3
kitap tavsiyesi(konusuyla birlikte)
Afkadaşlar sizin gibi yazarları bulmuşum şuraya begendiginiz iyi kitaplardan yazar misiniz kisaca konusuda olursa çok mutlu olurum.
 • 1
  sadurra 1 yıl önce
  Sinan Canan-Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler. Sinirbilimci yazarımız bilimle ilgilenmeyen herkesin anlayabileceği bir şekilde bilimsel konulara değiniyor. Beyinle ilgili muhteşem bilgiler veriyor, evrim teorisini tartışıyor.

  Murat Uyurkulak-Har. Birgün gazetesinde gazeteci olan romancımızın ikinci romanı. Netamiye diye bir ülke yaratan yazarımız, Netamiye'yi anlatıyorum ayağına Türkiye'nin gerçeklerini bas bas bağırıyor. Kitabımızın tanrısı olan Büyük A melekleri Netamiye'ye kurtarıcı seçmesi için gönderiyor, melekler yanlış adamı seçiyor, mevzu kopuyor.

  Hakan Günday-Piç. Hakan Günday'ı bilmeyen yok zaten. Piç romanına şöyle başlıyor. ''Her ne kadar piç, tecavüzden doğan çocuk anlamına gelse de günümüz anlamında kendi hayatına tecavüz eden insan manasına geliyor.'' Şu cümle bile kitabı okumamız için bir neden. Okuyun, içinizdeki piçi görün.

  Müslüm Çizmeci-Kuyudan Bildiriyorum. Yeraltı şiirinin en güzel eserlerinden biri olarak görüyorum. ''yüzün orta çağdan beri beni heyecanlandıran tek şeydi'' diyor Müslüm Çizmeci. Anlatımı net, derdi gerçekler.

  Cemil Meriç-Bu Ülke. Konu bu ülke işte. Bütün ideolojiler arasında gezinmiş bir adam olan Cemil Meriç'in en özet eseri. Kendine aydın diyen kesime saydırıyor. Tabii o bu aydın kesime o zamanın diliyle ''intelijansiya'' diyor. Kültürlerden bahsediyor, ve elbette doğu'dan.

  Halil Cibran-Ermiş. Doğu felsefesinin, daha doğrusu tasavvufun en net ve en doğru anlatımını yapıyor şiirsel bir dille Halil Cibran. Birden fazla konuya tasavvufi bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

  Ali Şeriati-Dine Karşı Din. Ali Şeriati ise kimilerine göre şii bir bakış açısıyla, kimilerine göre tarafsız bir bakış açısıyla geleneksel dini eleştiriyor.

  Goerge Orwell- 1984 ve Hayvan Çiftliği. 1984 de yarattığı distopyasıyla okuru karamsar bir dünyaya götürüyor. ''Seksin siyasal bir eylem olduğu'' dünyaya. Her şeyin yasak olduğu dünyaya. Hayvan Çiftliğinde ise masalsı bir dil ve konuyla sovyet zamanındaki iktidara saydırabildiği kadar saydırıyor.

