4

türkiye'de insanların mütemadiyen aptalca davranması

uzunca bir süredir -özellikle sosyal medya hayatımıza yerleştiğinden beri- insanların ne denli aptalca davrandığına şahit oluyorum. bu kesinlikle insanların fikirleriyle, dünya görüşleriyle ve ya herhangi bir inandığı ideolojik/dini değerler ile alakalı değil. tamamıyla insanların davranışlarıyla alakalı. her ideolojiden insan aptalca davranıyor. atatürkçüsü de öyle, ülkücüsü de, ak genci de, kürt milliyetçisi de, sosyalisti de, bilmemnesi de. türkiye'nin belki de en büyük sorunlarından biridir bu: insanların aptalca davranması. aziz nesin'in türk halkının %60'ı aptaldır sözü yanlış söylenilmiş bir söz. doğrusu şöyle: türk halkının (o günler için %60) %95'i aptalca davranıyor.

twitter'da platonik aşkına atıp tutan berkecan'dan, hippi sevgilisi tarafından kullanılıp terk edilmiş geri zekalı pelinsu'suna kadar tüm ergenler ve ergenlikten çıkamamışlar 'acaba daha fazla nasıl aptalca davrandığımı hissettirebilirim diye çaba sarfediyor.

evladı osmanlı talha enes bilmemne osmanlıyı yeniden diriltebileceğine o kadar çok inanıyor ki, kendi gibi düşünmeyen herkesi küçük gördüğü bir milletin dölü olarak sorgusuz sualsiz aşağılıyor. daha fazla nasıl aptalca davranabilirim diye arada reis'e berbat şiirler yazıyor, siyasi aneliz kasıyor.

aynısının zıttını t.c ön isimli muhtemelen kendini laik olarak tanımlayan bir bey ya da hanımefendi de yapıyor. gerçekten çok enteresan. ya kardeşim işiniz gücünüz yok mu sizin? madem memnun değilsiniz ülkenin gidişatından, bilime eğitime yatırım yapsanıza gelecek nesillerin böyle aptalca davranmaması için ama olmaaz. aptalca davranmak daha kolay değil mi? elbette öyle.

fenerbahçelisi, galatasaraylısı, beşiktaşlısı ayrı bir aptalca davranma yarışı içerisinde. 12numaraorg, ultraslan, (beşiktaş'ın aptalca davranan twitter hesabı hangisi bilmiyorum, kesin vardır.) siz napıyosunuz kardeşim ya? yok o şike yapmış yok o hakemleri bağlamış yok diğeri zaten ezelden kollanıyormus. eee sonuç? ne kazandırıyor bu size? birbirinize desteği olmayan aptalca ithamlarda bulunup durarak ömrünüzü yiyorsunuz.

daha çok örnek var ancak vermiyorum, türk halkı aptalca davranmayı neden seçti anlayamıyorum. türk halkı kesinlikle aptal bir halk değildir, zeki bir halktır fakat zekasını nereye kullanıyor bunu bilemiyorum. umarım bu aptalca davranma yarışından bir an önce vazgeçersiniz.


 • 0
  rockefeller 2 yıl önce
  halbu ki atatürk “türk milleti zekidir” demişti,senin soyleminle “türk milleti aptaldır” diyebilir miyiz?
  0
  gregoris 2 yıl önce
  okuduğunu anlayamıyor musun? aslında türk halkı aptal değil zeki bir halktır ancak aklını nereye kullanıyor bunu anlayamıyorum diyorum. türk halkı zeki fakat aptalca davranan bir halktır.
 • -1
  sbb3 2 yıl önce ~ 2 yıl önce
  evet dogru. aslinda aptal degillerdi de sonradan beyinleri yikandi ve aptallastirildi. gercekleri goremiyorlar
 • 0
  ibrahimisbilir 2 yıl önce
  tartışmanın insanları geliştireceğine, geliştireceğine inanan biriyim. bizdeki sorun tekelleştirmeye çalışmak karşısındakinin söylediğini bi önemi olmadığını düşünmek.

  o kadar ortak yönümüz var ki, muhabbet edecek mesela ikisini yukarda söylemişşisn. hiç tanımadığın birine futbol veya siyasetten gir yarım saat konuşursun. bu konuışmanın yarısı 'aynen abi' diye geçer.

  insanlar karşı karşıyayken daha kibarlar, ama nicklerin arkasına girince 'johny sins' oluyorlar önüne gelene sövüyor.

 • hayata dair

  Bu bölümde ibretlik hikayeler ve komik paylaşımları bulabilirsiniz..

  1868 takipçi
 • abone ol
 • moderatörler
  gaddarus
  hellomyfriend
  darkier
  polinezyali
  caytiryakisi
  plumerion

 • ana bölüm  bölüm kuralları

  • bölümü takip etmeyi unutmayınız..!
  • konu dışında paylaşım yapmak yasaktır..
  • reklam amaçlı paylaşım yapmak yasaktır..
  • bölüm ile alakasız paylaşım yapmayınız..
  • başlıklarınızı her zaman ilgili bölüme açınız..
  • +18 başlıkları +18 içeriği işaretleyerek paylaşınız..
  • kurallara ısrarla uymayıp tekrar eden yazarlar bölümden engellenecektir..
  • başlıklarda ve yorumlarda herhangi bir kişinin ailesine hakaret,küfür ve rencide edici içerikler kesinlikle yasaktır..
  • şahsınıza yapılan küfür-hakaret  gibi içerikleri puiv moderatörlerine bildiriniz..