5
john nash (ve sözlükteki 1.ayım üzerine genel değerlendirmem)
2 basligi 1 baslikta toplamak istedim gereksiz kalabaliğa yol acmamak için.
john nash abd'li matematikçi.carnegie melon ve princeton üniversitelerinde öğrenim görmüştür.oyun teorisi ona 1994 te nobel ekonomi ödülünü kazandırmıştır.
oyun teorisi,bir gruptaki her kişinin birbirlerinin yararina düsünmesidir.1 kisi kendi yararini dusunurse digerleri bundan zarar goreceginden grup icindeki herkes bundan olumsuz etkilenir kısaca.bu teorem ekonomi basta olmak üzere biyoloji,mühendislik,bilgisayar bilimleri,politik bilimlerde kullanılır.
1958de şizofren hastaligina yakalanmıştır.23 mayıs 2015te ölmüstür.
simdi değerlendirmeme geçelim.1.ayim burada.burda olmaktan mutluyum.inisler çıkışlar yasadik su ana kadar geldik cok şükür.geçen haftalar bazi manyaklarla ugrastik.bunda mortalında etkisi var bence.çünkü o capsleri gören burayı asagilamaya geldi.face disinda sözlüğü iyi yönetiyor ama.daha yeni olduğu icin eksiklikler zamanla giderilicek.burada cok kaliteli yazarlarimiz var.yükselişte olan yazarlar da görüyorum. daha da olucak simdilik olumlu gidiyoruz.baslik kalitesi ortalamanin altina iniyor bazen.moderatorlerden sonra umarim bu kalite artar.bu yaziyi okuyan ve buraya emek veren yazarlara teşekkür ediyorum iyiki varsınız.iyi geceler


 • tarih

  tarihle ilgili her türlü paylaşım

  60 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  ofsaytsizburak

  hellomyfriend
  • tarih moderatörleri olarak "bilgi ve yorumlama" yı hedefliyoruz. argo ve dalga amaçlı yapılan yorumlar ve başlıklar silinir.


  • kaynak belirtmeyi unutmayın. aksi takdirde bilgi hırsızlığına girmiş olursunuz.


  • bölüm dışı içerik yapmak yasaktır.

  • alıntı yaptığınız yazının altına ''alıntıdır'' yazınız.

  ilgili bölümler;


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...