6

ikilem

almak yada almamak. yemek yada yememek konuşmak yada susmak. yaşamındaki ikilemlerimizin oluşturduğu alternatif geleceklerimize karşı oluşan merak duygusu çoğu zaman şuandan memnuniyetsizlik duymamıza ve “aslında” dememize sebep olur. bu anı yaşayamamayı beraberinde getirir ve yaşam kalitenizi düşürür.
arada kaldığımız ve seçim yapmamız gerektiği durumlar genel anlamda 2 türlüdür. önemli , önemsiz. bu durumda önemsiz kararsızlıklarımızı bir şekilde aşabileceğimiz gibi bunu fazla da kafaya takmayız. böyle bir durumda “keşke” veya “aslında” gibi pişmanlıklarımız çoğunlukla olmaz. çünkü insanlar geleceğe karşı kaygılıdır. örneklerinin çok geniş olduğu bu konudaki geçerliliği kesin olan formül “ kafaya takmamaktır”. gerçekten de işe yarar. daha doğrusu eğer kafaya takmamayı başaraabilirseniz. ancak insanlar kafaya takarlar hemde fena takaralar. önemli kararlarda çıkmazlara düştüğümüzde üzerinde düşünmek bazen fayda sağlamayabilir. hatta çok düşünmek zararlıdır. ancak ne gözümüz kapalı “takma kafaya” modunda olmalıyız ne de her ayrıntıyı ince eleyip sık dokumalıyız. sağlıklı olan genel şartlara göre karar vermektir.
önemli olan ikilem sırasındaki karardan sonrasıdır. bahsettiğim kafay takmama ve uzun uzun araştırma kurallarını seçimden sonra kullanmaktır.ikilemdeki ilk seçiminiz genel şartların önünde şanstır. süreç sizin kontrolünüzde gelişir ve bu kısımda ince eleyip sık dokumanız gerekir. sonuç ise kafanıza takmamanız gereken ve sizin sürecinizin bir yan ürünüdür.
 • 1
  trakyalikuala 6 ay önce
  kaybolmasın o kadar yazmışsın,eline sağlık
  0
  adolfbey 6 ay önce
  paragraf yok nokta yok elimi kolumu sqm
  1
  trakyalikuala 6 ay önce
  bırakmışsın aslında üst cümlede ama altta boşluk koymayı unutmuşsun,olur öyle
 • 1
  eminist 6 ay önce
  kör oldum
 • yazmak üzerine

  deneme, makale, fıkra gibi konular hakkında yazıların yazıldığı bölümümüzde amaç öğretmeyi ve bilgilendirmeyi gütmektedir.

  193 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  ghostrider
  plumerion

 • bu bölüm #sosyal bölümünün alt bölümüdür.
 • =>konu dışına çıkılması yasaktır.

  =>paylaşılan yazılar bölümle alakasız ise kaldırılır. 

  =>+18 paylaşımlarda +18 ibaresi işaretlenmelidir.

  =>küfür, hakaret vb. söylemler kesinlikle yasaktır.

  =>yazarlar uzman olduğu veya deneyimi bulunduğu konular hakkında yazılar yazmalıdır.

  =>yazılan yazının mutlaka bir başlığı olmalıdır.