-2
siz hiç, kahrolsun pkk diyen bir solcu gördünüz mü ?
evet soruma cevap verebilen bir sol zihniyete sahip birisi çıkmadı. bakalım burada bulabilecek miyiz :)

aldığım cevaplar hep ne alakaysa "akp de bunu yaptı" olmuştur. koçum akp o hainliği yaptıysa sana da mı hainlik yapma izni doğuyor ? :)

ek:
sırf erdoğan söyledi diye içeriğini düşünmeden atlayanlarla (bkz: suriyelilere vatandaşlık),
söz konusu akp olunca içeriği ne olursa olsun "hayııııııııııır" diyenler kıyasıya yarışır.
 • 0
  sosyolog 1 yıl önce
  solcu biri olarak vatan bütünlüğünü tehdit eden, benim askerime ve polisime kurşun sıkan, türkiye sınırları içinde asla var olmayacak bir kürdistan uğruna gencecik insanların beyinlerini yıkayanlara, sırf koltuk sevdası yüzünden bu olaylara sesini çıkartmayıp binlerce insanın ölüme neden olanlara lanet olsun mesele solcu sağcı kürt türk olmak değil mesele bizim beraber kardeşçe yaşamayı öğrenmemiş olmamız.
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  vala hepsine katılıyordum ama sonuna eklediğin k*rt beni bozar.
  0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  kardes senden sabun yapsak nasıl olur? (pi: @bircocukabisi) puvo bundan sabun olur mu?
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  yakında güneydoğuda sabun fabrikaları kurulacak, oradan alırsın ihtiyacını.
  0
  sosyolog 1 yıl önce
  kürt olsa ne olur türk olsa ne olur hiçbir insan doğmadan önce milletini seçemiyor malesef bırakın bu milliyetçilik ayaklarını ne yazık ki başka türkiye yok ya kardeşçe yaşamayı öğreneceğiz yada iyice boka batacağız savaşla kavgayla hiçbir yere varılmıyor
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  0
  sosyolog 1 yıl önce
  o zaman kendini daha iyi ifade etmeyi öğrenmelisin çünkü yazdıkların arasında çelişki var
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  çelişki yok, sadece öyle görmek istiyorsun, bu arada tek üyelik kullan.
  0
  sosyolog 1 yıl önce
  sadece buraya yazdıklarınla senin görüşlerin hakkında fikir sahibi olabiliyorum yani burada ne gösterdiysen onu gördüm ve ayrıca puiv deki tek hesabım bu
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  kesinlikle inanıyorum, o halde bana çelişkili ifadeleri gösterir misin ?
 • 1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  önce git ve solcu, sağcı kavramını anla. ülkenin eski hallerinden yakınıp eski sağcı solcu kavgalarını tekrar kizistirmaya çalışan ergen. bir kaç kelimenden ne kadar saygısız ve serseri olduğun anlaşılıyor.

  sağ zihniyetin hiyerarşi ve rütbe sevdasını, sol zihniyetin ise hiyerarşiyi kaldırma ve zenginliğin eşit dağılımını istediğini kavra buraya gelip "koçum" gibi boş kelimelerin ile insanlara köpek salyalarını göster.

  söz konusu erdoğan olunca içinde ne boku olduğunu bilmeden evet demekten çok daha iyidir. ne suriyelilere vatandaşlık ne başkanlık istiyoruz.
  ınsanlar sana solcu olduğunu ve ardından pkk illetinden nefret ettiğini söyleyebilir. ancak bunu sen anlamıyor ve kabul etmiyor isen yobazin ve cahilin tekisin. daha savundugun ideoloji ve fikir hakkında tek bir bilgin yok. kulaktan dolma bilgiler ile "sağcı zihniyet türkiye için var dindar ama solcu zihniyet dinsiz" mantigindan çık. bir kaç itin lafınıda ağzında geveleyip tüm solculara yafta etme. şimdi sütünü içip uyu. nikola tesla'nın kim olduğunuda elektrikler kesilince ogrenmissindir
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  örnekte görüldüğü gibi cevap yok. sürekli bir hakaret, sürekli bir karşı düşünceyi kaldıramama... oysa ki çok umutluydum bu sefer...
  -1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  hakaret? ettiğim bir hakaret gösterir misin? pkk bu millete çok çektirdi. ancak bunları yucelten, birlikte halay çeken, sayın apo diyen kim? t.c tabelalarini kaldıran, türk demeyi ırkçılık gören kim? ben ne solcu ne sağcı değilim ki buna cevap vereyim veya sana muhalif olup senin karşı düşüncede olduğunu benimseyeyim?

