9
yazılım mühendisliği
Lise 3 . sınıftayım ve yazılım mühendisliği okumak istiyorum . Yazılımla yaklaşık 2 - 2.5 senedir uğraşıyorum . C# seviyem orta düzeyde daha çok web tabanlı çalışmıştım css , html , .net ve birazda MVC biliyorum . Bu konu hakkında bilgi verebilecekler ve hangi üni seçmeliyim ?
 • 3
  pars2307 1 yıl önce

  gerçekten mühendis olmak istiyorum diyorsan bir şeyler üretmen gerekecektir. ama malesef Türkiye' deki üniversitelerin bir çoğu mühendis yetiştirmiyor. amele yetiştiriyor. yazılım mühendisliği bildiğim kadarıyla bir çok üniversite de yok. eğer özel üniversitelere gidebilirim diyebiliyorsan(tabi bu üniversitelerde bilgisayar mühendisliği var), bilkent, sabancı, koç üniversitesi olabilir. develet üniversitelerinden de boğaziçi veya itü olabilir. tabi  seçim senin. ama kesinlikle eğitim dili 100% ingilizce olan bir üniversite seç.ileride faydasını göreceksin.

  0
  ooamazingoo 1 yıl önce

  Zaten üniversite yetiştirmez sen kendini geliştirirsin. Yoksa odtü den de mezun olsan bişi bilmesen kimse odtü den mezun oldu diye almazlar. Şu örneği alalım ele. Harran üniversitesi ve odtü ben harran da okuyorum diyelim ve kendimi çok geliştirdim bir çok sayıda dil biliyorum ama odtü de ki 2-3 tane biliyor onu almazlar beni alırlar neden çünkü diploma pek önemli değil nereye gidersen git kendini ne kadar geliştirdiğine bağlı herşey

  0
  big6320 1 yıl önce
  İşe girerken eğer şartlar eşitse Odtülü daha avantajlı bunu açıklayabilirmisiniz?
  1
  ooamazingoo 1 yıl önce
  Bu kişiden kişiye değişir. Genellikle odtülüyü alırlar tabii ki ama şunu da düşünmek gerek harranlı olan şartlara rağmen odtlü birinin seviyesine gelmiş büyük bir başarı demek ki kendini çok geliştirmiş sen olsan hangisini alırdın? neden?
  0
  big6320 1 yıl önce
  Sen de doğru  söylüyorsun aslında ama bu da iş dünyası ben büyük ihtimal odtülüyü alırdım
  0
  ooamazingoo 1 yıl önce
  Tabi bu tercih meselesi herkes odtülüyü alacak diye birşey yok. Demek istediğim şey kendini geliştirirsen hertürlü iş bulursun.
  0
  pars2307 1 yıl önce
  tabi ki odtülüyü alırım. daha iyi eğitim veriyor ve daha kalite öğrenciler oraya gidiyor. ve imkanları daha iyi. 100 odtülüden 50 tane çok sağlam adam çıkar. 100 harranlıdan 2 tane sağlam adam çıkar. gerçekler değişmez. 
  0
  ooamazingoo 1 yıl önce
  Ee o 2 tane sağlam çıkanı niye almayacaksın anlamadım ben sonuçta aynı düzeyde olacaklar..
  0
  pars2307 1 yıl önce

  doğru söylüyorsun. kendini iyi yetiştirirsen iş bulman kolay güzel parada kazanırsın. fakat Türkiye' de kurumsal bir firmada yönetici olmak istiyorsan üniversite önemli. bu çerçevede söyledim.

  0
  ooamazingoo 1 yıl önce
  Cv diye birşey var hep ona bakıyorlar.
  0
  nagatakyoshi 1 yıl önce
  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler . İngilizce diline %90 hakimim AKD aldığım kursu c1 seviyesinde bitirdim tabi ki bu demek değilki IT biliyorum değil başta biraz zorlanırım ancak sonradan aşarım diye düşünüyorum. Koç , sabancı , Bilkent vs "Bilgisayar Mühendisliği" adı altında eğitim veriyor yani network ve sistemle uğraşmak istemiyorum açıkçası . Yazılım Mühendisliği okuyup direk geliştirme konusunda çalışmak isityorum. Tabi ki üniversite bana sadece temel atıcak gerisi bana kalmış kendimi geliştirirsem olacak her şey :)
 • 3
  bilaltas 1 yıl önce
  Benden sana tavsiye , Meslek lisesi okudum Şimdi yazılım mühendisliği okuyorum 2 büyük tavsiyem var 1.Si çok çok iyi seviye İngilizce c1 in de ustunde daha da iyi hiç durmadan çok fazla seviye İngilizce bide açık kaynak kodlu dillere odaklan c# değil , java linux pardus öğrenmeye bak kendini surkeli geliştir piyasanin büyük ölçüde eleman ihtiyacı var güzel yerlere gelebilirsin.
  0
  nagatakyoshi 1 yıl önce
  Teşekkürler , bende javada devam etmeyi düşünüyordum
 • 0
  okay 1 yıl önce
  Bende başlamak istiyorum şu an lise3ümhalen başlayamadım hiç bi bilgim yok beyler hertürlü öneriye açığım
 • 1
  okay 1 yıl önce
  Hayalimdeki meslektir kendileri ama her zaman şüphe etmişimdir üni hayatının bok olmasından ve üniden sonrada hayatın pc başında geçecekmiş gibi
  0
  dhstyle 1 yıl önce
  30 yaşından sonra rahat edersin işini bilirsen.
 • 4
  guneskorkmaz 1 yıl önce
  ben bir yazılım şirketinde çalışıyorum ne üniversite bitirmiş insanlar geliyor hiç bir şey bilmiyor sana tek birşey söylicem yazılım mühendisliğin'de belirli bir dil yok her dili zamanla öğrenicen zaten bu işe kendimi vericem diyorsan.(yazılım ezberlenmez mantığı öğrenilir bunuda unutma :))


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...