16

yalan yanlış ifadelerle ithamda bulunan (pi: @piiuv)'a cevap

öncelikle tartışmadan kaçmadığın için teşekkür ederim. ancak kullandığın sokak ağzı , beni cahillikle ve günahkar olmakla suçlamandan ötürü seni ayıplıyorum umarım yüzün kızarır.

hadis ilmi en başından beri sorunlu ve bi kişi hz. muhammed'i gördü yanında durdu diye kutsal ilan edilemez.

cennetle müjdelenenler neden her tarikata göre değişiyor? ki kur'anda şunlar gidecek diye bi liste yokken?

tartışmanın devamı olursa soru cevap şeklinde yapılsın daha iyi olur zira direk ilgi alanı olan kişiler dışında kimse okumuyor. ki asıl amaç insanlara doğruyu tebliğ etmek değil mi?

1) senin yararlandığın kaynaklar dışında kalan her kaynağa neden çöp muamelesi yapıyorsun? ki senin kaynaklarının birçoğu 1200lü yıllardan sonra yaşamasına rağmen( ez-zekeri doğum 1244, zehebi 5 ekim 1274, vb.).

2)"şefaat hergün güneşin doğup batması kadar haktır.kuranda ve hadiste yeri vardır. ancak onu garanti bilip ibadet etmeyende onu inkar eden ahmaktır,aptaldır.!!!"
bunu söylerken aşağıda belirttiğim ayate göre şirk koştuğunun farkında mısın?
de ki: "şefaat, tümden ve sadece allah'ındır. göklerin ve yerin mülkü/yönetimi o'nundur. sonunda o'na döndürüleceksiniz." zumer/44

3)ebu hureyre 4 yıl hizmet etmedi senin de kabul ettiğin sahih kaynaklara göre 1 yıl 3 ya da 9 aydır.

4)dayak mevzunu zaten kabul etmişsin. ancak kafana göre ekleme yapmaktan vazgeç.

5)kopyala yapıştır yaptığım tek kaynak kur'an-ı kerimdir ki zaten allahın kitabını eğmeden bükmeden dosdoğru anlamak gerekir, değil mi?

6)hz. muhammed'in yanında o kadar kalan bir sürü hadis nakleden ebu hureyre islamın köleliğe çok net bi şekilde karşı olmasına rağmen neden köleler üstünden para kazanmaya devam ediyordu?

7) konuşurken araya arapça bi kaç kelime sıkıştırınca daha mı inandırıcı oluyor?

