• 0
  cognitoran 22.6.2019 13:07 ~ 13:13
  (pi: @hedap)
  2
  hedap 23.6.2019 16:16
  bu yobaz daha öncesinde kadir patlakmisiroglu'nu yani "keşke yunan galip gelseydi" diyen bir herifi savunan ve onun, bok çukuru içinde yüzen düşüncelerini eline yüzüne zihnine bulaştırmis biri.
  ayriyetten türk de değil, ne olduğu da belli değil. ama kürt saitten bahsederken kürdistan ifadelerini kullandığına göre büyük ihtimalle faşist derecede bir kürt milliyetçisi de olabilir. kürt yobaz elebaşlarina olan sempatisi burdan da geliyor olabilir.
  şimdi gereksiz bir giriş gibi görünebilir ama elde olan veriler bunlar.
  şimdi;

  bugün bu arkadaşa şunu anlatamazsin. keşke yunan galip gelseydi sözünü savunurken kim bilir bu gün bu videoda ki gibi hangi hapishane de;
  inancından dolayı kimler tarafından tecavüze tacize işkencelerle maruz kalabileceğini
  orda olduğu gibi bugün kendi ülkende kendi devletinde mülteci gibi yaşayabileceğini
  beyin yıkama politikalarına maruz kalabileceğini
  din adı altında yapılan eğitimlerin aşırıya kaçması durumundan aynı bu durumlara düşebilecegini
  cumhuriyet sonrası yapılan inkılaplarin bugün türk ve türkiye insanını bu tür durumlardan kurtardığını
  sadece ve sadece dine eğilim gösteren bir toplumun, gelişen çağa ayak uyduran üreten ve güçlenen toplumlar tarafından manda haline getirileceğini,
  insanın hakkını hukukunu savunabilmesi için evrensellesmesi, güçlenmesi gelişmesi ve yobazitenin düşürdüğü o çukurdan kendini çıkarması gerektiğini
  uyduruk hadis ve rivayet kültürünün-ozellikle sevde ve sevde benzeri yobazlarin sürekli dikte ettiği- tüm dünyada yaşayan tüm islam coğrafyasına karşı kötü algı yarattığını, o kültürle büyüyen nesillerin evet ileride radikallesmeye ve bu radikallesmeyle beraber bir tehdit hâline geldiğini
  bu yüzden de islami temiz ve içten samimi şekilde yaşayan müslümanların baskı zulüm ve sindirme politikasına maruz kaldıklarını
  anlatamazsin.

  hele hele, tüm bu yaşananların aslında islami uyduruk hadis ve rivayetlerle kirletenlerin sebep olduğunu hiç bi zaman göremeyecekler.
  ben bir türk'üm ve ne mutlu türk'üm diyene diyecek kadar milletine bağlı ama ne mutlu türk doğana demeyecek kadar da asla faşist derecede türkçü değilim.

  müslüman coğrafyalarında yaşanan sıkıntıların tüm suçu, nebi nin veda hutbesinde "size yalnızca allah'ın kitabını bırakıyorum" sözünü, size hadisleri bırakıyorum diyerek islami dâhi bozan ve bu bozulmuş arap dinine insanlığını inandiran ve şeytanın kurmuş olduğu bu düzene dahil edenlerde ve onların üzerindedir.

  tüm bu yazdıklarım üzerine nereye varmak istediğimi söyleyeyim. normalde bu yobazın paylaştığı ve yazdığı samimiyetsiz ve dürüstlükten uzak yazısına cevap vermeyecektim ama, olayın geneli itibari ile bakarsak, dünyada yaşanan islam dini ve arap dini var.
  evet arap dini baskıya ve zulme maruz kalıyor.
  ama islam dini asla baskiya ve zulme maruz kalmaz.
  orda yaşayanların türk olması değil, insan olması mevzu.
  insan insana hiç bir şekilde inancından dolayı baskı yapmamalı.
  ama insanı radikallestiren düşünceler baskıya maruz kalır.
  bunu hic bir şekilde engelleyemezsiniz.

  umarım bu yobaz saygı duymak zorunda olmadığı, sevgi duymak zorunda olmadığını rahat rahat ifade edebildiği türkiye cumhuriyetinin temelini atmasını ve onun bu düşüncelerini özgürce söylemesine olanak sağlamaya zemin hazırlayan, yaşadığı ülkenin kurucu liderine bu videoyu izledikce saygı ve sevgi duymaya başlar.
  en azından atatürk'e ve onunla beraber olanlara ve onunla beraber savaşan şehit olanlara bir teşekkürü, allah'a da böyle bir lideri ve onunla olan insanların varlıği için şükür etmeyi çok görmez.

  biz de böyle olabilirdik ki bu yobaziteye bir dur denilmez ise hala olma olasılığımiz var.
 • youtube

  Youtube'da ilginizi çeken videoları, kanalınızın linkini ve dahasını paylaşmanıza olanak sağlayan platform.

 • genel kurallar;


  1) küfür, argo, tehdit ve hakaret barındıran sözler sarf etmemek.

  2) herkesin birbirine karşı saygılı olmalı.

  keyifli sohbetler

  moderatör

  huseyinargun & baturolog