  0
  nikotesla 1 yıl önce
  sırf senle aynı düşünmüyor diye karşıdakine "ergen", "serseri", "yobaz ve cahilin tekisin", "şimdi sütünü içip uyu" bunlar kaldı mı hâlâ ? en son 2005 yılında konuşuluyordu :)

  bir de bana erdoğanın yaptığı hainliği savunduğum tek bir cümle gösterir misin ? pkk nın bu hale gelmesinin, güçlenmesinin ve destek bulmasının tek ama tek sebebi, açılım safsatalığıdır. bunu reddeden bir allahın kulu yok. bugünlere rağmen reddedip, yok karakollar yapıldı şu yapıldı bu yapıldı diyenlerde ağır yobazdır. o saydıklarına katılıyorum ama bak sen hâlâ düşmana hafiften bir "çok çektirdi" diye mırıldanırken, ardından "hadi bakalım şimdi sıra akpye gelsin" mantığıyla saldırmaya başlıyorsun.

  benim düşüncem, zamanı geri alma şansı var mı yok. şu an önümüzde yapılacaklar ne görünüyor ? ne yapmak gerekir ? gibi sorularla ortak düşmanı belirleyip yok etmek.

  açılımın ilk günlerinde 2007 miydi neydi o zaman öfkeden çıldıran ve yıllarca söve söve bir hal olan kişilerden biriyim. sonra baktılar k*rtlerden adam olacağı yok, geri adım attılar ve artık pkkyı güçlendiren açılım ihanetini sonlandırdılar. işte bu durumda yapılacak tek şey düşmanın ortak olduğunu bilmek. diğer türlü hiçbir şey bu işi sonlandırmayacak.

  tüm niyetim ve düşüncem bunlar, başka bir düşüncem yok.
  -1
  hellomyfriend 1 yıl önce
  kendini daha iyi ifade etmeyi öğren.
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  tek bir şey soracağım, k*rt müsün ?
  0
  hellomyfriend 1 yıl önce
  orduluyum
  -1
  nikotesla 1 yıl önce
  iyi karadeniz'e ulaşamadılar daha sorun yok. (istisnalar hariç)
  -1
  zenith 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  beyler sallamayın şunu (pi: @nikotesla) dünyadan haberi yok arkadaşın iyi uykular sana .)
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  benim de bir sorum olacak neden kürt yazarken "*" kullanıyorsun ?
  1
  zenith 1 yıl önce
  bende anlamıyorum yani hakaret mi bu ? çocukça haraketler puvo salla
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  alışkanlık, bir küfür olarak algılıyorum çünkü.
  0
  zenith 1 yıl önce
  kürtlere neden küfür ediyorsun ? suçları ne
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  bulgarlara, hintlilere, japonlara neden küfür etmiyorum, bunu hiç düşündün mü ?
  0
  zenith 1 yıl önce
  düşünmedim çünkü insan insandır yaradılanı severim yaradandan ötürü anlatabildim mi ? benim için hint kürt japon arap arasında fark yok her ırkta kötü insanlar olabilir o ırkın suçu değildir bu ? biz türkler de sütten çıkmış ak kaşık değiliz gözündeki çöpü görmeden diğer insanları yargılama tamam bende seviyorum vatanımı hatta canımı bile veririm bu vatan için ama faşizime geçit yok
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  2 ayrı zıt kişiyiz ve boşa tartışıyoruz, o mantıkla dünyada kötü toplum yok. bir yargıya varmak için genele bakılır. genelin dışında kalan azınlık için genelin adını değiştirmek, dünyadaki en imkansız ütopyalardan biridir. sen etrafına çiçek böcek dağıtıp, kelebeklerin uçtuğu bir dünyada yaşadığını sanmaya devam et.

