11

lgbt

türkiye de bir suç
 • 0
  ademak 1 ay önce
  0
  karikaturist 1 ay önce
  bu başlığı açanın zihniyeti daha iğrenç
 • 2
  yavuzsultanmehmet 1 ay önce
  kendimce her kesimden insana, her türlü saygı duyarım. yani baya açık fikirli bir adamım fakat eşcinellere bir türlü saygı duyamıyorum. asla zarar vermem ama erkek erkeğe sevişmek, ne bileyim midemi bulandırıyor. lezbiyenlere saygım sonsuz bak. :d
 • 4
  sevde 1 ay önce
  kültür ve ahlak yozlaşmasına sebebiyet veriyor bunun öncesinde allah yasaklamıştır. ayrıca bir kaç avrupa ülkesinde bile artık yürüyüşlerine izin verilmiyor.

  ama nefret ve saygısızlığı gerektirmiyor bu. kendi tercihidir ama bunu alenen gösteremez ahlaka aykırı bir durum. allahın hukukuna dayanarak düşünüyorum.
  1
  therosa 1 ay önce
  allah yasaklamıştır ama öyle yaratmıştır bunu ne yapacağız?
  -1
  piiuv 1 ay önce
  allah hiç yaratmayada bilirdi ya bunu ne yapacaz?

  ayrıca allah yaratmıştır ancak iradeyi elinden almamıştır!