  Liste uzar gider. Ama söylediğim kitapların hepsini art arda okumak ciddi manada çok geniş bir bakış açısı kazandırabilir. Çünkü saydığım kitapların hepsi farklı bir konuyu ele alıp farklı bir çözüm getirmeye çalışıyor belki de. Birbirlerine zıt olarak elbette. Özellikle zıt görüşleri seçtim. Şunları art arda okuyun ve beyninizin yanmaya başladığına şahit olun.  1
  nestor 1 yıl önce
  Bunları okumak epey zamanımı alacak teşekkürler.
 • 1
  quentra 1 yıl önce
  Olasılıksız ve Empati
  1
  nestor 1 yıl önce
  teşekkürler.
  1
  valentinus 1 yıl önce
  Iki harika kitap .
 • 2
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce
  max stirner- biricik ve mülkiyet/ hristiyan öncesi ve sonrası dönem fikirlerini analiz eden ve egoizmi önemli bir şekilde güzel felsefi kitap
  gılgamış destanı/ yiğitlik gibi tanrı gibi kavramları sorgulatan ve insanın tanrıya ilk defa karşı çıkışını anlatan kitap
  anthony burgess- clockwerk orange/ bence en güzel tanımı iyilik nedir diye kafanızı kurcalatır
  (küçükken okumuştum can yayınlarınındı yazarını hatırlamıyorum) satranç
  chuck palahniuk- kurgudanda garip/ hayatın ne kadar enteresan ve akıl almaz olayalarla dolu olduğunu, milletin kendini değişik ayinlere adaması, yaptığı eğlenceleri artık ihtiyaç olarak görmeleri
  erasmus- deliliğe övgü/ adı üstünde adam harbi harbi deli övüyor ve rasyonelizi güzel eleştiriyor
  dante- ilahi komedya( şimdiye kadar sadece cehennemi okudum, araf ile cennete geçmeye fırsat bulamadıma ama cehennem güzel)/ hristiyanlık öğretisi gibi
  daha da kitap vardır ama ben şu an hatırlayamadım benim aklımda kalıcı olanlar şimdilik bunlar olmuş.
  0
  nestor 1 yıl önce
  ilahi komedya şu yedi büyük günahın anlatıldığı sanırım. Teşekkürler.
  0
  noauthorityforoldmen 1 yıl önce
  cehennemde öyle onlardan bahsediyor. öğütler vesaire falan var. birde verdiği örnekler objektiflikten ziyade subjektif. biraz düşünceleri konusunda fanatikmiş gibi geldi dante.
 • 0
  canpolat 1 yıl önce
  Ali şeriati Yalnızlık Sözleri
  1
  nestor 1 yıl önce
  teşekkürler
 • 0
  flyingdutchman 1 yıl önce
  Aklından bir sayı tut ve diğer kitapları ( seri ) . Bu kitapda dedektiflik var . hmm . Sherlock Holmes e rakip bir kitap . şahsen kendim 3. Kitabındayım gerçekten harika bir kitap . akıcı ve sıkmıyor. Şiddetle tavsiye ederim .
 • -1
  kemalingof 1 yıl önce
  Kötü çocuk isminden anlayacağım üzere
 • 1
  heavymetal 1 yıl önce
  Umberto eco - gülün adı ( cinayet romanı )
  Ali şeriati - kültür ve ideoloji
  Marki de sade - erdemle kırbaçlanan kadın ( erdemin zararları vs )
  Marki de sade - aşkın suçları
  Endülüste felsefe,din ve siyaset ilişkisi - mustafa yıldız ( islam felsefesi )
  Voltaire - candide ( felsefi roman )
  Nietzsche - putların alacakaranlığında
  Nietzsche - öğretim kurumlarımızın geleceği üzerine
  Nietzsche - böyle buyurdu zerdüşt
  Halil cibran bütün kitapları
  Peyami safa - canan ( aşkın insanı düşürdügü durumlar )
 • 0
  changeyourdestiny 1 yıl önce
  The Shining -Medyum Stephen King
  Gerilim
 • 0
  deccal 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  BOGURTLEN KISI iki farkli zaman geciyor biri eski zamanda cocugunu kaybetmis bir kadin ve modern zamanda bu olayi arastiran gazeteciyi anlatan super otesi bir kitap kitabin disi pembe oldugu icin on yargi olusabilir ama icini acina kah gozunden yas getirecek kah kalbini kut kut attiracak bir kitap
 • 0
  kyzaghan 1 yıl önce
  Zaman Çarkı. Bir koyun çobanının Dünyayı kurtarması anlatılıyor.
 • 0
  cyranodebergerac 1 yıl önce
  ali seriati okuma
 • 0
  torkmonster 1 yıl önce
  halüsinasyon. Seri katilin peşinden sürüklenen profil uzmanları, seri katilin zekası ile paramparça olan beyninin nöronlarını saymayı öğretwn bir kitap. deli bir psikolojik gerilim romanı. Psikolojik sorunlarınız yoksa okumayın.
 • 0
  rustcohle 1 yıl önce
  Hakan günday in bütün serilerini oku. Yer edebiyatının sözlük karşılığıdır.
 • 1
  bellafonte 1 yıl önce
  Cerrah ( Tess Gerritsen ) - Efsane tıbbi gerilim / polisiye romanı
 • 0
  miracle 1 yıl önce
  Şeytan Yemini(Jean-Christophe Grange) - polisiye/gerilim romanı
 • 0
  bengidiyom 1 yıl önce
  Ramses serisini öneririm. Antik Mısır da taht için dönen oyunlar ve Işığın Oğlu Ramses'in başına gelen doğaüstü olayları içeriyor. Hiç sıkmadan okutur.
 • 0
  urghc 1 yıl önce ~ 1 yıl önce
  Paul cleave - Temizlikçi
  " - Koleksiyoncu
  Ağır piskoloji, seri katil romanları. Muazzamlar..
 • 0
  portakal0001 1 yıl önce
  Körlük-Jose Saramago bir gün gördüğünüz son şeyin kırmızı ışık olacağını söyleseler ne derdiniz? Bir veba gibi yayılan bu hastalığın adı körlük. Kitap bu minval üzerine akıyor. Acaba körlük insanların sonu mu olacak?
  0
  nestor 1 yıl önce
  Psikolojik bir hastalık mı anlatılıyor tam olarak yoksa bildiğin körlük mü?
 • 0
  portakal0001 1 yıl önce
  Yok adam ışıkta arabasıyla dururken bir anda her yer beyaza bulanıyor. Adamla temas eden herkes yakalanıyor hastalığa


 • kitap

  Bazen yalnız kaldığınızda en büyük dostunuzdur kitaplar. Dili olmadan bir şeyler anlatan ve sizi olabildiğince yükseğe taşıyan yegane şeylerden biridir. Öneri, tanıtım ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Abone olmayı unutmayın!

  22 takipçi

 • abone ol

 • moderatörler

  dream0

  doganturgut
  puivundik
 • karalama, aşağılama vs kesinlikle yasaktır.

  şahıslar, yorumlarve siyasi düşünceler hakkında küfür yasaktır.


popi yükleniyor...

popi yükleniyor...

pupu yükleniyor...

pupu yükleniyor...

tepe yükleniyor...

tepe yükleniyor...

g20 yükleniyor...

g20 yükleniyor...