6
whatsapp'ta 'etiketleme' dönemi
whatsapp, en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olduğundan, grup konuşmaları da uygulamanın en önemli parçalarından. bu grup konuşmaları bazen çok can sıkıcı olabilseler de, bazen isteseniz de takip edemiyorsunuz. grup konuşması içerisinde bir kişiye ulaşmak bazen mümkün olmuyor. tabii ki kişiye özel mesaj atabilirsiniz, ancak konuşma grup içerisinde olması gerekiyorsa kişinin bunu göreceğini garanti edemezsiniz. ancak son gelen bilgilere göre whatsapp bu durumu önlemek için çalışmalar yapıyor. grup konuşmaları içerisinde bir kişiye ulaşabilmek için o kişiyi etiketleyebileceksiniz. örneğin ahmet'e ulaşmak istiyorsanız @ahmet yazacaksınız ve o kişiye özel bildirim gidecek. tıpkı twitter’da yaptığımız gibi, ancak daha çok slack benzeri bir uygulama.
yeni gelecek özelliklerden bir diğeri ise grup konuşması daveti. normalde whatsapp’ta grup kurulduğunda eğer grubu kuran kişide olması gereken tüm kişiler yoksa bir problem var demekti. yönetici, diğer kullanıcıları tek tek seçerek eklemek durumundaydı. geliştirilen özellikle birlikte bu zahmet de giderildi.
grup davetiyesi, link veya benzeri bir bağlantı şeklinde olacak. gruba katılmasını istediğimiz kişiye bu bağlantıyı verdiğimiz zaman kişi gruba katılabilecek. tabii ki burada ne tür bir güvenlik önlemi alır, henüz bilinmez. bu bahsettiğimiz özellikler, whatsapp’ın beta sürümlerinde.

haber sayfa sayfa olduğu için birleştirerek olusturdum

haber
 • 0
  nenickidayi 1 yıl önce
  anani etiketliyom bende zaaaaaa xd
  1
  canki 1 yıl önce
  harika bir insansın
  0
  kalcasever 1 yıl önce
  anana davet te atalım mı yoksa gerek yok mu ??? aaaa zaten grup-taymış...
 • 0
  ltfdre 1 yıl önce
  "şerefsizin benim aklıma gelmişti, cidden kafamda hep vardı zaten her şey ihtiyaçtan doğmuyor mu ? neyse efendim yakında msn'de olduğu gibi "şuan ne dinliyor" uygulaması da gelirse tadından yenmez. hem eski günleri yad etmiş oluruz :/
 • 0
  pandacini 1 yıl önce
  puivchat yapalım olsun bitsin bu eziyet


 • teknoloji haberleri

  Teknoloji ile ilgili tüm haberler .

  18 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  canki

 • kurallar

  - haberlerin güvenilir kaynaklardan alınması 

  - teknolojiyi ilgilendiren haberlerin paylaşılması popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...