papatya

  8
  cagrialaf 21.6.2020 18:27
  ibrahim adnan saraçoğlu'nun; "ağaçtan düşen bir yaprağa basmaktan bile korkarım. zira onun ağaçtan öyle düşmesi kendisinin suçu değil bizim suçumuzdur. henüz onun neye şifalı olduğunu bilmiyoruzdur. " lafını çok severim. doğal bitkilere yazın veya kışın toplananlara da çok meraklıyımdır. bu son 10 gündür yükseklerde kır papatyaları topladım. sigara içenler için harika etkileri var. papatya çayını kaynatıp dinlendirip içmeye başladıktan sonra ciğerlerimde sancılar başladı. hani sigara içenler bilecekler 2 gün sigara içmeyince ciğerin temizlenmesi ile giren bıçak saplantısı tarzı bir sancı. farkında olmadan şalgam suyu ile papatya çayını ard arda içmişim sanırım antioksidanı çok fazla aldım hızlıca etki gösterdi. papatya'nın inanılmaz cinsten faydaları var. örneğin kaynayan suya 2 tutam kuru papatya attıktan sonra kafanızın üzerine havlu örtüp buharını çekmeye başladığınızda çok kronik olmadıktan sonra sinüzit iltihabının burnunuzdan aktığını göreceksiniz.

  çayı biraz acıdır ama sakinleştirici etkisi vardır. antidepresanlara nazaran çok daha etkili ve zararsızdır. çayı biraz acıdır ancak içine limon sıkılarak veya doğal balınız varsa karıştırılarak tüketilebilir.

  regl dönemi sancılarına çok iyi gelir. hem sinirsel hemde fiziki sancılara iyi gelir.

  ben uyku uyuyamıyorum diyeni bile 2.80 sabahlatır.

  eğer çevrenizde kır papatyası olan bir yer varsa çıkın toplayın. mevsimi geçti geçecek son saatler bile denebilir. güneş görmeyen yerde kurutun. yoksa aktarlardan satın alıp kullanabilirsiniz. iş yükünüzün veya sınav stresinizin fazla olduğu şu günlerde etkisini görebileceğiniz ender şifalardandır.

  hem sevdiğiniz kadına verebileceğiniz çok güzel bir kafa taçı yapma itemidir kendisi.

  *p(a)patya çayının en bilinen özelliği sinirleri gevşetmesi ve uykusuzluğa iyi gelmesidir.
  sindirimi kolaylaştırır, mide kramplarına ve ağrıları geçirir.
  diş ağrılarını hafifletir. diş sorunu yaşıyorsanız, papatya çayı ile gargara yapabilirsiniz.
  cildi güzelleştirir ve canlı bir görünüm sağlar. papatya çayını bir cilt toniği gibi kullanabilir, yüzünüzü silebilirsiniz.
  göz kapaklarında meydana gelen iltihaplanmaları tedavi eder.
  solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılır. sinüzit, nezle gibi bir hastalık yaşıyorsanız, papatya çayının buharını solumak iyileşmenize yardım edecektir.
  kan şekerini dengeler.
  regl ağrılarına, sırt ve bel ağrılarına iyi gelir.*
 • 0
  tez 21.6.2020 22:00
  papatya çayını çok seviyorum. diğer bitki çaylarına göre hem tadı daha güzel hem de içtikten 1 saat sonra bebekler gibi uyuyorum.

  aynı zamanda sevgilimin en çok sevdiği çiçektir. görünce insanı mutlu eden bir estetiğe sahiptir.
 • 0
  8bit 21.6.2020 22:39
  biri demlese de içsem dediğim bitkidir. ciğer temizliyorsa biraz sık içeyim bu aralar, sigarayı azalttım.