modern kültürün zararları

  9
  the_russian 5.8.2019 13:23
  selamlar!rusların ve slavların koruyucu geri döndü. geri dönüşüme yakışır bir konuyla buradayım ve ilk sorum "modern kültürün yararı var mı aq? varsa söyleyin :)" popüler kültür benim gözümde kapitalizm gibi aptalcadır. herkes aynı olmaya çalışıyor. en popüler neyse herkes onu dinliyor, izliyor, yapıyor. en basitinden herkese aynı güzellik standartı dayatıldığı için herkes küçük yüzlü, dolgun elmacık kemikli, dolgun dudaklı vs olmaya çalışıyor. eskiden her kültürün kendine özel kıyafetleri, dansları, yemekleri vs vardı ama artık bunlar sadece özel şeyler olarak kaldı. yaygın değil. bu bazen iyi bir şey olabilir ama genel anlamda kötü bir şey ve son olarak herşeyin aynı olmasının neresi güzel lan?
 • 2
  gamzeszgin 5.8.2019 13:32
  yararı var mi desek daha kolay olur sanırım popüler kültüre karşı çıkan özgün davranan her birey marjinal adı altına alınıyor yada farklı bakılıyor yirmi yıl sonra unutulacak şeylere bu kadar yapışmakta ne bileyim!
  1
  the_russian 5.8.2019 13:37
  farklı bakılıyor dediğin zorbalığa uğruyorlar :)
  1
  gamzeszgin 5.8.2019 13:48
  aynen öyle puvo
 • 1
  magic 5.8.2019 17:00
  hiçbir şeyin tadını çıkaracak vaktimiz yok çünkü. tatildeyken bile. her şeyin ilk bakışta güzel gelenini, en kısa sürede en çok keyif verenini yapmaya çalışıyoruz. bu da ilk bakışta çirkin gelen şeylerdeki güzel detayları kaçırmamıza sebep oluyor. yüzeyel keyifler, yüzeyel güzellikler her şeydeki o yavanlık... gerçekten çağın hastalığı. kimse gökyüzünü seyretmiyor.
 • 1
  sewo 5.8.2019 17:59
  anlamsız, popüler kültür insanı farklı hissetirmeye itiyor ancak aslında olmadığın kişiliğe bürünürken farklı değil, eksik ve mutsuz oluyorsun.
  örneğin rus ve slavlara özenen bir türk arkadaşı baz alalım. kendisi popüler kültürden etkilenip olmadık şekilde rusları övüyor, saygı duyuyor.
  kendi tercihin ve isteğin olmadan senden kaynaklanmamasına rağmen övündüğün şeyler saçmalıktan ibarettir.

  işte popüler kültür öyle bir girdaptır ki kişi içinde olduğu sürede bile farkına varamıyor.

  not: değerli yazar seviliyorsunuz, sadece bir örnek verdim umarım yanlış anlamazsınız:)
  0
  the_russian 5.8.2019 18:04
  kökenim rus olmasaydı üstüme alınırdım ama bu örnek biraz insanların hakkını yiyor. kendisini gerçekten alman hisseden ve o kültüre ait davranıp vatandaşlık almaya çalışan insanların hakkını yemek gibi. evet popüler kültürün etkisine girip başka biri gibi davranan çok insan var ama yine de bağımsız olup da öyle hissedenlerde var.
 • 0
  hedap 5.8.2019 18:03
  aferin en farklı, en marjinal, en orijinal, en çılgın sensin.
  bi bitmediniz...
  0
  the_russian 5.8.2019 18:06
  aptal mısın? ben burada kendimle ilgili yorum mu yaptım? bana olan nefretin o kadar çok gözünü boyamış ki doğruyu söylesem bile kabul etmiyorsun!
  0
  hedap 5.8.2019 18:14
  evet modern kültür ile popüler kültürün arasında ki farkı bilmeyen birine göre biraz aptal olabilirim.