  yüzyıllardır sürekli aynı şeyleri yapan bir topluluğa ben iyi gözle bakamam, nasıl ermenilere türk toplumunun %95i iyi gözle bakamıyorsa, aynı şekilde nasıl tüm dünyanın büyük çoğunluğu çingenelere iyi gözle bakamıyorsa, ben de tarihten beri başka milletlerin sırtında kene gibi yapışıp, yaşayan bu katli vacip topluluğa iyi gözle bakamam. bu sorun insanlık sorunu değil, ırk sorunu bu kadar basit. bahsettiğin iyi krtler, asimile olan k*rtlerdir. asimile olmayan krt 2. cümlesinde pkkyı savunmaya başlar.
  0
  zenith 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ütopya olduğunu düşünmüyorum , pkk yı savunan teröristdir bu net evet senle anlaşamıyacağız bu belli bir şey ama türklere laf ediliğinde sesini çıkarma lütfen
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  son cümlen ne alaka ? sorunlu bir ırkın, soylu bir ırka laf etmesine neden ses çıkarmayacak mışım ? gerçi ciddiye almam ama işte adam ederim ümidiyle belki uğraşırım. şu an seni belki adam ederim diye uğraştığım gibi.
  0
  zenith 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  sen mi beni adam ediceksin :) güldürdün şu an avrupada türkler seviliyor mu sence ? hepsi bizi bağnaz ışid destekçileri diye biliyor onlarda bu konuda ırkçı işte ama haklılar mı ? tabikide hayır içinde olmadan anlaşılmaz
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  olmayan bir şeyi sırf düşmanın olduğu için söylemek ayrı, olan bir şeyi açık bir şekilde söylemek ayrı. ayrıca türkiye daeş'i destekliyor diye bırak avrupayı, ülkedeki "solcuların geneli" bas bas bağırıyor. yeter ki türkiye uluslararası arenada kötü duruma düşsün. bu konu ırkçılığa girmiyor avrupanın damarına bastığın için bağırıyor.
  0
  zenith 1 yıl önce
  solcular bu vatanı gerçekten sevenlerdir neyse biz senle hiç bir zaman anlaşamıyıcaz yapıcak bişey yok iyi forum/sözlük ler
  0
  zenith 1 yıl önce
  insanları yaptıklarına göre yargılarsın ırklarına göre değil bunu anlamakta zor değil neden anlamıyorsunuz bunu zor olan ne sizin için ne bu yani zamanında hitler de nasyonal sosyalizim ile almanları üstün ırk gösterdi sonuç ne ? üstünler mi peki sence bizim türk olduğumuz ne malum sence ? saf ırk diye bişey yok artık ne sen saf türksün ne de ben
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  soy babadan geçer, anne, bilimsel açıdan da doğa kanunlarında da taşıyıcıdır. tarihini bilmediğinden zaten ortada kalmışsın, ırklar yok, ülkeler yok, tüm dünya kardeş yuppiii ayaklarındasın. ve tekrar söylüyorum, evet bu bir ırkın sorunudur.