  seçimini düzeltmek için insana sayısız sebebler yaratırken suç (haşa) allahtamı oluyor (haşa ve kella) yoksa kuldamı ?
  0
  therosa 1 ay önce
  bu konu hakkında tartışmayı mantıklı bulmuyorum kimse bu dünyaya isteyerek gelmiyor çünkü
  1
  piiuv 1 ay önce
  yok olmayı var olmaya tercih ediyorsan seçim senin ama mantık bu konuyu tartışmaya gerek dahi duymuyor !
  0
  therosa 1 ay önce ~ 1 ay önce
  mantığın değil dinin tartışmaya gerek duymamanı düşündürtüyor
  -1
  piiuv 1 ay önce
  dine bakış açın benden farklı olduğu için yorum yapamıyorum :)
 • 4
  sewo 1 ay önce
  kimseyi ilgilendirmeyen durum.
  bir tür cinsel yönelim, lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender sözcüklerinin baş harflerinden oluşur.
 • 2
  therosa 1 ay önce ~ 1 ay önce
  hayvan haklarını savunmak için hayvan olup olmamamız nasıl önemsizse, lgbtq+ için de aynı şekilde.
  pride bebeğim pride!
  love is love.
 • 3
  cicoyt 1 ay önce
  ibneler kol geziyor amk.
  0
  therosa 1 ay önce
  sen de kol geziyorsun ama ''ibnelerin'' arasında senden daha ahlaklı, kültürlü olanlar var. onu ne yapacağız?
 • 2
  altiniser 1 ay önce
  hastalık. bir hastalık olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. genellikle hormonal eksiklik veya psikolojik durumlardan kaynaklanır.
  0
  therosa 1 ay önce
  bana bunun hastalık olduğu hakkında içeriği olan herhangi bir yazının linkini atabilir misin?
  0
  rmzn0242 1 ay önce
  kanser de bir hastalık değildir. hücre kendi yolunu seçmiş ve bütüne uymayı reddetmiştir.
  0
  therosa 1 ay önce
  çünkü okuduğum bir içerikte 1974 yılında lgbt'nin bir hastalık olmadığı amerika psikiyatri derneği tarafından onaylanmış,
  ilerleyen yıllarda dünya sağlık örgütü'nün kitabından çıkarılmıştır. (en azından psikolojik bir hastalık olmadığı şeklinde bildiğimi söylüyorum)
  1
  rmzn0242 1 ay önce ~ 1 ay önce
  bir restorana gittim karşı masadaki adam elleri olduğu halde ayaklarıyla yemek yiyordu. neden böyle yaptığını sordum, benim bedenim benim tercihim dedi. ama bu restoranın kuralları var dedim, onları siz uyduruyorsunuz dedi. götünü işlevinin dışında kullanan adama ben ne diyeyim. o kuralları siz uyduruyorsunuz diyecek.
 • 4
  altiniser 1 ay önce
  aile değerinin de yozlaşmasına sebebiyet veren bir şey. kesinlikle yanlıştır. bu kadar basit. aile yıkılırsa toplum yıkılır.
  0
  therosa 1 ay önce ~ 1 ay önce
  lezbiyen çiftler veyahut gay çiftler bir aile olamıyor mu? anlamıyorum niye bu kadar yobazsınız. toplum yıkılmasın diye insanlar özgür olamayacak mı? sen hetero olabiliyorsun ama homo neden olamıyorsun? homo çiftler üreyebilseydi ve hetero olsaydın sana aynı linç uygulansaydı ne yapacaktın?
  0
  altiniser 1 ay önce ~ 1 ay önce
  aile sadece karşılıklı sevgiden ve birliktelikten doğan birşey değil. aile, eşler ve çocuktan oluşan bir bütündür nitekim en basit aile yapısını hepimiz biliriz; çekirdek aile. bu da anne baba ve çocuk üçlüsünden oluşur.
  anlatmak istediğim şey şu.
  çocuk olmadığı zaman aileyi birbirine kenetleyen bir durum kalmaz. bunu da geçtim, çocuk olmadığı zaman toplumun devamı olmaz. bu yobazlık falan değildir. aksine oldukça gelişmiş bir bakıştır. bir kesim sadece zevklere ve arzulara yönelik bir bakıştayken bizim tarafımız olayları bir bütün olarak görür ve ona göre davranır.
  0
  therosa 1 ay önce
  şahsın cinsel isteği kendi cinsineyken nasıl üreyebilecek? siz deli misiniz? ikinci soruma cevap vermedin. sen hetero olmayı seçtin mi böyle mi doğdun? hetero olmak bir yönelim ama homo olmak bir tercih, bu mu?
  1
  altiniser 1 ay önce
  sanırım anlamıyorsunuz yada ben anlatamıyorum. zaten sıkıntı olan da bu. insanlığın devamı ve toplumun sağlığı için üreme şarttır. insanın doğasında vardır. dostum eğer bir insan eşcinsel hissediyor ise gider doktora, uzmanına görünür ve çözüm arar. down sendromlu çocuğu doğan bir aile nasıl onu iyileştirmek için çözümler arıyor ise eşcinsellerin de iyileşmesi gerekir.
  -2
  therosa 1 ay önce
  sırf sizin nesliniz tükenmeyecek diye insanlar doğuştan oluşmuş bir cinsel yönelimi kenara atıp üremek zorunda değil, sizin yaptığınız bencillik sadece. dünya'nın %100'ü homoseksüel olmadığı veyahut hetero olanların üremesinden doğan canlılar kısırlaştırılmadığı sürece şu çok önemli ''insanlık'' soyunuz zaten devam edecektir. ayırca, bu bir hastalık olmadığından bir ilaçla çözülemez ya da bir tedavisi yoktur. bu doğuştandır. üçüncü soruma hala cevap vermediğinin altını çiziyorum ve biraz açık fikirli olmaya davet ediyorum. homoseksüellik hastalıksa, heteroseksüellik de bir hastalıktır. homo insanlar tedavi olmalıysa, biz de tedavi olmalıyız. bu bir cinsel yönelim, tercih değil. tek yapmanız gereken herkesi olduğu gibi kabul etmek ve her hayatın sizinki gibi olmak zorunda olmadığını anlamak.
