6
ak parti'den bitcoin raporu

ak parti tarafından hazırlanan "kripto para, bitcoin ve blockchain" raporunda, "kripto paralara ilişkin en büyük risk, bu paraların kullanımının kara para işlemlerine açık olması dolayısıyla devletler tarafından yasaklanmasıdır" değerlendirmeleri yapıldı.


ak parti'den bitcoin raporu

son dönemde gündemi oldukça meşgul eden kripto para birimi bitcoin, devletin üst kademesinin de radarına girdi. ak parti tarafından hazırlanan "kripto para, bitcoin ve blockchain" raporunda, "kripto paralara ilişkin en büyük risk, bu paraların kullanımının kara para işlemlerine açık olması dolayısıyla devletler tarafından yasaklanmasıdır" değerlendirmeleri yapıldı.

ak parti bitcoin

iktidar partisi, tüm dünyayı etkisi altına alan ve türkiye'de büyük bir yatırımcı kitlesi bulunan kripto paralarla ilgili çok önemli bir rapora imza attı. bitcoin başta olmak üzere sanal paraların takip edilmesinin çok zor olduğu ifade edilen çalışmada, bu tür paraların spekülasyonlara açık olduğu vurgusu yapıldı.

el konulması çok zor
ak parti'nin hazırladığı raporda, kripto paraların bir anda çok büyük değer kaybedebileceği ve bu parala el konulmasının da imkansıza yakın olduğu ifade edildi. "kripto para, bitcoin ve blockchain" konulu raporda, kripto para tanımına da detaylı olarak yer verilmiş. bitcoin gibi şifreli paraları mercek altına alındığı çalışmada şu ifadelere yer verilmiş:

"kripto para, internet aracılığıyla kullanılan hiçbir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan sanal para birimini ifade ediyor. kripto paralar ancak belirli şifreler kullanılarak yerleştirildiği sanal cüzdanlardan yine şifreler aracılığıyla çıkarılıp kullanılabildiği için bu adı taşıyorlar. kripto para birimleriyle kişiler ya da kurumlar tıpkı gerçek parayla yaptıkları gibi harcama yapabiliyor ya da para kabul edebiliyorlar"


via
 • 0
  www 1 ay önce
  geleceğin para birimidir.
  0
  kalcasever 1 ay önce
  katılıyorum sana puvo
  0
  canki 1 ay önce
  para aklama, illegal bahis ve satım alım gibi şeyler bu para üzerinden dönerken bu paranın "geleceğin parası "olmasi mümkün değil. internet camiasına ve sitelere hakimsiniz ama bu ekonomi ve devlet politikalarina giriyor.
  0
  www 1 ay önce
  bu zamanda olmaz. zaten bu yüzden "geleceğin" dedim. bugüne göre düşünüyorsun. emin ol 50-100 yıl sonra fazlasıyla yaygın olacak.
  0
  canki 1 ay önce
  temeli sağlam olmayan bir para birimine yatırım yapılmaz. yatırım yapılmadığı için gelişmez. ülkeler kendi kripto para birimlerini üretmeye yönelik atılımlar yapıyorlar. merkez bankaları artık bu yönde hareket ediyor.
  0
  www 1 ay önce
  zaten kesin bitcoin para birimi olacak diye iddia edemem ama p2p blockchain sistem kullanılacağını düşünüyorum.
  0
  canki 1 ay önce
  ekran kartı üreticileri ne alemde peki? ılgi alanima pek görmese de hisse değerleri yukseldi.
  1
  www 1 ay önce
  sende kim bilir kime kızmışsın, gelmiş bana patlıyorsun. tamam haklısın, ne bileyim ekonomi okudun falan filan.
  0
  canki 1 ay önce
  yok be hocam :)

 • bitcoin ve sanal para

  yeni gelişmeler için takip et

  16 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  kalcasever

 • alakasız başlık silinir....
  sözlük ana kuralları geçerlidir...
popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...