ilginç olaylar 5

  7
  gamzeszgin 24.5.2020 20:36 ~ 22:16
  (pi: nerede bu insanlar)
  (pi: ilginç olaylar 2)
  (pi: ilginç olaylar 3)
  (pi: ilginç olaylar 4)

  önceki yazıları da şöyle bırakarak :))

  woolpit, ingiltere'de bulunan küçük bir kasabadır.
  1100'lü yıllarda yaşandığı öne sürülen olayda kasabanın yakınlarında bir çukurdan sürünerek çıkan iki tane çocuk bulunur. çocuklarda garip olan şey yeşil ten rengine sahip olmaları.
  üzerlerindeki kıyafetler ise insanların alışık olmadığı, daha önce görmedikleri türdendir.
  çocuklar kasabadakilerin bilmediği bir dil konuşuyorlar ve sürekli ağlıyorlarmış.
  bunların dışında bu çocuklar önlerine koyulan yemekleri yemeyip sadece çiğ yeşil fasulye yiyorlarmış.
  çocuklardan erkek olanın çok halsiz, tedirgin, güçsüz ve uyuşuk olduğunu ;kızın ise iletişime daha açık daha dinç ve güçlü olduğunu gözlemlemişler.
  zaten sonra da erkek olan ölmüş.
  kız ise insanlara uyum sağlamış yemek yemeyi, ingilizceyi öğrenmiş. hatta bir süre sonra ten rengi normale dönmüş.
  evlendiği bile söyleniyor.
  peki nereden geldikleri konusuna gelince :
  yazar harold t. wilkins'in "sansüre uğramamış uçandaireler" adlı eserinde yanıt şu şekilde kaleme alınmış :

  “bizler aziz martin’in ülkesindeniz. o, ülkemizdeki baş azizdir. ülkemizin nerede oldu­ğunu bilmiyoruz. sadece şunu hatırlıyoruz: bir gün her zamanki gibi tarlada babamızın sürüsünü otlatıyorduk. birden büyük bir gürültü işittik. tıpkı aziz edmund günü’nde hep bir­likte çalan çanların sesine benzeyen bir gürültüydü. birden ‘ruhumuzdan’ kavrandık ve kendimizi hasat yaptığınız tarlada bulduk…”
  “bizim orada güneş hiç görünmezdi, güneş ışığı yoktu. sadece bu dünyada güneş’in doğmasından ve batmasından önce meydana gelen alaca­karanlık gibi bir loşluk vardı. yine de bizden çok uzakta olmayan; fakat çok geniş bir akarsuyla bizim ülkemizden ayrılmış bir ışık ülkesi görülürdü.”

  tabiki bu olay hakkında da birçok teori ortaya konuldu. uzaydan geldikleri, dünyayla tanıştırılmadan iletişim kurulmadan köleliğe maruz kaldıkları, gizli yeraltı medeniyetlerin ait oldukları ve benzeri teoriler mevcuttu.
  bilimsel olarak ise arsenik yataklarının ten rengi değişimine neden olduğu biliniyor.
  yani çocukların arsenik zehirlenmesine maruz kaldıkları için renklerinin değiştiği ve akli dengelerinin bozulduğu düşünülüyor.

  sonradan ise 19. yüzyılda ispanya'da yeşil renkli, sürekli ağlayan iki çocuk daha bulunmuş.
  bu olay ise 1887 yılının ağustos ayında tarlada çalışan işçiler uzaktaki bir mağaradan çıkan ikk çocuk bulmuşlar. yine aynı şekilde çocuklar konuşmuyor ve yeşil renklilermiş. beş gün boyunca hiç yemek yememişler ve iletişim kurmamışlar. bu olayda da yine erkek olan ölmüş. kız ise uyum sağlayıp beş yıl sonra ispanyolca bile öğrenmiş.

  peki neler anlatmış :
  erkek kardeşiyle birlikte sürekli karanlık bir yerde yaşadıklarını, oradaki herkesin kedileri gibi yeşil renkli olduğunu söylemiş. nasıl geldikleri sorusuna ise büyük bir patlama duyduklarını ve birden fırlatıldıklarını söylemiş.

  tabi her iki olay hakkında teoriler bulunuyor ancak tam anlamıyla çözülmüş değiller.
  bu iki olayın bu kadar benzer hatta aynı olması bana sonrakinin öncekinden etkilenerek meydana çıkan bir şey olduğunu düşündürüyor. yöreden yöreye değişen halk masalları gibi.

 • 1
  666o999 25.5.2020 00:48
  oyuk dünya ya da diğer adıyla hollow earth ... bunlara bir bak, ilgini çekecektir...
  0
  gamzeszgin 25.5.2020 00:49
  teşekkür ederim bakacağım mutlaka :))