türkiyede neden yaratıcılık yok?

  2
  abdulhitler 5.3.2017 11:57
  sa panpalarım. nedense bu ülkede ünlü olan, insanların sevdiği herkes başkalarının özentileri. bir iş yapacak hiç kimse "benim yaptığım şey diğerlerinden farklı olsun" demez.

  örnek verirsem dizilere bakarsanız hepsi birbirinin aynısı ve bu tür dizileri hayatında hiç kitap okumamış insanlar izliyor (okuyorsalarda saçma sapan aşk kitapları). çoğunun isminde 'aşk' var. olmasada aşkla ilgili ve sanki aşık olmayı kahramanlık gibi anlatıyorlar. 'sevgiliniz yoksa eziksiniz' ve 'para olmadan mutluluk olmaz' diyorlar. dizilerde fakirler hep mutsuz oluyor. ayrıca aşık olan ergen ötesi gencimiz aşktan başka bir şey düşünmüyor. ne vatan, ne din aşktan başka hiç bir şeyi umursamıyor.

  başka bir örnek verirsek youtube kanallarına bakın. ülkede en çok aboneli kanallar hiç bir içerik üretmeyen kanallardır. enes batur denilen huur evladına bakın. ne yeni bir şey yapar nede esprilidir. videoları hep yabancı kanallardan çalar. asla kendine has bir video çekemez. yabancı bir kanaldan happy wheels videosu görür aynısını çeker. geçen kardeşim izlerken gördüm. yabancı ve yaratıcı bir adamın yaptığı bir videoyu izleyişini videoya çekmiş.
 • 1
  ein 5.3.2017 12:52
  eğitim seviyemiz çok düşük

  200 ülkede 150. sırada falanız ne bekliyorsun
 • 0
  hedap 5.3.2017 15:33
  129 günde tasarimiyla motoruyla araba üretmeyi başarmış bir ülkeden bahsediyoruz.
  ıstersen yaparsin, yaparsiniz...