10

god of war

evet arkadaşlar yıllardır beklenen god of war çıktı, ben de hemen aldım ve spoiler vermeden kısaca bahsetmek istiyorum;
oyunun hemen hemen ortalarına geldim ama henüz geçmişi ile herhangi bir bağlantı görmedim, bildiğin direk iskandinav mitolojisi ile oyuna daldık ama ne dalma;
oynanış açısından gow'un eski oynanış tarzı tamamen değişmiş ve gerçekten harika olmuş, o balta yok mu o balta, çok güzel bir vuruş, tutuş hissi var, savaşmak gerçekten çok zevkli, gerçek bir tanrı gibi savaşıyoruz kratos ile, yanımızda da oğlumuz arterus bize oku ile yardımcı oluyor ( çocuk az kıçımı kurtarmadı, tanrı olmak da yetmiyor bazen :)
inanılmaz ilginç düşmanlar var ve çok epik boss savaşları oluyor,
oyunda ana görevlerin yanı sıra bir çok yan görev, hazine görevleri, toplama görevleri, keşif ve öykü görevleri, gizli oda görevleri gibi bir sürü görev var, yani oyun epey uzun.
grafikler ps4 ün gördüğü en iyi grafik, ağzım açık oynadım resmen, tek kelimeyle mükemmel.
müzikler gerçekten indirip dinlenebilecek kadar güzel, boss savaşlarına çok yakışıyor.
yılın oyunu ödülünü ben şimdiden kendilerine takdim edeyim, tek başına ps4 sattırır bu oyun, ellerin dert görmesin santa monica, canımsın cory balrog, ellerinden öpüyorum sony, akşam olsa da ejderha sevsek :d
edit: aldı yılın oyunu ödülünü iki gözümün çiçeği :)
 • 0
  micheldebourbon 1 yıl önce
  bilin bakalim loki kim:)
  1
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  aman diyim hocam, şu an herhangi bir spoiler kaldırmaz bu oyun :)
  0
  micheldebourbon 1 yıl önce
  o zaman bir bilgi vereyim ; oyun'un genişleme paketleride olacak.
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  hadi canım, ilk defa senden duyuyorum, eğer böyle bir şey olursa ki god of war tarihinde ki ilk genişleme paketi olacak bu, harika bir haber bu :) oyun hiç bitmesin mümkünse 2-3 tane çıksın genişleme paketi...
  0
  micheldebourbon 1 yıl önce
  şöyle diyeyim bu iş sadece iskandinav mitolojisiyle sınırlı kalmayacak. yapımcıdan aldığım bilgi bu.
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  iskandinav ile sınırlı kalmayabileceğini düşünüyorum, mısır, aztek mitolojileri de olabilir ama şu an bir kaç oyun iskandinav mitolojisi ile gider diye düşünüyorum.
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  dostum yanlış bilgi olmasın, yapımcısı cory balrog'a yöneltilen bir soruya tekrar "herhangi bir dlc olmayacak, 2. oyunda görüşmek üzere" dedi.
 • 1
  nuvit 1 yıl önce
  god of war oyunu ve serisi, playstation almamı sağlayan oyundur. normalde bir pc oyuncusu olan ben, ps'i sırf bu oyun yüzünden aldım ve başka bir oyun moyun da oynamadım.
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  gerçekten ps aldırabilecek bir seridir yalnız bu son oyun gerçekten efsane bir oyun olmuş.
  1
  nuvit 1 yıl önce
  valla konusuyla, görsel şöleniyle, gameplay'yle her şeyiyle mükemmel oyun. diyorum ya ps'yi bu yüzden aldım zaten :))

  ha birde konu yunan mitolojisi olunca tadından yenmiyor...
  1
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  meğersem iskandinav mitolojisi de çok güzelmiş, hiç bilmiyordum, sadece yunan mitolojisini biliyordum ama konu god of war olunca iskandinav mitolojisi de ilgimi çekiyor artık.
 • 1
  batussozar 1 yıl önce
  oyunu mükemmel yapmışlar.
  0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  kesinlikle oyun bir harika, hala bitiremedim, yan hikayelerle, toplanacak nesnelerle, yeni yerler keşfetmekle meşgulüm :)
 • 0
  badliar 1 yıl önce
  xbox kullananlar spamliyor
 • 0
  zenginmutfagi 1 yıl önce
  evet on günün sonunda god of war'ı bitirebildim, yapılacak her şeyi yaptım, yan hikayeler, hazineler, toplanacaklar, odin kuzgunları, sandıklar, valkirler derken platin kupa ile 100 de 100 bitti, oyun iskandinav mitolojisine yedirilen hikayesi ile mükemmel, oyunun başında hiç böyle bir hikaye ile karşılaşacağımı düşünmemiştim, oyunun sonu epey bir dumur oluyorsunuz, özellikle oyunu bitirdikten sonra evinize muhakkak bir uğrayın, bir sürpriz var ;)
  ben normal zorluk seviyesinde bitirebildim, diğer zorluk seviyelerinde kusura bakmayın ama sikseler oynamam :d (dark souls 3'ü, bloodborne'u platin yapmış biri olarak diyorum bunu), ana hikaye hadi neyse ama valkirleri öldürmek hele hele o son valkir quenn'i öldürmek çok çok zor, normal de bile zor öldürdüm.
  oyundaki yan hikayeler gayet güzel, ejderha kurtarma görevleri hepsi harika, alıp oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum, dört gözle oyunun devamını bekliyorum...
 • oyunlar

  Oyunlar hakkındaki düşüncelerinizi veya paylaşmak istediklerinizi,tavsiyelerinizi,yeni kişiler ile tanışıp yeni oyunlara katılmak isterseniz bölümümüze bakmanızı tavsiye ederim. -Bölüm Yetkilisi;KnighT

  109 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  pacman
  knight

 • bu bölüm #spor-eğlence bölümünün alt bölümüdür.
 • küfür ve argo içerik yasaktır.

  pornografik görüntü paylaşmak yasaktır.

  spam,flood yasaktır.


  kuralları çiğeneyenler bölümden engellenir veyahutta siteden engellenebilir.