türkiye'nin cayır cayır yanması

  6
  yaz 29.7.2021 22:26
  pkk'nın olayı üstlenmesi de ayrıca ciğerlerimizi yaktı. hani bitti bitecek durumdaydı bu itler? aynı anda ege bölgesinde böylesine kalleşçe bir operasyonu nasıl yürütebiliyorlar hala?
 • 5
  argent 1.8.2021 11:31
  farkındasınızdır umarım türkiye’de gündem çok hızlı değişiyor. tabi ki değişecek sonuçta nüfusumuz beş on milyon değil elbette her gün yeni krizler cinayetler diplomatik adımlar teknolojik gelişmeler magazin olayları ve bir çok şey oluyor. fakat dikkatinizi çekmek istediğim nokta şudur; inanılmaz derecede ciddi olaylar bir o kadar ciddi başka olaylarla örtülüyor. 128 milyar doların nerede olduğunu henüz öğrenememişken araya futbol milli takımı başarısızlığı girdi ve satılmış medyada kasıtlı olarak üstüne fazla gidildi gündem dağıtıldı. ardından siyasiler tarafından yapılan saçma açıklamalar, voleybol başarımız, yangınlar girdi. satılmış medya bu sefer olumlu yönleri masaya yatırdı. ormanlar yandı bu sefer mete gazozun başarısı girdi. elbette başarıları konuşacağız takdir edeceğiz. sonuçta gurur duymalıyız bir türk altın madalya kazandı. okçuluk için ve olimpiyatların bu sene ki ilk altın madalyası. yangınlara geri dönelim. bir anda ortaya pkk atıldı. biri çıkıp askeriyeyi yakmaya çalıştı yakalandı falan. demem o ki evet yangınlar kimi zaman doğal kimi zaman insan kaynaklıdır. benim görüşüm bazıları doğal yangınlardı. bazıları kasıtlı olarak yapıldı. ama bir anda bütün suç pkk ya atıldı. sanki daha önce yakılan arazilerin hepsi çok güzel ağaçlandırılmış toprak satılmamış yerine asla bir otel yapılmamış gibi davranıyorlar. uyanın artık ey çeyrek akıllılar. pkk yakmış mıdır evet tabi ki yakmıştır. ben de yaktıklarını düşünüyorum. ama hepsini değil… demem o ki yangının izlediği yolu nerelerde kesildiğini kontrol altına alındığını bir güzel araştırın. zamanında kasıtlı olarak yakılıp otel yapılan arazi sınırına ulaştığında nasıl kontrol altına alınabildiğini; açın o lanet gözlerinizi bir görün. sadece pkk diyerek sıyrılmak tamamen psikolojik olarak ortak bir düşman oluşturup birlik beraberlik duygusu oluşturmak içindir. sakın buna kanmayın. evet bazıları kendi kendine yandı. bazıları pkk tarafından yapıldı. ama bazıları da bu vatana ihanet ettiğini umursamayan, düşünmeyen ve herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı olmayan dar düşünceli kişiler tarafından yapıldı. artık o gözlerinizi açın. medyanın diline sakın kanmayın. haber dili dahi sizin aklınızı bulandırmaya yönelik. gündemin bu kadar hızlı değişmesine ortak olmayın. sıcak sıcağına yaşanan bir olayda ne düşünüyorsanız gündem değişse de o fikirlerinizi dile getirmekten çekinmeyin. aptal yerine koyuyorlar sizi çok geniş ve gerçekten sağlam planlanmış büyük bir tezgah var. bu tezgahın sebebi ülkenin gelişimini ilerleyişini engellemektir. bu tezgah ortadoğu ülkelerinde yapılır. balkanlarda yapılır. bunların hepsi kasıtlıdır. ve kendiliğinden plan dışı gelişen olaylar da vardır evet herşeyi onlar yapmıyor. ama kendiliğinden gelişen olaylara da bu tezgah ve oyun çok güzel senkronize olmuş durumda. uyanın artık bu yol yol değil. çocuklarımıza bırakabileceğimiz şey şu an ki işleyişten de beteri olacak
  0
  mkll 1.8.2021 23:39
  şu gençlerin dert seviyesine bakın, elalemin gençleri partiliyor paso bu yaşlarda
 • 0
  lock 4.8.2021 22:56
  ve ülkeyi yönetenlerin gamsızlığı
 • 2
  bablisok 5.8.2021 00:02
  burada bir noktaya değinmek istiyorum öncelikle ormanlar kendiliğinden mi yandı yoksa birileri tarafından mı yakıldı? bu soruyu cevaplamak şuan için riskli bir iş çünkü gerçek tamamen gizli saklı ama belirtilmesi gereken şöyle birkaç durum var 1.si bu yangınlar sadece türkiyede çıkmadı abd, yunanistan, romanya, fransa, rusya hatta kuzey ırakta bile yangınlar var bunu nasa'nın anlık yangın haritasından takip edebilirsiniz ayrıca bunların çoğu sıcak bölgelerde. 2.si bilim insanlarının yıllardır bu konuda uyarılar yapıyor olması fabrikalar ve arabaların saldığı kirli gazların 2030a kadar yarıya indirilmesi isteniliyordu ama aşırı bir şekilde artmaya devam ediyor küresel ısınma korkunç bir şekilde bize doğru geliyor ya da biz ona doğru gidiyoruz brezilyada şimdiye kadar kar yağmamış topraklara kar yağdı türkiyede bile bir taraf sel felaketiye uğraşırken bir taraf yangınla uğraşıyor 3. türkiyede ormanlara ilgi politikalar fazla cidfiye alınmadı geçtiğimiz yıllarda yangın söndürme uçaklarını kullanan 9 pilot gereksiz maaş aldıkları idasıyla işlerinden kovuldular şuan sanki yetkililerin eli ayağına dolanmış gibi kaç gündür termik santral için uyarılar yapılıyordu ve bugün o santralde yanıyor kısacası türkiye bu olayda sınıfta kaldı

  son olarak şunu ekleyeyim ormanlar gerçekten yakıldı mı bilmiyorum ama eğer yakılmadıysa birilerinin bu olayı kendi lehine çevirmeye çalıştığı apaçık ortada allah yangından etkilenen herkesin yardımcısı olsun.
  1
  zeynepgm 5.8.2021 20:08
  binlerce akp'li çalışmadan maaş alıyor ama koca devlet 9 pilotun maaşını çok görmüş, işten çıkarmış :) adamlar pilot ya baya uçuyorlar ama maaşları gözümüze batmış. yazıklar olsun tek kelimeyle aptallık.