  "biz ırkçı değiliz, onlar k*rt"
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  alışkanlık, bir küfür olarak algılıyorum çünkü.
  0
  yepyeni 1 yıl önce
  oldu o zaman biraz daha geliştir beynini öyle tartışırız.
  0
  nikotesla 1 yıl önce
  seviyemi binlerce kat aşağı çekmemi istiyorsunuz anlaşılan :)
 • 0
  bunutut 1 yıl önce
  sol zihniyete sahipten kastın ne arkadaşım.
  bugün atatürkçüsü de solcuyum diyebilir,atatürk karşıtı insanda solcuyum diyebilir.
  bugün atatürk suçlamasından dolayı dersim katliamı halk yüzünden meydana gelmiş başka çözüm kalmamıştır deyip katliamı ve devleti savunan bir chplide solcuyum diyebilir,tam tersine bu zulme karşı gelip kabül etmeyen biriside solcuyum diyebilir.
  ellerde bayrakla vatanı savunan meydanlarda ülke bütünlüğünü sonuna kadar haykıran pkk ya sonuna kadar karşı olan insan da sana solcuyum ya da sol zihniyetin düşüncesine sahibim diyebilir,tam tersine bayrak yakan pkk yı savunan insan da sol zihniyette olduğunu savunuculuğunu yaptığını söyleyebilir.
  bu yüzdendir ki mhpyle kolkola atatürkçü de kendine en büyük solcuyum der ve savunmaya geçer,bu düşünce de olmayıp pkk yi savunan bir solcuda görebilirsin.biri türk pkk karşıtı,diğeri kürt ve tam tersini düşünen bir solcu.
  kısacası 80 milyonluk ülke de kürt solundan mı,türk solundan mı adam arıyorsun önce bunu söyle.sol zihniyetmiş he amk cahili sol zihniyet diyerek çok güzel açıklık getirdin konuya tebrikler.ama sonuç olarak hangi boku savunursa savunsun kürdü türkü atatürkçüsü farketmez aklını kullanan bu farklı kesimden insaları sana tercih ederim bu kadar net.tabi senin gibi kürt düşmanlarına sadece lafım değil türk düşmanlığı yapıp mağdur rolü oynayanların da iyi bir amına çakmak lazım.
 • 0
  zenith 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  solcu olarak söylüyorum ki kahrolsun pkk ne mutlu türküm diyene/diyebilene

  “kemalizm, emperyalizmin işgali altındaki bir ülkenin devrimci-milliyetçilerinin bir millî kurtuluş bayrağıdır. kemalizm’in özü, emperyalizme karşı tavır alıştır. kemalizm’i bir burjuva ideolojisi veya bütün küçük-burjuvazinin veyahut asker-sivil bütün aydın zümrenin ideolojisi saymak, kesin olarak yanlıştır. kemalizm, küçük-burjuvazinin en sol, en radikal kesiminin milliyetçilik tabanında anti-emperyalist bir tavır alışıdır. bu yüzden, kemalizm soldur; millî kurtuluşçuluktur. kemalizm, devrimci-milliyetçilerin, emperyalizme karşı aldıkları radikal politik tutumdur.” - mahir çayan
 • -2
  sbb3 1 yıl önce
  komunist olarak soyluyorum ki

  usttekinin aynisi

  sadece kucuk bir eklemeyle. ulkenin sizin gibi her kurdu pkk li goren orospu evlatlarindan temizlenmesi lazim. biz pkk ya karsiyiz kurtlere degil. ama bazi geri kafalilar bu yuzden bizi vatan haini ilan ediyor. aferin aynen devam edin
 • 1
  aliaksandr 1 yıl önce
  bak ben 15 temmuz öncesi chpliydim ama kahrolsun pkk diyordum suan seçim olsa kesinlikle oyum akpye (suriyelilere vatandaşlık verirse oy moy yok o ayrı) sol ile pkk çok farklı ama chp hdp arasında ister istemez hoslasma oluyor nedeni de chp ye sadece hdp sıcak davraniyo


 • siyaset

  başlık ve yorumlarınızda yapıcı olmaya özen gösteriniz taraftarı olduğunuz ideolojiyi bu platformda temsil ettiğinizi unutmayınız . ideolojinizi övmek diğerlerini aşağılamak yerine davranışlarınızla nerede olduğunuzu gösteriniz .

  82 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  mortal

  kaygusuzyazar
  sbb3
 • -başlıklarınız içerik hakkında aydınlatıcı olmalıdır dikkat çekmek için saçma başlıklar açmayınız 

  -herhangi bir ideoloji,siyasi parti hakkında aşağılayıcı küfür içeren tahrik edici başlıklar yasaktır

  -t. c. veya herhangi bir uluslar arası organizasyonda terör örgütü kabul edilen oluşumlar hakkında propaganda yapmak , övmek  yasaktır . hakkında bilgiler verebilirsiniz 

  -herhangi bir olay hakkında paylaşım yapıyorsanız tarih belirtmeye özen gösteriniz .

  -yazı yazdığınız konu hakkında ufak bir bilgilendirme yada kaynak ekleyiniz

  -kaynak göstermekten çekinmeyin direk haberleri de kopyala yapıştır yapmayınız . haberi kaynak gösterip kendi yorumlarınızı yazın 


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...