belgeseller @sjense

  0
  cwinq 3.10.2023 19:55
  hayatımın günün birçok saatini belgesel izlediğim bir sürecinden geçiyorum. artık öyle bir noktaya geldi ki, gerçekten boş kaldığımda ve ruhumu dinlendirmek istediğim de mutlaka birkaç şey açıyorum ve bazen ciddili ekrana full focüs (kaptan majere selam buradan) kitlendiğim dönemler bile oluyor. buraya efsane birkaç tane öneri bırakıp, aynı şekilde puvolardan önerileri alacağımı umduğum bu postu açıyorum.

  1- dünyanın en zor hapishaneleri (favorim) ınside the world’s toughest prisons netflix üyeliği olmayanlar google'a arattığında farklı platformlardan ücretsiz izleyebilir. buraya link bırakıp ücretsiz reklam yapıp cağnım sitemi leş etmeyeceğim.

  özeti; bir dayı var londra'da haksız yere 12 sene hapis yatmış ve aklanmış. sonra bu esmer şeker kardeşimiz çıkıyor diyor ki, ben ne yapsam farkındalık yaratırım, bari netflix ile anlaşayım bir tomar para kazanayım ve dünyanın en saçma sapan hapishaneleri ve en güzellerini gezip hepsine 1 hafta yatıp çıkayım ve bu deneyimleri insanlara göstereyim. her sezon ortalam 4-5 bölüm. ama ya nasıl diyeyim, her şey zaten gerçek, mahkumlar gardiyanlar vb, öyle hayat hikayeleri öyle insanlar ve öyle yerler var ki, her bölümünü izlediğimde inanılmaz hisler içerisine giriyorum. kesinlikle ilgilisine tavsiye ediyorum. çok şey kaybedersiniz. bak, çok şey.

  2- uçak kazası raporu..

  aman allahım. tövbe bismillah. güzelliğe bak. eskiden post girerken bu kerem gökler falan yokken abisi biz vardık piyasa da, ey gidi. çok ekmeğini yedim. uzatmaya gerek yok. dünyanın bütün uçak kazalarını ortalama 40 dakika gibi bir süreye yayarak, profesyonel bir şekilde hazırlamış ve izleyiciye en incik encik boncuk detayına kadar gösteren muhteşem ötesi amerikan yapımı belgesel dizisi. youtube kanallarını bırakın, delikanlı gibi bunu izleyin derim. bu kardeşinize dua edersiniz.

  3- sular çekilince

  şimdi bu belgesel serisinde farklı konular işlenmiş. disney+ platformunda var, her ne kadar atatürk olayından baya çiziklenmiş olsam da, oldukça iyi bir seri.

  sular çekilince titanik
  sular çekilince alcatraz vb gibi bölümleri mevcut. olay da şöyle, bunlar okyanus ve deniz bölgelerinde ki ağırlıklı olarak enkazları gömüleri ve kaza olaylarını araştırıyorlar, araştırırken kullandıkları teknoloji ile, solar görüntü ile suları kaldırıyorlar, ve siz şeffaf bile şekilde okyanus dibini görebiliyorsunuz. çok korkunç biliyorum. böyle bir belgesel serisi bunu da tavsiye ediyorum.

  ve burayı terk ediyorum.

  sağlıcakla kalın.