9

ünverisite eğitimi vs gerçek hayat

üniversite eğitiminde sınavları hatırlayın, sayfalarca yazı yazarsınız. hatta yüksek lisans yapanların tezleri, ortalama 100 sayfa kadar olur. yazar oğlum yazarsınız. peki sonra ne olur? iş hayatına atılırsınız ve attığınız mailler 3-4 cümleden fazla olursa kimse o mailleri okumaz. iş hayatı hızlı akar, mümkün mertebe kısa yazmanız gerekir her şeyi. zaten o tezleri de kimse okumaz.

özetle, türk eğitim sistemi öğrencilerin sırtına kocaman bir kambur yüklemekten başka bir işe yaramamaktadır. bu sayede ilk okulda değil doktora yaparken de karşımıza çıkacak bir durum. tamamen boş işler ile uğraşıyoruz sonra niye bir gıdım ileriye gidemiyoruz diye gavurları kıskanıyoruz. ilk 500 üniversite arasında çin devletinin 71 üniversitesi varsa ve bizim 1 tane bile üniversitemiz yoksa, acaba ne zaman oturup düşünmeye başlayacağız merak ediyorum.
  • 0
    liberaliseli 7 ay önce
    bir öğrenci olarak geleceğe hiç umutla bakamıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. :(
  • 0
    sekila1 7 ay önce
    ülkemizin en seçkin üniversitelerinden mezun mühendis arkadaşlar, fabrikamıza çalışmaya geldiklerinde bende bu duruma ah vah ediyorum. bende aynı şekil de üniversiteden çıkıp iş hayatına girince hiç bir şeyin okul da anlatıldığı gibi olmadığını anladım. ancak biz zaten küçük bir üniversiteden mezunuz anlı şanlı üniversitelerimizin durumu da artık içler acısı.