  0
  altiniser 1 ay önce
  herkesi olduğu gibi kabul etmek en dogrusuysa neden kör doğmuş bir çocuk tedavi edilmeye ugrasiliyor? down sendromlu doğanları da tedavi etmeyelim. herkes istediği gibi yaşasın.
  hatta ve hatta mazoşist olanları da bırakalım yahu, sadistlere karismayalim. onlar öyle doğmuş yapacak birşey yok. senin canın gitmesin diye niye onları ötekileştiriyorsun, niye onların yaşam alanına karışıyorsun? ıstediğini kessin, öldürsün, adam öyle doğmuş.
  0
  therosa 1 ay önce
  mazoşistlik, sadistlik psikolojik bir bozukluktur doğuştan gelmez. down sendromu bir hastalıktır, körlük tıbbidir. ama lgbt öyle değildir. sen heterosun seni tedavi edip homo yapmaya kimse çalışmıyor sen de onların cinsel bir yönelimi olduğunu kabullen
  0
  altiniser 1 ay önce
  bence sen onların da hastalık olduğunu kabullen.
  0
  therosa 1 ay önce
  ok
  0
  altiniser 1 ay önce
  teşekkürler
  0
  rmzn0242 1 ay önce
  sen kedi olsaydın biz ayda yaşayıp dünya bizim uydumuz olsaydı insanlar denizde yaşayıp karada yüzseydi. amma saçmalamışsın ha. halan erkek olsaydı amcan olurdu biliyor musun. nihilist misin nesin.
  0
  therosa 1 ay önce ~ 1 ay önce
  örnek veriyorum her haltı siz biliyorsunuz ama bi insana saygı duymayı bilemiyorsunuz. biraz bakış açısı edinmeyi öğrenin. kendiniz bi karşı cinsten hoşlanabiliyorsunuz, öpebiliyorsunuz, sevebiliyorsunuz ama milletin eş cinsine aynı duyguları hissetmesine kıl oluyorsunuz. ulan ne milliyetçi insanlarsınız, millet karısını, kızını döverken; etraf taciz olaylarıyla, hırsızlıkla doluyken insanların özel hayatı batıyor size, dillendirince nihilist oluyoruz. belki de sadece insanımdır be kardeşim, insanın özgürlüğünü savunan bir insanımdır. nihilist mi oldum şimdi?
  0
  rmzn0242 1 ay önce
  kardeş sen kendince bir inanç geliştirmişsin ve benim yolum doğru diyorsun. biz değil kadın dövene tepkisiz kalmayı huzursuzluk çıkaranada teplimizi koyuyoruz. sıkıntı kavramları kendi istediğiniz gibi yeniden tanımlamaya çalışıp (manüpile edip) yeni nesilleri bu kavramlara alıştırmaya çabalamanız. amerika keşfedileli çok oldu. senin savunduğun şeyin adı ne onur ne özgürlük düpedüz sapıklık binlerce yıldır bu böyle. kavramlarla oynayarak bunu değiştirme çabanıza hep karşı duracağımı bil.
 • 1
  sezgi 1 ay önce
  toplumun genellemelerinden farklı ruhsal ve ya cinsel tercihli insanların, toplum tarafından koyuldukları sınıfların baş harflerinin kısaltılmasıdır. toplumun %90 ının tamamen görmezden ve bilmezden geldiği, hiç bir bilgi ve ya alakaları olmadığı halde hor gördükleri bir topluluk ismidir. oysaki bu tamamen özneldir ve kişiseldir. bu topluluğa ait bireyleri sevmek isteğe bağlı ancak saygı duymak zorunludur .
 • 2
  ghostrider 1 ay önce
  eş cinselliği doğru bir hareket olarak görmüyorum, fakat karşıda çıkmıyorum. çünkü, bunun bir hastalık mı yoksa bir tercih mi olduğunu, tam olarak kavrayabilmiş değilim. eğer, bu konuda beni aydınlatabilecek birisi varsa mutlu olurum.
  0
  altiniser 1 ay önce ~ 1 ay önce
  bu bir hastalık dostum, hormanol dengesizlik
  veya psikolojik sorunlar sebebiyle ortaya çıkıyor genellikle.
  ve bunun olması için uğraşan bir güç var dünyada. adamlar öncelikle eşcinselliği yaymaya çalışıyor ki aile yapısını ve toplumu bozabilsin.
  aile yıkılırsa toplum yıkılır.
  aile bir değerdir.
  son zamanlarda ateizm ve eşcinsellik gibi konular ile toplumların değerlerini bitirmeye çalışıyorlar.
  eğer bir toplum değersiz olursa ne olur?
  dini bir kaygısı, milli bir kaygısı bir aidiyeti olmazsa bir toplum çok kolay parçalanabilir, yönetilebilir ve robotlaşmış gibi istediğin şeyi algilariyla oynayarak yapabilirsin.
  1
  karikaturist 1 ay önce
  tutturmuşsun toplum toplum diye onca s.kiş sokuş dönen diziler filmler yayınlanıyor tv de ayrıca taciz tecavüz olayları almış başını gidiyor bunlar toplumun ahlakını bozmuyor da lgbt lilerin kendi aralarındaki ilişki mi bozuyor toplumun ahlakını toplum zaten bozulmuş bozulmasa taciz tecavüz bu kadar meşru olmazdı önce bir bunlara bak derim
  0
  altiniser 1 ay önce ~ 1 ay önce
  onlar da bozuyor bu da bozuyor. sen şimdi evin yanarken kenardan birinin gelip çakmak cakmasina ufak da olsa bir ateş yakmasına izin verir misin? bu da o misal. sen diyorsun ki zaten ev yanıyor bırak şu çakmak çakanla uğraşma, ben diyorum ki yahu biz ateşi söndürmek istiyoruz, siz neden hala bir alev daha atıyorsunuz? evim yanarken oturup izleyeyim mi?

