6

dördüncü nesillerin puiv'i tam kavrayamamış olması

dalga geçmek için söylemiyorum ama beni gülme krizine sokuyor bu durum. ilk kez böyle bir mecrayla karşılaşıyorsunuz internette ve bu mecranın işleyişini kısa sürede çözmeniz biraz zor gelebilir. zamanla alışıyorsunuz, mantığı anlıyorsunuz. ama puiv puan düşüşünün sebebini bir yazara bağlamak kadar komik bir şey yok. neymiş efendim 2 kelime etmiş de ben dayanamayıp puanını 60 puan kadar geriye çekmişim. üstüne bir de küfür etmeler falan.

sayın moderatörler;

puiv'i açık ve net bir şekilde yazarlara anlatmanız gerekiyor bence. 1 paragraftan oluşan ufak bir metinle olmaz bu iş. var mı böyle bir şey bilmiyorum ama her türlü sıkıntıda açıp okunarak çözüme olaşılabileceğimiz puiv'i detaylı bir şekilde anlatan uzuncana bir metin olması lazım. akla takılan bir şey olur, yazar arkadaşımız ordan açar ve okur. gerektiğinde moderatörle iletişime geçer falan.

şimdi sevgili (pi: @sjense);

puiv puanın neden düştü bilmiyorum. böyle bir şeyin sıradan bir yazar tarafından yapılması imkansız, belki tahmin etmişsindir. aritmetikte falanda filanda bir değişiklik yapmış olabilir moderatör arkadaşlar. onlara mesajını atar sorarsın. en ufak şeyde de karşındaki insanı tanımadan küfür etmemeni tavsiye ediyorum sana. iyi geceler.
 • 0
  sjense 6 ay önce
  burayı tanımak için yeterince şey gördüm. tavsiyelerin sana kalsın. böyle bir şey 2 kez başıma geldi, ses etmedim, 3 oldu yeter artık.

  bunda bir ipnelik ararım.

  hiç bir başlığımda hiç kimseye ve hiç bir şeye saygısızlık etmediğim gibi, puanımın düşmesini gerektirecek hiç bir şeyde yapmadım.

  sen yada başkası fark etmiyor. bu olaydan sonra böyle bir şey olmasının tek bir açıklaması vardır. buda birilerinin bir şeyleri çekememesidir. hepsi bu.

  önemi yok artık. hayırlı geceler sana. sinirle karışik giydirdiysem de, o benim ayıbım. bırak bana kalsın.

  vicdanım rahat çünkü. direkt şahsına bir hitamda bulunmamaya dikkat ettim. fakat tahrik edici yorumundan sonra dogal olarak öyle yazdım.

  yazıma gelince genelleme yaptığımı ve olayın belirsizliği yüzünden lafı ortaya attığımı düşünüyorum. bu yüzden de içim rahat.

  her neyse dediğim gibi.

  1 olur.
  2 olur.

  3 olmaz.

  sizlere iyi eğlenceler ve hayırlı geceler.
 • 0
  kayipunicorn 6 ay önce
  burada bir sistem oturtmaya çalışıyor musunuz acaba? neye göre ve kime göre yazının değeri hem... tartışma açıyor insanlar, böylece insanları yazmaya teşvik ediyor. bunun dışında öyle dolu dolu 4 satır cümle oluyor ki onlara da yazık ediyorsunuz. yazmak sadece devasa boyutlarda metinler demek olmuyor. ayrıca adamlar karı kız resmî atıyor madem onları ayarlasanıza, puivi bir elden geçirsenize hazır en başlardayken. bunu yapmıyorsanız puivi kendi haline bırakacaksınız... insanların kendilerine ayrı görüşlerini tek bir düşünceye bağlamaya çalışmayacaksınız, kabul edeceksiniz. madem döndüncü nesiller bu kadar kötü o zaman kapatın alımları. biz bu kadar kötü isek sonrası ne olur belli olmaz sonuçta...
 • 1
  darkier 6 ay önce
  teknik olarak puanın düşme ve artma ihtimali var, daha önce görmedim değil. işin teknik kısmı yöneticilerde; @mortal ilgilenir.

  şimdi (pi: @sjense)'in yorumunu gördüm, birden fazla böyle bir puan düşme başına gelmiş. böyle bir sorunun varsa önce moderatörlere danışmalısın. daha önce başına geldiğinde ses etmemek yerine bizlere bildirseydin belki de 3. kez başına gelmezdi.
  0
  unnamed 6 ay önce
  benimde 400 puiv puanım vardı. onuda iade edebilir misiniz?
 • 0
  ciddiyetsiz 6 ay önce
  evet kavrayamıyoruz.
 • 0
  mein_diana 6 ay önce
  puiv puanın düşmesini
  birinin kötü yorum yapmasına bağlayanlar varmı cidden?
 • 0
  shewolf 6 ay önce
  işsiz burda herkes zaten kimsenin işi yok birbirlerini eksiliyor sjsjjsjs
 • 1
  cisdibildah 6 ay önce
  hahahahahahhaahhaah puanları geri verin arkadaşa malum bu puanları üniversiteye yerleşirken ek puan olarak kullanabilir.(üniversite işleri benden geçtiği için bütün puanlarımı genç dimahlara bağışlıyorum.)
  1
  tombalaci 6 ay önce
  genç arkadaşımızın şu üstteki serzenişini okuyup gülüyorum canım sıkılınca. biraz masumluk, biraz ciddiyet ve puiv'e adanmış büyük bir emek...
20 saat önce 20 saat önce
 • puiv içi

  puiv içerisindeki konular

  115 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ismail5412
  www

 • bu bölüm #puiv bölümünün alt bölümüdür.
  • puiv üyelerine hakaret ve küfür yasaktır.
  • +18 paylaşımlar yasaktır.
  • puiv'deki başlıklar, bölümler ve üyeler dışındaki konular yasaktır.