmışken normal olan davranış biçimi
  1
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  yazarlar farklıdır diye düşünüyorum, ortamın usulsüzlüğü, yaşanan çarpıklıklar, acılar, sevinçler bunlardır onların ham maddesi, bunları işler yazarlar kitaplarında ama bu arkadaş bir yazara en yakışmayacak şeyi yapmış, okuyan okuyucuları gelip siz bunu çalmışsınız işte ispatı deseler, diyecek sözü var mı, bu utançla yaşanır mı, bu fikriyatla yazar olunur mu ? korkunç tek kelimeyle...
  1
  kinyas 1 yıl önce
  ben bu araplaştırılmış ve küreselleşme sürecinde kültür karmaşası hastalığına tutulmuş bir toplumda saçma romantizm feryatları, gereksiz arabesk göstergeler ve vıcık vıcık pesimistlik akan bir ortamda bu bahsettiğim haşerelerin yazarlığa soyunacağı ve maalesef edebiyatın da içine edecekleri tahmininde bulunmaktayım. araplaştırılmış toplumun ağzından lağım akan yeni edebiyat taklitçileri iş başında
 • 1
  klcrabdulkadir 1 yıl önce
  aslında buna bir daha kitap bastırtmayacaklar. direk yasak getirecekler
 • 1
  caramgracess 1 yıl önce
  zülfü livanelinin huzursuuk kitabını bir solukta okudum çok beğendim tüm.serisini aldim daha okuyamadım ama böyle hem sanatçı hem yazar birini kitabını çalması ve buna fırsat vermeleri çok yanlış . yanlış heryerde de iş biraz da okuyucunun bilincine kaldi artik madem kimse birşey yapmiyor
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  yani gazete linkinden gördüyseniz ilk etapta fark etmek zor ama aptal yazarımsı kelime kelime çalınca bir bilenin dikkatini çekmiş :)
  bu arada zülfü livaneli gerçekten harika bir yazardır, okumadığım kitabı kalmadı ama bahse konu olan kitabı, kardeşimin hikayesi gerçekten çok güzel.
  1
  caramgracess 1 yıl önce
  serideki kitaplardan en iyisiyse okumaya başlarım ama önce aeden'i bitirmem gerek
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  en iyisi demek hata olur yani hepsi birbirinden güzel, serenad, son ada, leyla'nın evi, mutluluk, konstantiniyye oteli, bir kedi bir adam bir ölüm, en sevdiklerim, hepsi güzel :)
dün dün
 • güncel

  Güncel olan her türlü olay tarzındaki konuların paylaşıldığı bölümdür.

  23 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  canki

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.

 • paylaşılan içeriğin yeni olmasına dikkat ediniz.