-1
evrim nedir?
 • 0
  theoflu 1 yıl önce
  evrim bi sakallı moruğun çıkıp insanlara alay ettiği sözde teoridir (lan amına kodumun evrim teorisine inanan dangalakları şimdiki insanlar neden maymun olmuyo lan :s )
  0
  biradam 1 yıl önce
  :asdf:a:fas:f:as:g:ag:asg:a:gasdfasg
  0
  nanichirgelair 1 yıl önce
  ilk olarak karşıdanki tezi çürüteceksen bunu seviyeli bir dille yap. kendin bir arabın ortaya çıkardığı meleklerin ona mağarada getirdiğini iddaa ettiği bir dogmatik dine inanıyorsun üstelik.
  0
  theoflu 1 yıl önce
  ben buraya tezi çürütmeye değil taşşak geçmeye gelmiştim bu arada saygılı ol
  0
  nanichirgelair 1 yıl önce
  'lan amına kodumun evrim teorisine inanan dangalakları' sen çok saygılısın dimi?
 • 0
  kediyetekmeatanadam 1 yıl önce
  müslüman olarak yanıt vermiyorum tamamen tarafsız bakacak olursak ilk evrim teorisini faslı bir bilim adamı 1500 lü yıllarda ortaya atmıştır (işin ilginç yanı kafasını kesmemişler) evrim teorisine inanabilir sonuçta kuranda dahi topraktan geldik ibrisi yer alıyor ve topraktaki mianereller hücreler büyür büyür ve bir insan slüeti yaratabilir.bence evrim teorisi gerçektir bu devirde bile devam ediyor bknz:işid
 • 0
  oxygen 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  ateistler ve müslümanlar bölümü bile türkiyede ateizmin islamiyete ateizm olduğunu gösterir. pek çok din yaratılış inancına sahiptir. islamiyette yaratılış hikayesi tam olarak bilinmemektedir. lakin bu konu hakkında çok iyi çalışmaları olan müslüman bilimadamları mevcuttur. sevgili müslümanlar bilmediği için kimsenin haberi yok. yakın zamanda onların bakış açısını sözlükte yazarım. benim rahatsız olduğum şey ise şu. tatlı su ateistlerinin islamiyetle uğraştıkları kadar kendilerini araştırmalarına verselerdi gerçekten islamiyeti öğrenirlerdi. zaten bizim ateistlerimiz ha islam yanlış deyip diğer dinleri de sallamadıkları için biz de onları sallamıyoruz.

  edit: islamiyetteki yaratılış sizin bildiğiniz 6 gün ile sınırlı değil öncesi ve sonrası var. evrim teorisinde geçen şeyleri müslüman bilim adamları sağolsunlar 1000li yıllarda yazmışlar.
  0
  nanichirgelair 1 yıl önce
  'zaten bizim ateistlerimiz ha islam yanlış deyip diğer dinleri de sallamadıkları için biz de onları sallamıyoruz.'

  türkiyedeki dominamt din müslümanlık olduğu için eleştiriliyor, dominant din hristuanlık olsaydı o eleştirilirdi.
  diğerki dinler gibi müslümanlığın temeli yaratılışdan gelir, şu anki evrim müslümanlığa ters düşmez saçmalığı şu son yıllarda türedi zaten.
  0
  oxygen 1 yıl önce
  12 yaşında bir velet de 60 yaşındaki dayı da çıkıp ben çok araştırdım islam yanlış ben ateistim diyor. bunlar stabil ateistler. vasıfsızlar. ateizmin dayandığı temellerin ne olduğu hakkında en ufak bir fikirleri yoktur. benim zaten ateizmin temellerini iyi öğrenmiş gerçekten bu iş nedir ne değildir öğrenmiş insanlara sözüm yok. onlarla karşılıklı oturur kahvemi içer tartışmamı gayet normal sınırlar içerisinde yapabilirim. cahil müslümanlarla tatlı su ateistleri birbirilerini yesinler.
  ben evrim islama ters düşmez demedim. yazdıklarımdan o anlaşıldıysa affola. islama uygun bir şey değildir evrim. ama islam dünyasında yaratılış hakkında dayandığı temeller başkadır. ve bu temeller internet ortamında çok da bulunacak şeyler değillerdir. biraz toz yutup küflü sayfaları okumak gerek. ben çok iyi bildiğimi iddia etmiyorum. ama evrimde bu bu sebeplerden dolayı evrim var diyo ama bak müslüman alimler böyle böyle demiş diyecek kadar bilgim var. ve bu beni tatmin ettiği gibi, aslında olabilirmiş denilecek bir şey oluşturacaktır.
  ben sadece bildiğim az-ukala bilgilerimin sözlüğün çöplüğünde kaybolmasından çekindiğimden onları henüz yansıtmamayı ve bu tarz ateizm-islam tartışmalarında yer almamayı düşünüyorum.
  ben buraya sadece bölüm adından dolayı geldim. vesselam.
 • -1
  keyiftuccari 1 yıl önce
  her gün doğruluğu ve/veya yanlışlığı kanıtlanan teoridir
 • 0
  weneedanarchy 1 yıl önce
  evrimin ne olduğunu herkesin yaptığı gibi bende geçip de çoğu kişinin takıldığı olaya bi açıklık getireyim,evrim bir gerçektir,kanun diye de nitelendirmek yanlış olmaz zannımca,evrim teorisi ise evrimin nasıl geliştiğinin açıklayıcısıdır.yani dünya üzerinde sorguya ve bilimsel yanlışlama iddaalarına muhattap olan(altını çizmek kaydı ile) evrim teorisidir.
 • 1
  nietszche 1 yıl önce
  her daim inananlar hatta cahil ateistler tarafından yanlış anlaşılan görüldüğü gibi basit olmayan teorinin ismidir
 • 0
  reckless 1 yıl önce
  herşey gibi varlıklarında zamanla şartlara bağlı veya bağsız bir şekilde değişmelerine denir. ' bence '


 • karışık

  Karışık

  42 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...