6
toplumun ahlak yapısı
Evet millet şimdi beni gerici olarak algılamayın ama şunu söylemek istiyorum. Birinin nasıl giyineceğine karşıma hakkını kendimde bulmuyorum lakin toplumun ahlak yapısını bozacak bir kıyafetse karşıyım. Homolar toplum ahlakını bozacaksa başlarım onların hastalıklarına. Birilerinin yiyişmesine de karşı değilim ama git evinde yiyiş lan toplu taşıma aracında milletin gözü önünde yiyişmek yanlış. Yani demek istediğim toplumun ahlakını bozan her şeye karşı olalım.
 • 2
  surmelibirgenc 1 yıl önce
  ADAM HAKLI BEYLER
 • 0
  yasar 1 yıl önce
  Haklısın puvi
 • 0
  tombalaci 1 yıl önce
  (bkz. mandıra filozofu)
 • 0
  breathsymphony 1 yıl önce
  Burda şöyle bir durum çıkıyor ortaya işte toplumun ahlakını belirleyen şey ne, kim? Yani ahlak nedir, nasıl bir şeydir, öze inip orda aramak gerek bu sorunun cevabını. Yani eğer bugün toplumun ahlak yapısı dediğimiz şeylerin tam tersinin kabul gördüğü bir yerde yaşasaydık bile bunu sorgular mıydık, karşı çıkar mıydık?
 • 0
  mithrandir 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  toplumumuzun ahlak yapısı son zamanlarda yaşanan akıl almaz iğrenç olaylardan da anlaşılacağı üzere çok boktan bir noktaya doğru son sürat gitmektedir.
 • 1
  nestor 1 yıl önce
  Peki kardeş sana şunu sormak istiyorum bundan 100 yıl öncesini duşun bikinili bir kadin ahlaksız sayilirdi. Ama şimdi gayet normal sayilìor. Klasik felsefi soru ahlak nedir kurallarini kim belirler.
  Not: solediklerine bende karsiyim yanliş anlama.
  1
  lehsuvarisi 1 yıl önce
  Sonuna kadar katılıyorum ahlak nedir ve kim belirler hatta belirlenen kurallar ne zamana kadar geçerlidir ve esnek midir ???
  0
  argobaz 1 yıl önce
  Toplumun ahlakını toplumun kültürü belirler. Medeniyetle kültür farklı şeyler o yüzden batının medeniyeti alınmalı kültürü alınmamalı derler ya. Eğer bugün ahlaka sahip çıksaydık tecavüzcülerin veya sapıkların azalacağına inanıyorum sadece tecavüz değil uçkur konuları hep böyle. Peki bu kuralları nasıl koyacağız bence Türk töresine göre koyulmalı.
 • 1
  mrmuskulpesent 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  katılıyorum.bugün tecavüz ve cinayetere almış başını gitmişse , tecavüzcüler gelecek nesillerin rol modeli olan öğretmen biri dahi olabiliyosa demek ki bi yerlerde bi takım yanlışlarımız bozduğumuz ahlak kurallarımız var.Bunun düzelmesi için dedelerimize , hala saflığını koruyan anadolu şehirlerine bi göz gezdirsek kafi olur. behiye teyze güzel anlatmış bi kulak verin https://www.youtube.com/watch?v=eOnfgQuGbKU
 • 1
  muzlunohut 1 yıl önce
  Evrensel ahlak yasası mümkün müdür? Diye sorup lafı çok değerli felsefeci abilerimize bırakıyorum.
 • 0
  argobaz 1 yıl önce
  Toplumun ahlakını toplumun kültürü belirler. Medeniyetle kültür farklı şeyler o yüzden batının medeniyeti alınmalı kültürü alınmamalı derler ya. Eğer bugün ahlaka sahip çıksaydık tecavüzcülerin veya sapıkların azalacağına inanıyorum sadece tecavüz değil uçkur konuları hep böyle. Peki bu kuralları nasıl koyacağız bence Türk töresine göre koyulmalı. Törede ne yazılıyosa o.
 • 0
  bobina 1 yıl önce
  Toplum? ahlak ? hangover kafası ?


 • karışık

  Karışık

  49 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  gaddarus

  oxygen
  tombalaci
  kaygusuzyazar
  hellomyfriend
  ilteris
  darkier
 • bölüm kuralları

  - bölümü takip etmeyi unutmayınız..

  aklınıza bölüm ismi gelmediyse bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  ekleyeceğiniz bölümü bulamadıysanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  bölüm seçmek istemeden paylaşmak istiyorsanız bu bölüme ekleyebilirsiniz..

  başlık fark etmez istediğiniz başlıkta açabilirsiniz..

  - reklam yapmak yasaktır..


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...