3

masa oyunu önerisi: carcassonne

orijinal adı: carcassonne
grup: 2-5 kişilik
fiyat: 140 tl (ort.)
oyun süresi: 35 dk. (ort.)
kural kitapçığı: kutunun içinde geliyor.

yakın zamanda alıp, arkadaşlarımla sıkıldıkça oynadığımız bir masa oyunudur kendisi. role play'den ziyade daha çok strateji üzerine kuruludur. 2001'de en iyi masa oyunu ödülü almıştır.

öncelikle oyun küçükten büyüğe hemen hemen herkesin oynayabileceği, öğrenmesi basit bir oyun. eğer daha önceden masa oyunu yada bilgisayarda strateji oyunu oynamışsanız biraz daha hızlı uzmanlaşabilirsiniz oyunda.

elinizde 80 küsür karo var. bu karolarda çimenlik alan, yol yada krallık olabiliyor. ve bu karoları yan yana getirdiğinizde birbirine uyuyor. herkesin sırayla karo koyduğu oyunda bir harita oluşturuyorsunuz. her oyun farklı bir harita oluştuğu için farklı şeyler yaşanıyor ve her oyun daha eğlenceli geçebiliyor.

oyunda amaç piyonlarınızı stratejik koyarak ve koyduğunuz yerleri tamamlayarak puan kazanmak. ve kartlar bittiğinde -yani oyun bittiğinde- en çok puana sahip olup birinci olmak.

strateji oyunu sevenler için güzel bir oyun tavsiye ederim. şans rolünün düşük olduğu, beyin fırtınası yapmanıza sebep olacak bir oyun. tavsiye ediyorum.
 • 0
  ciddiyetsiz 2 ay önce
  bunu oynamıştım güzel bir oyundur kendisi.
 • masa oyunu

  Genellike role play tarzı paylaşabileceğiniz masa oyunu grubudur. FRP'ciler VIP sayılır :)

  1 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  shypalace
  pentaigo

 • bu bölüm # bölümünün alt bölümüdür.
 • masa oyunu hakkında düzenli ve tertipli tartışma bölümüdür.

  oyun önerin, nerden aliyim vs. konular açmadan önce araştırın bölüme bakın yoksa konunuz silinir.