en büyük kardeş olmanın zorlukları

  8
  hasyazar 30.4.2020 22:18
  her şeyden önce anne ve babanın acemilik zamanlarına denk gelirsiniz. her şeyi sizde tecrübe ederler. çıraklık dönemini geçirirler resmen. o yüzden en garip çocukluğu genelde en büyük kardeş geçirir.

  en büyük olmak size ayrı bir sorumluluk yükler. kardeşleriniz için ikinci bir anne/baba olursunuz. sizden her zaman olgun olmanız beklenecektir.
 • 0
  kayipunicorn 30.4.2020 22:44 ~ 22:44
  en çok ümit beslenen kişi ilk evlattır çünkü o ilk göz ağrısıdır. ona çok emek verilmiştir emeğin karşılığı istenir
 • 0
  asfalttakiruh 30.4.2020 22:53 ~ 23:00
  ilk çocuk bir çiftin ilk şutudur ve net taca çıkar,ikincisi gol olur.üçüncüsü ya gösteriş için yada ilkinin sıkıntısından yapılır,risk almak istemeyen çiftler iyi kötü tek golle maçı kapatır.
  her şey bi yana abilik bence en harika şey
  (abi,:en güzel duyguların insanı) kafadan çocuk büyütme simülasyonuyla hayata başlıyorsunuz, abiler ve ablalar bebek duygusunu kardeşte tatmin ettiği için ya geç evleniyor yada geç çocuk sahibi oluyor gibi geliyi baaaa
 • 0
  gamzeszgin 30.4.2020 23:15
  küçük olanın yaptığı her şeyden sorumludur, ağlar niye ağlıyor diye sana sorulur, yaramazlık yapar, cezası sana patlar, beni yurda yollarken günlerce ağlayan annem birkaç sene sonra evde kalanın bağımlısı olmuş diyor ki onsuz ne yaparım? şimdi de uzun süre uzakta olmamın getirisiyle iş verileceği zaman ilk aklına gelen benim değil kardeşimin ismi. kıskançlık duygusunu en dibine kadar tattırır.ayrıca ablalar abiler küçükken iyi kötü tüm dövüş tekniklerinizi onun üzerinde denersiniz, dayak yiyen siz olursunuz. bildiğiniz tüm şakaları onda denersiniz, mesela daha dün benden yıllar öncesinin intikamını alan kardeşimle yüzleştim. neymiş efendim onu oruçluyken kandırmışım bütün gün altına yapmamak için beklemiş bilmem ne. kısacası arkadaşlar hayatınızda her türlü tadı aynı anda yaşatan kişi küçük kardeştir. keşke küçük kardeş olsaydım.