  ayrıca diziler zaten başlı başına yanlış ve ahlaksızca konularla dolu. böyle dizileri izleyen halk da maalesef ahlaksızlaşıyor ve yanlış şeyler normalmiş gibi görülüyor.
  dizilerde filmlerde akraba ilişkisi, yasak ilişki aldatma çalma çırpma tecavüz gibi tüm meretler gırla gidiyor.
  ben elimden geleni yapıyorum. eşime dostuma doğru bildiğimi anlatıyor, dizileri izlemiyorum. evimde televizyon bulundurmuyorum. olur da izlediğim şeyler olursa da zaten bilinçli bir şekilde izliyor ve benim algılarımı ve değerlerimi bozmasına, değiştirmesine izin vermiyorum.
  0
  sezgi 1 ay önce
  eşcinsellik, ruhsal, psikolojik yada hormonal hastalık değildir.
  eşcinselliğin hastalık olmadığı 1974'te amerikan psikiyatri derneği tarafından açıklanmıştır.
  babasız , annesiz büyümek ya da çocukken istismara uğramak gibi durumların insanı eşcinsel yapmayacağı bilimsel bir gerçektir. ayrıca hormonal bir problemde değildir. tüm hormonları normal çalışan bireyler de eş cinsel olabilmektedir. bu çoğunlukla duyusal ve cinsel tercihtir.
  0
  rmzn0242 1 ay önce
  psikiyatrist de gitmeyi kabul edene kadar hasta olduğuna inanmayan yığınla insan varken bunu nasıl söyleye biliyorsun. bunu onlar kabul etmiyor diye bunun psikolojik bir rahatsızlık olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. amerikan psikiyatri derneği bunu hastalık kabul etmiyor diye biz bunu normal mi karşılayacağız. her gün okulların basıldığı toplumun dejenere olduğu amerika bize ne kadar yol gösterici olabilir. akıllı olun aklınızı kiraya vermeyin.
 • 0
  hikmetaslann2 1 ay önce
  lgbt saçma bir şey türkiyede sadece .
 • 1
  sjense 1 ay önce ~ 1 ay önce
  bilinenin aksine %100 doğuştan gelen bir durum değil, hormonal bozukluklar ile doğru orantılı olarak ağırlıklı olarak seçim olan, günümüz popüleritesi oldukça fazla durum ve durumcuk. özellikle hanım kızlarımız tarafından, bazı ciddi kesim biseksüel yada lezbiyendir. :)
  1
  therosa 1 ay önce ~ 1 ay önce
  puvo onlar homo olmayı seçebildiyse ve hetero da olabiliyorlarsa (senin varsayımına göre) sen de heteroluğu seçmişsindir ve homo olabiliyorsundur? ikisi de cinsel isteklerden doğan yönelimler sonuçta. yanlış bir açıdan baktığımı düşünmüyorum. aydınlat beni.
  0
  sezgi 1 ay önce
  doğru düşünüyorsun
  2
  sjense 1 ay önce ~ 1 ay önce
  şimdi şöyle oluyor, homoseksüelliği bir kenara bırakalım, lgbt diyoruz ya, lezbiyenlik bir tercihtir. ağırlıklı olarak. gay'likte öyle. biseksüellikte keza aynı şekilde. transeksüellik ise cinsiyet değiştirme zaten. tamam hormonal bozukluklar var, muhakkak ki lakin hepsinde olduğunu düşünmüyorum. işin birazda tercih kısmı var. yani şöyle düşün. pipisi olan kadın görünümlü biri dünyaya geldi kendini erkek hissediyor erkek olmak ister olur. bunlar normal şeyler bunlara lafım yok. lakin gaylik, lezbiyenlik gibi kavramların ben günümüzde popüleritesinin arttığını ve artık insanların farklı şeyler aradıkları içinde ciddi bir kesimin tamamen tercihe ve zevke dayalı olarak bunlara yöneldiğini düşünüyorum. zaten genelleme yaptım. herkes için söylemedim. muhakkak ki bir bozukluk ve rahatsızlık var ki bu insanlar böyle. kesinlikle yadırgamıyoruz. kesinlikle saygı duyuyoruz. ama demek istediğimi anladın mı? birazcıkta işin keyif kısmıda var. günümüzde hele çok var.
 • 0
  cicoyt 1 ay önce
  ahlaklı ve kültürlü ibneler cirit atıyor.
 • 1
  lacmiras 1 ay önce
  bir yaşama hakkı biçimidir. özgürlüğü savunup sonrasında bu tarz yanlış kalıplar nedeni ile insanlığı yargılamak kimseye düşmez.
 • 0
  gs1905 1 ay önce
  bence hastalık
  0
  karikaturist 1 ay önce
  bence de bunun hastalık sanılması hastalık
  0
  rmzn0242 1 ay önce ~ 1 ay önce
  sokakta top oynarken bir gün topumuz inşaata kaçtı. arkadaşım leo hemen koşup top almaya gitti. fakat biraz geç kalınca tedirgin olduk ve arkasından gitmeye karar verdik. sonra leo kapıda göründü yüzü biraz garip görünüyordu. sonraki günlerde top oynadığımızda leo topu inşaata bilerek atıyordu. ve her seferinde biraz geç geliyordu. leo şimdi bir eşcinsel o inşaat'ın hayatını değiştirdiğini söylüyor. sonradan öğrendik ki oradaki adam leo'ya tecavüz etmiş ve sık sık gelmesi için onu tehdit etmiş. fakat halen çözemediğim şey leo'nun eşcinsel olması bir travmanın bastırılması ile mi yoksa içinden gelen bir duygu ile mi oldu bilmiyorum.

