12

suriye'de aktif savaş hali

an itibarı ile diyarbakır 8. ana jet üssü kırmızı alarm vermiş durumda. sınır aşırı bir saldırı ile 10 numaraları gözlem noktamız vurulmuş olup gözlem noktasında görevini yapan mehmetçiğimiz şehid düştü.

kesin olarak bilinen haberlere göre ankara ve malatya üslerinden doğuya mühimmat ve askeri araç sevk ediliyor. özellikle ankaradan 8 adet atak savaş helikopteri kalktığı bilgisi geldi.

diyarbakır ana jet üssünde ne kadar savaş uçağı var ise ya hazır konuma getirildi ya da görev yapmak üzere gökyüzü ile buluştu.

aynı zamanda konya ve adana'da askeri hava trafiği olduğu bilgisi geldi. ingiliz kraliyet ailesine ait bir uçak an itibarı ile suriyeden ayrılma kararı aldı ve tüm yolcu uçakları da yine suriye hava sahasından ayrılma kararı aldı. türk savaş uçakları ile esad rejimine bağlı savaş uçaklarının birbirine ateş ettiği bilgisi de detaylar arasında yer alıyor.


kesin olmayan bilgilere göre türkiye'ye ait savaş uçakları suriye orduna ait askeri üssü vurdu çok sayıda ölü olduğu bildiriliyor. aynı zamanda rusya savunma bakanlığının kırmızı alarm verdiği ve türkiye ile telefon trafiği oluşturduğu söyleniyor.

yine kesin olmayan bilgilere göre rusya'nın muhimmat deposu kimliği belirsiz kişilerce havaya uçuruldu rusya bunu sebep göstererek türkiye ile suriye'ye ortak operasyon yapma kararı alacağı öngörülüyor.

allah yiğitlerimizin yardımcısı olsun.

 • 0
  ferhattt 5 ay önce
  tam başlık açacaktım ama açmışsın.
  isler çok karışık. öso su anda bizimle birlikte ancak araplara ne zaman güvenebiliriz ki? rusya umarım ikili oynayıp ösoyu bize karşı saldirtmaz. sonuçta, rusyanın kontrolundeler. ayrıca bu olmasa bile, ingiliz uçağının orda bulunmuş olması çok sıkıntılı. yine ayni sekil, zamanında lawrencenin arapları kışkırtması gibi öso yu kışkırtma olayı olmaz.
  düşmanımız belli olsa eyvallah da olası bi ihanette çapraz ateşte kalırız. bildiğin terör örgütüyle is birligindeyiz.
  her şey çok karışık, kritik. nolucagi belli olmaz.
  0
  cagrialaf 5 ay önce
  suriyeye ait savaş uçaklarının kesin vur emri ile türk ordusuna karşı havalandığı bilgisi geldi az önce. cidden işler çok karışık. ne kadar türk ordusuna ve kurmaylarımıza güvensemde insan olayların sonunu merak etmeden duramıyor
  0
  ferhattt 5 ay önce
  havada bizimkiler tek atar. şehitler artmasa bari...
 • 1
  ferhattt 5 ay önce
  suriye ordusunun, türk konvoyuna saldırdığı söyleniyor.
 • 2
  ofsaytsizburak 5 ay önce
  şaşırtıcı değil. rejimin idlib operasyonu'nun bir parçası. biz buna nasıl hazırlıksız yakalandık asıl soru o.
  yalnız doğu akdeniz krizinde yalnız kalmışken isteyeceğimiz son şey rejimle savaşa girmek veya kavgalı olmak. bu iş diplomasiyle halledilmeli. bakalım ne adım atılacak
 • 0
  bizanskurdu 5 ay önce
  hayırlısı olsun karışık işler
 • 2
  sjense 5 ay önce
  ne kadar solcuda olsak ne kadar eleştirsekte iktidarı mevzu dışarı çıkınca omuz omuza oluruz evelallah allah devletimize zeval vermesin. allah yar ve yardımcımız olsun.
 • 0
  ghostrider 5 ay önce
  ulan ismini (pi: @cardiac) diye okudum