kopyala yapıştır yaparken siteleri değiştir biraz bkz: sorularlaislamiyet/dinimizislam gibi siteleri daha az kullan mesela))
 • 1
  banabubade 2 ay önce
  konu nedir samuray reiz
  0
  samurayolanmohikan 2 ay önce ~ 2 ay önce
  ebu hureyre özelinde sirayet eden bir tartışma yalancı olduğu dayak yediği falan var bunları söyledik sonra çok hadis rivayet etmesi sorunu falan. ben hadislerin yalan dolu olduğunu söylüyorum arkadaş ise ulemanın yıllar önce buna karar verdiğini yani kesin doğru olduğunu savunuyor. bence çok yanlış çünkü islam nakil değil akıl dinidir
 • 1
  ofsaytsizburak 2 ay önce
  akşam maçtan sonra müsait olunca tartışmanıza bakacağım. merak ettim.
  0
  samurayolanmohikan 2 ay önce
  merak uyandırmak bile gayet hoş, yorumlarını ve görüşlerini bekliyorum.
 • 0
  hedap 2 ay önce ~ 2 ay önce
  burda sevde piuv blavkwomen gibi ayetlerle hadisleri aynı seviyede gören arkadaşlar var.
  ve bu mevzu açıldığı zaman aynı şekilde sanki sen şirk içindeymissin gibi cevaplar geliyor.
  halbuki cennet ehli diye bir şey yok. kimse gerçek anlamda haketmeden sorgulanmadan bir insanın veya peygamberin soyu vs diye cennete hak kazanamaz. bu ayetler de de yeterince açık ve kesin bir şekilde belirtilmiş.
  hz muhammed peygamber efendimizin dahi mahserde kimseye hiç bir şekilde fayda sağlayamayacagi ve peygamberlerin sadece insanlara allah'ın emirlerini tebliğ etmek üzere görevlendirildiğini kur'an da ayetlerde görebiliyoruz.
  youtube de mezarlara gidip şefaat dileyen insanları eleştirenleri eleştiren sarıklı bir şirk hocası var.
  adam bildiğin şefaat etmek zorunluluktur diyor.
  artık dayanamıyorum böyle şeylere karşıma çıksa ağiz dolusu söylenecek şey var ama.
  ya bir insan allah'tan başka, kendisine bile faydası olmayan, tuvalet ihtiyacını karşılamaktan aciz bir insandan nasıl olur da şefaat bekler. bu nasıl bir cahilliktir anlamak mümkün değil.
  bir de said nursi bilmem ne gibi saçma sapan yazılarla dolu kitapları okuyarak kendileri zehirliyorlar ve uyardığın zaman o zehrin bildiğin yüzüne sıçradığini hissediyorsun.
  tartışmaya girmek gerçekten gereksiz.
  kur'an'la hadisi bir tutan insanla gerçekten tartışmayin.
  çünkühakli çıksan bile kaybedersin
  0
  samurayolanmohikan 2 ay önce
  birilerinin dur demesi lazım ama. ki olay haklı çıkmak değil de doğru bildiğini savunmak
  allahın dinini anlatırken allahın kelamını söylemek gerçekten zındıklık oldu, cahillik oldu ya ben ona üzülüyorum.
 • 0
  ciddiyetsiz 2 ay önce
  vov bi dahaki diss'i merakla bekliyorum.
 • 0
  helianthus 2 ay önce
  konudan çok bağımsız olacak ama bir şeyin doğruluğuna inanmış insanı inandığı doğrudan vazgeçirmenin çok fazla yolu yok. din zaten özü itibariyle çok fazla sorgulanmaması gereken bir kurum. dolayısıyla ya din konusunda tartışılmayacak ve insanlar birbirlerinin inandığı şeylere saygı gösterecek, ya da aksi kanıtlarla desteklendiğinde kabul etmeye razı olacak. ikinci şık biraz problemli tabi yine yukarıda anılan sebeplerden ötürü.
  0
  samurayolanmohikan 2 ay önce ~ 2 ay önce
  dini sorgulamamak asıl problemimiz değil mi? akıl edin, etrafa bakın ki yaratanın büyüklüğünü görün, okuyun diyen bi kitap varken?
  saygı çerçevesinde herkes görüşünü belirtir ve tartışılır olması gereken budur. tek problem sadece kendi görüşünün doğru olduğunu düşünen ve aksi kanıtlandığı halde buna devam eden bağnaz insandır.
  0
  helianthus 2 ay önce
  ben de senin gibi düşünüyorum bu konuda ama burada cümleleri bağlamından koparıp eksilemek bir huy haline gelmiş.
  0
  samurayolanmohikan 2 ay önce
  -2 olmasının benimle ilgisi yok puvo
 • 0
  ferhattt 2 ay önce
  samuray reis haklı. hadislerin hepsi çöp. aşağısı yukarısı yok. bir iki tanesi doğru diye bir şey de yok. tek hüküm kuran.
 • -2
  piiuv 2 ay önce ~ 2 ay önce
  bismillah,elhamdulillah vesselatu vesselamu ala rasulillah.!!!

  öncelikle şunu bilinki ben kimsenin ayıplamasından korkmam allah razı olduğu müddetçe…

  kendini günahkar saymıyorsa biri.! o insan, insan olduğuna eminmi ? çünkü insan günah işleyen bir varlıktır.

  (yazılarından anlaşıldığı kadar söz konuşmaya geldiğinde kendini sahabeden üstün ilimde görmen hasebiyle söylüyorum ki bu sözde olan ilmin sana enazından peygamberin adı anıldığında salavat getirmeyi öğretmesi gerekiyordu örn:hz muhammed(sav) demen gerekiyordu ama ne hikmetse bizzat allahın(svt)salavat getirdiği peygambere(asm) sen salavat getirmeden yazında kullanmışsın)

  hak namına yaptığım reddiyenin aslına ulaştığını düşünüyorumm zira hiçbirşekilde aksini ıspat edecek deliliniz elhamdulillah ki yoktur kıyamete dek de olamayacaktır. çünkü rabbimin koruması ümmeti muhammedledir(sav) bu yaptığım reddiye kesinlikle bi konuyu tartışmak için değildir. asıl olan bir konuyu sadece tebliğ etmek içindir ve ashabı kiram efendilerimizin hakkını cahil olanlara karşı savunmak içindir. yoksa bu aramızdaki münasebeti futbol maçı gibi izleyen ve takip edenler için değildir.

  reddiyenin devamını getirmeye gereksinim duymuyorum çünkü gerekli ıspatı yaptım zaten ve karşıdaki zatıda bu reddiyeyi devam ettirecek şuur,ilim ve niyet de görmediğimden devamını ayrıca getirmiyecem dileyen kardeşlerim yaptığım reddiyeyi gerçeği öğrenmek için okuyabilirler.ebu hureyreye (ra) atılan iftiralara reddiye.!!!

  ama bu demek değilki bu konularda çalışmalarım olmayacak bu konuda hakkı savunmaya sonuna dek devam edeceğim inşaallahu rahman. “ve ma erselnake rahmetellilalemin” çünkü alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmetiyiz (asm) elhamdulillah.!!!böyle boş iftira atanlara pabuc bırakmayız biiznillah...
  2
  samurayolanmohikan 2 ay önce
  sorulara neden cevap veremedin?
  cahil olmamdan sonra günahkar olmama mı geldi sıra?
  hangi görüşü savunduğunu söylemek ister misin eğer korkmuyorsan?
  şefeat konusunda şirk koştun demiştim ona bile cevap veremedin?

