erdoğan, cinsel istismar yasasını böyle savundu

  2
  systemfailed 17.4.2020 13:41
  cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan, dün meclis’te kabul edilen yeni infaz düzenlemesini yorumladı. erdoğan, “infaz düzenlemesi milletimizin ve kamu vicdanının hassasiyeti dikkate alınarak hazırlandı” dedi.

  “bu düzenlemenin hazırlığından yasalaşmasından tüm süreçlerinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. yeni infaz düzenlemesi uygulamadaki sıkıntılar yanında milletimizin ve kamu vicdanının da hassasiyetleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. infaz hâkimliklerinin etkinliğini artırmak amacıyla ihtisaslaştırmanın önü açılmıştır.” diyen erdoğan, “ıslah önlemlerine ağırlık verilerek aynı kişilerin tekrar suç işlemesine engel olunması hedeflenmiştir. ceza infaz kurumların yönetim ve işleyişiyle ilgili sorunları gidermeye yönelik adımlar atılmıştır. infaz ve denetimli serbestlik aşamalarında çocuk, yaşlı, hasta yeni doğum yapmış kadınlar gibi gruplar lehine bir insani yaklaşım geliştirilmiştir. bu düzenleme ile infaz adaleti ile ilgili tüm amaçlarımıza ulaşmamız mümkün değildir. insanlığın asla bitmeyecek bir ülküsü olan adalet arayışında daha yapacak çok işimizin olduğunu biliyoruz. bu anlayışla ceza kanunumuzdaki suç ve yaptırım dengesini tümüyle yeniden ele alacak kapsamlı bir çalışmaya şimdiden başladık. önümüzdeki yasama döneminde meclis’teki ilk işlerimizden biri de bu olacaktır.” ifadelerini kullandı.

  erdoğan, bu düzenlemedeki hükümlüler lehine iyileştirmeler ile yeni infaz yöntemlerinin adaletin tecellisi sırasında vicdanların yaralanmasının önüne geçmek için getirildiğini savundu.
 • 1
  kayipunicorn 17.4.2020 14:52
  anlayamıyorum 😑
 • 2
  gamzeszgin 17.4.2020 15:25
  bence "aynı kişilerin tekrar suç işlemesine" engel olmak değil de kapı açmak gibi.