• 1
  emirtfan 4 ay önce ~ 4 ay önce
  takdire şayan hareket.ölmüşmü bari.
  0
  systemfailed 4 ay önce
  ama daha öncede aynı şekilde denediler ara ara toplumu deniyorlar.. bakalım korku yeterince varmı diye..
  0
  emirtfan 4 ay önce ~ 4 ay önce
  onlara göre dinsiz ahlaksız biziz lakin her türlü cinayet onlarda, birgün bunların alimlerini 15 temmuzdaki masum askerler gibi görmezzem çok pis canım yanar.
 • 0
  furis 4 ay önce
  her iki tarafında cahil cühela olduğu toplum.
  ne beklersin ki ?
  bıktım artık bu memleketin kendi sorunlarını aşamamasından, ergen çocuk gibi büyümemekte ısrarcı olmasından.
  0
  systemfailed 4 ay önce
  iki tarafınında suçu olmasının sebebi. bir lidere sosyal medyada yazı dahi yazsan hapise girersin ama atatürke ne yaparsan yap akıl hastayıdır deyip bırakırlar ee devlet ceza vermeyince millet cezayı kendisi kesmek istiyor
  -2
  furis 4 ay önce
  allah'a küfür etmek hakaret etmek serbest, atatürk'e veya siyasetçiye hakaret küfür eleştirmek yasak. benim değinmek istediğim budur.
  1
  ofsaytsizburak 4 ay önce
  kimse atatürk'e hakaret yasak allah'a hakaret serbest demedi. böyle bir saçmalığı nasıl uyduruyosun anlamıyorum.
  gerçek düşmanını atatürkçüler arasında arama dostum. gerçek düşmanın olan dini her türlü çıkarlarına uğruna kullanan ve şekilden şekile sokup deli gibi yozlaştıran malum kişiler/topluluklar/cemaatler.
  0
  furis 4 ay önce
  kimseye düşman değilim, her iki tarafta allah'a ve dinine düşman zaten hareketleriyle. atatürk yasayla korunuyor, atatürk'ün kendisi bunu çıkarmamış biliyorum öldükten sonra çıkartılmış. aşamadığımızda budur, atatürkü putlaştıranlar ile atatürke tamamen düşman olanlar. ben geri gelmeyecek çözülmeyecek meseleleri konuşmaktan pek hoşlanmam. her iki tarafta cahil ergenlik dönemindeymiş gibi davranıyor. sizinle bunu önceden konuşmuştuk tekrar anlatma gereği duymuyorum.
  0
  ofsaytsizburak 4 ay önce ~ 4 ay önce
  çomarın sağı solu yok. atatürkçülerin de arasında putlaştıranlar var. ama sen kalkıp ülkenin kurucusuna saygı duymazsan heykellerini yıkarsan heykele davrandığın hareketin kendine yapılmasını hakedersin.
  kimse atatürkçü olmak zorunda değil,kimse müslüman olmak zorunda değil kimse şeriatçı olmak zorunda değil. fakat bu ülkenin kurucularına ve kurucu değerlerine herkes saygı göstermek zorundadır. bizim en azından benim parmak bastığım ve altını çizdiğim nokta burası.
  geldiğimiz noktada kimse birbirine saygı göstermiyor.

  edit : aşağıdaki akıllının yorumuna baksana kurucumuzu sileceğiz unutturacağız diyor. sen bu adama ne diyebilirsin ?
  0
  furis 4 ay önce
  tarih bilgim yetersiz olduğu için ne atatürk hakkında ne de osmanlı hakkında yorumda bulunamam. alanında uzman kişileri dinlerim, kadir mısıroğlundan tut ilber ortaylı hocaya kadar. her iki tarafın görüşünü fikrini alır doğruyu bulmaya çalışırım. (kadir mısıroğlunu sevmem.) saygı göstermek zorunda değilim ama yinede sevene karşı sevme diyemem, herkesin sevdiği kendine sonuçta. zaten kimse atatürkçü yada müslüman şeriatçı olmak zorunda değil ki burak hocam sürekli bunu yazıyorsun ben böyle bir ithamda bulunmuyorum.

  atatürk iyi bir komutan ve dahi bir liderdir, atatürkü iki şekilde yorumluyorum kurtuluş savaşı öncesi ve sonrası. ama ne kadar yorumlarsam yorumlayayım bana ters düşüyor maalesef.
 • -4
  dirtcinciyazari 4 ay önce ~ 4 ay önce
  elhamdillah. okuma yazma bilmeyen dedem gençken evinde kemal paşa resmi bulundururken şimdiki 8 yaşındaki çocuk kemal paşayı sevmiyorum diyor. muradi ilahiye bu millete cezasını verdi şimdi de ecdadına sebep tekrar o eski türk milleti haline getiriyor. 50 yıl sonra bunlarda bitecek. bu hızla yunan mezarını dahi yıkacağız.
  ılk zamanlar bir allah gibiydi avamin karşısında. şimdi bir insan olduğu hissettiriliyor. sonra da herkes olmasa bile %95 buğz edecek.
  kötülük alıp başını gitse bile iyilik yok olmaz, iyilik alıp başına gitse bile kötülük yok olmaz.
  çok değil 60 yıl ...
  -yorum atmayın -
  0
  furis 4 ay önce
  (pi: tağut)
  0
  edige 4 ay önce
  senin şeyhin kim
 • 0
  fifthdayofmay 4 ay önce
  bu spiker kız ne kadar itici mk
  0
  systemfailed 4 ay önce
  :)))
 • 0
  ultraviolence 4 ay önce
  anca kınayın zaten ceza yok
 • 0
  gmzszgin 4 ay önce
  eee hangisine şaşırmasam bilemedim.
 • 0
  kahvelipuding 4 ay önce
  tahammülüm kalmadı

 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  587 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  systemfailed

 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.