  konuyu saçma sapan yerlere neden çekiyorsun?
  aksini ispat ettim hemde ayetlerle yoksa okuyacak kadar yetkin değil misin?
  reddiyenin devamını getirecek yalan kaynak mı bulamadın?
  senin hak dediğin şey bildiğin batıl.
  gene araya arapça kelimeler skıştırıp olayı şova dökmeye çalışıyorsun.
  senin olduğun yerde hakkı savunmaya devam edeceğim merak etme.
  ama boş yapıyorsun yapma, adam gibi konuyu saptırmadan gel konuşalım. yoksa konuşacak doğruların mı kalmadı?
  -1
  piiuv 2 ay önce
  anlamakta zorlandığını anlayabiliyorum ancak ilmin bana sunduğu saygı çerçevesindenn çıkmak istemiyorum
  beni zorlama... hangi görüşte olduğum elhamdulillah müslümanım ama hadisleri de inkar etmiyorum. (ehli sünnet akidesi) sorularımı cevaplamadın demişsin ama 7 sorudan beşinde soru değil yorum yapmışsın.
  anladığım kadar okuduğunu anlayamıyorsun (gözlük takmanı öneririm) şefaat konusunu yazarken zaten ayetten delil getirdim ama sen ve diğerleri anlamamak niyetiyle okuduğunuz için istesenizde anlamıyorsunuz.hiç değilse ayetel kürsi bi oku mealine de bak orda dahi göreceksin eğer iman gözüyle bakarsan (şefaat konusunda detaylı bi çalışma yapabilirim)

  kölelik konusunda ise islamın köleliği kökten kaldırmadığını şarta bağlayıp haklar tanıdığını bilmeden sallıyorsun ama bilmemek ayıp öğrenmemek ayıp öğrenmen içinde anlamaya çalışman lazım

  ilmi olarak hertürlü iddianı ve iftiranı çürüttüm hamd alemlerin rabbi allaha(svt) olsun ki hiçbirine cevap veremedin kıvırmaktan vazgeç ve anlamakk için bidaha reddiyemi oku unutma ben bu işi inatla kin ve kibirle yapmıyorum işini kolaylaştırcak bir sır istersen bismillah ile başla bu işi inad gözüyle görmeni istemem reddiye yapmıcam çünkü reddiye yapacak bi iddian ve iftiran kalmadıı :)))
  0
  samurayolanmohikan 2 ay önce
  varsa bi sorun söyle cevaplayayım, hatta bekliyorum.
  ama sen sadece kendi inanmak istediklerine ve senin doğrularına itimat ediyorsun ve bu çok yanlış.

  şefaat konusunda bir çalışma yaparsan sevinirim. tek ricam şefaatle alakalı hiç bir ayeti atlamadan ve bağlamdan koparmadan incelemen.

  ilmin sana sunduğu bir saygı çerçevesinde insanlara cahil demek günahkar demek problem değil mi peki?
  1
  ben_sizofren_degiliz 2 ay önce
  adam hakli sorularina niye cevap veremeyip kiviriyosun, bi de benimle yuz yuze gorusup bulusmak istiyosun. bu kadar acik sorular cevap veremeyceksen benim sana soracagim hic bir soruya cevap veremeyceksin daha once de oldugu gibi. yalandan arapca falan konusup duyar kasma burada. komik oluyor.
  lan isine gelmeyince nasil da kiviriyosun mikrop seni😀😀
  0
  piiuv 2 ay önce
  sen özele gel her soruyu cevapladım ben sana detay vereyim özelden :))))
  1
  ben_sizofren_degiliz 2 ay önce
  yav yobazcım, ben özele de geliyorum da sen burada da orada da hep böyle saçmalıyosun :d bi kere anlaşalım,
  türkçe konuşacaksan geleyim, çünkü ben ne dersem diyim hemen arapça bişey söyleyip cehaletine veriyorum diyosun :d :d bak böyle yaparsan ağzına kürekle vururum :d :d
  0
  piiuv 2 ay önce
  gel sen mubarek gel inşaallah anlaşırız :)))
 • 2
  zenginmutfagi 2 ay önce
  saksiya feslegen gibi oturturum anlami da cikar.
  bknz. saksiya feslegen gibi oturtmak.
 • 1
  ben_sizofren_degiliz 2 ay önce
  ama bu bildigin tecavüz olmus.
  2
  samurayolanmohikan 2 ay önce
  güldürdün jfdjjg
  1
  ben_sizofren_degiliz 2 ay önce
  yobazcana güzel yazmışsın diyecek bişey bulamamıştım ;)
14 saat önce dün
 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1871 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • bu bölüm #karışık bölümünün alt bölümüdür.

 • bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..