  uydurdum.
  0
  rmzn0242 1 ay önce
  eşcinsellik çocukluğunuzda yaşadığınız bir travmanın sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlık bence. ikinci seçenek olarak da hormonal yapınızın bozuk olması ki bu da bir hastalık.
 • -1
  captainflint 1 ay önce
  bir tür pskolojik hastalıktır veya doğuştan gelen bir travmadır. bu kadarı açıkken hâlâ daha insanlar inadına lgbtyi savunacağız diyorlar. ama atalarımız ne güzel demiş ateş düştüğü yeri yakar diye. bu insanları öldürün demiyoruz sadece tedaviye ihtiyacı olduklarını söylüyoruz. ne gerekiyorsada yapmaya hazırız. eminim lgbt diye geçinen çoğu insan sadece medya kasıyor..
 • 0
  ploreterdevrim 1 ay önce
  lgbt değil lgbt(i)
  0
  karikaturist 1 ay önce
  ona bakarsan lgbti değil lgbtiq
  0
  ploreterdevrim 1 ay önce ~ 1 ay önce
  başlığı açıyorsan atlamayacaksın, unutmayacaksın.
  0
  karikaturist 1 ay önce
  yaygın kullanılan adı bu insanlar ararken böyle arıyor genelde o yüzden
  0
  karikaturist 1 ay önce
  unuttuğumu kim söyledi canım böyle açmak istedi doğrusunu sen aç
  0
  ploreterdevrim 1 ay önce
  onaylansın yazarlığım, tek tek gireceğim başlıkları.
  0
  karikaturist 1 ay önce
  başarılar
 • -1
  popiska 1 ay önce
  susma haykır eşcinseller vardır ulan! ses kes.
 • 1
  namelessuser 1 ay önce ~ 1 ay önce
  insanların özgür alanları. sanane kiminle sevişiyo kimin penisi kimin vajinası var sanane. yanında olmasını isemiyosan konusma. diologa girmek zorunda değilsin. ama hakaret etmemek zorundasın. o da insan. sadece cinsel eğilimleri yada tercihleri senin dogmalarından farklı diye birilerini toplumdan itemeye çalışmak oldukça dar görüşlülük. dini boyutuna gelince o tanrılarıyla insanların kendilerinin arasında o kısmı tartışmakta yada onun adına yargıya varmakta bize düşmez. boşuna ortamı germeyin.

  ayrıca tam tersi inların bunları kabul edip benimsemesi için zorlamakta onları kişisel alanlarıan saygsızlıktır. sevmiyo görmek istemiyosa gözüne sokup kabul ettiricem diye uğrasmakta bosuna ortamı gerer. saygı ve sevgi cercevesinde yasayın. kavgaya gerek yok :)
 • 0
  karikaturist 18 gün önce
  rtük ün çoğu zaman sansür sebebi
 • -2
  popiska 18 gün önce
  din üzerinden yorumlamaya çalışmışlar bir de, beyinsizliğe bak. ulan bu bir cinsel yönelim işte nesini anlamiyorsunuz? sinir katsayımı artırıyor şöyle insanlar ya. teki de erkek erkeğe olması midemi bulandırıyor demiş, onlar da sen bir kadınla sevisiyorsun diye fenalık geçiriyor muhtemelen, fazla tatava yapmayın.
 • nedir

  Bir kavramı yada başka bir şeyin anlamını anlatmanızı sağlayan bir bölüm.

  72 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  filozofunsakali

 • bu bölüm #kültür-sanat bölümünün alt bölümüdür.

 • bölümün konusu dışında içerik girmek yasaktır.