3
arkadaş nedir?
**düşüncelerinin uyuştuğu, birlikte eğlenebildiğin yanında olmasından hoşlandığın kişi mi?
  yada arkadaş;iki bedeni mesken tutan tek bir ruh.(aristo) mu? bence kelime anlamlarının uzaktan yakından alakası yok, bir düşünün çocukluğunuzdan şimdiki halinize evrilmesinde çevrendeki kişilerin katkısı büyük ama hangi çoçukluk arkadaşınla hala arkadaşsın yada şöyle soruyum şimdiki arkadaşlarınla beş sene sonra da "arkadaş" olacakmısın? insan psikolojik açıdan, konuşmak, fikir alış-verişi yapmak, ilgi görmek ister bu insanın doğası gereği mecburi bişeydir mecbur olduğumuz birşeyi düşünürsek sence arkadaşlarımızı kendimiz mi seçiyoruz.?
"birey kendisine, saygı duyan, güvenilir, iyi ve kötü günde kendisine destek olan kişiyi arkadaş olarak seçer" peki insanlar neden gençken arkadaşlarına karşı inanılmaz bir bağı varken yetişkinlik dönemine girince "arkadaş; 20’li yaşlarda iken benim için candı, dosttu ve bulunmaz bir nimetti. ama şimdi menfaat ve ikiyüzlülük peşinde koşan kişilerdir…" diye düşünüyorlar.
peki bu yazı nereye gidiyo herkesin arkadaşı, arkadaşları var peki onların söylediği her bir söz için saatlerce düşünmeye gerek var mı? yok ama neden biri söyledi diye insan hiç hoşlanmadığı birşey yapar veya kendi açıklarını kapatmaya çalışır kendi fikirlerini birkenara bırakıp başkasının düşünceleriyle hareket eder arkadaşlık bu mudur? şimdi toplumda genel olarak sorunumuz olan sorgulama duygusu pek gelişmediğinden ben ahmet arkadaşımı seviyorum güvenilirdir beni yarıyolda bırakmaz diyebilirsiniz. sizce ahmet** gerçekten güvenilir birimi oldu şimdi o zaman neden hırsızlar bir grup arkadaş ile dolaşırlar? biz ne zaman kendimiz gibi düşünebileceğiz? . sizin düşünceleriniz nedir?

bu içeriğe henüz yorum yapılmamıştır.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...