6

iyi parti seçimlerde..

iyi parti genel başkan yardımcısı aytun çıray, yargıtay'ın ysk'ya verdiği "24 haziran erken seçimlerine girebilen partiler" listesinde iyi parti'nin de olduğunu açıkladı.


çıray "24 haziran seçimlerine girebileceğimiz böylece tescillendi" ifadesini kullandı.

iyi parti genel sekreteri ve parti sözcüsü aytun çıray, partilerinin 24 haziran’da yapılacak olan seçimlere katılabileceğini açıkladı.

çıray, “yüksek seçim kurulu, sayın sadi güven'in de belirttiği gibi partilerin sicil ve dosyalarını tutan, denetimlerini yapan yargıtay cumhuriyet başsavcılığı'ndan 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini istemiştir. yargıtay cumhuriyet başsavcılığı, söz konusu bilgi ve belgeleri inceledikten sonra 20.04.2018 saat 17.00 itibarı ile yüksek seçim kuruluna 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine katılma yeterliliğine sahip olan partilerin listesini vermiştir. yargıtay cumhuriyet başsavcılığı'nın ysk'ya verdiği ve daha önce seçimlere katılma hakkına sahip olan dokuz partiye ilâveten iyi partiyi de eklemiştir” dedi.
dün
 • gündem

  Herkesin fikrine ihtiyacımız var..

  595 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  systemfailed

 • bu bölüm #olaylar bölümünün alt bölümüdür.
 • puiv kuralları ve avrupa insan hakları bildirgesi geçerlidir.